MAGUSAD PULGAD NÄRIMISEKSMinu südametunnistus hammustab ja närib ja järab ja pureb, sest minu retk prügikonteineri juurde on endiselt suurekuhjaline, napilt napilt, et midagi maha ei pudeneks või tuul ära ei rebiks. Komposti ämbrit peab tihedamini küll tühjendama, aga vähenemist kusagilt mujalt ma ei näe. Kappidesse tekib ruumi muude asjade arvelt küll, ükshaaval ja vaikselt. Mulle meeldib kui asjades on ruumi, tähendus on juba lahkunud. Tuba peab olema mõttetühi ja rahulik, siis saan mina olla värvikirev.

Praeguse prügikastisisu analüüs: 1 sojapiim, 1 mandlipiim, 1 külmutatud maasikapakend, 1 stir fry köögiviljapakend, 1 krõpsupakk, 1 määrdunud kilekott, 1 apelsini mahla pakk, 4 Gruusia snäkki, mis ka ülaloleval fotol kujutatud on. Eraldi on muidugi metall, klaas, taara, paber ja biojäätmed. Aga pigem tekitab mulle muret üldprügi igapäevane nimistu, ja see on täis mugavust ja minu korterikaaslase ükskõiksust. Tegelikult on väga lihtne näha, et kui elus on palju probleeme, puudu on ajast ja suutmatust olla organiseeritud, tunda ka iseenda kohalolu, on prügiteema tõepoolest asi, millega tegeleda ei viitsi. Üks probleem vähem ju. Kahjuks vajab see samuti tähelepanu ja tegelemist. Kuigi pean tunnistama, et minu seekordsel totakal murel on ka positiivne pool. Väga lihtne on kaupluses loobuda küpsistest või suhkruga kaetud maisihelvestest, sest neil on topelt pakend. Plastikusse keeratu maguskartulit ega apelsine võrguga ma ei osta, nii lihtne on see.

Gruusia snäkid on aga minumeelest maitsvad, ja eks ma tunnen puudust ka intensiivselt hammaste kasutamisest. Pean aga tõdema, et neis on kasutatud mett (mind see ei häiri, sest täistaimetoitluse eelistamise põhiargumendiks pean ma siiski selle keskkonnasõbralikkust, mida mee kasutamine magustajana töötab paremini kui näiteks agaavisiirup). PS, neid saab grossi kauplustest. Nomnom!Kommentaarid

  1. Ise sain selle pulga Solarisest, nii et ilmselt on Comarketites ka! :) Päris huvitav asi, ostsin just seetõttu prooviks, et sildi järgi oli täiesti vegan, samas nad ise sellele tähelepanu ei olnud juhtinud. Ja just sel vegan-põhjusel ostaks veel :). Sarapuupähkli oma ei julge proovida, kuna pole suur pähklimaitse fänn, äkki ei meeldi.

    VastaKustuta
  2. Kui saaks ometi Kreekast või mõnest muust väljamaasoojast neid suuremas koguses, oma kotiga!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused