KARTULID KRÕBEDAKS


Riisijahuga fritüürimine teeb kartulid krõbedaks. Tallinn 


Olen oma taldrikupealsega Aasia mõjutuste all ja otsisin välja, kuidas meie Eesti odavates hiina restoranides krõbedaid küüslaugu seesami kartuleid tehakse. Saladus on kahekordne fritüürimine ja taigen, kuhu kartuliribad samuti kaks korda sisse kastetakse. Kuidas seda taigent teha?


Frtüüritud kartulid taignaga, kahele

kartulikogus kahele
100g riisijahu
5 spl vett (vajadusel rohkem)
natukene oliiviõli
maitseained (kartulimaitseaine, sool, suitsutatud paprika)

õli fritüürimiseks


Pese kartulid ja valmista nad ette fritüürimiseks. Koorimine ei ole vajalik. Võid kasutada ka valmisfriikartuleid. Hoia valmislõigatud kartuleid külmas vees, et eemaldada neil tärklis. Senikaua sega kokku taigen: riisijahule lisa maitseained ning õli ja vesi. Vajadusel lisa vett juurde. Antud retsepti olen ka valmistanud ilma vett kasutamata, sel juhul jäävad kartulid põnevalt liivaseks. Sega kartulid taignaga ja fritüüri piisavas õlis.

Mida teha ülejäänud õliga? See sobib hästi tulehakatuseks. Minu vanematekodus on selline süsteem, et klaaspurgis on tekstiiliribad ja need on kaetud isal garaažis tekkinud ülejääkõlidega. Sinna kallame ka fritüürimiseks kasutatud toiduõli. Nende õliga läbiimbunud tekstiilitükke on hea tule alustamiseks kasutada. Kindlasti mitte ei tohi õli kraanikausist ega tualetipotist alla kallata. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused