VIINERIPIRUKAD, ODAVAD BANAANID, HOMMIKUJOOKS
Veebruarikuu palk, mis nüüd on iimeepiiisiikeenee tõstatab terava küsimuse, kuidas vasesed tudengveganid hakkama saavad. Teine osa sellest küsimusest on pakenditeadlikkus ja tugev soov lisakilet vältida. Aga lahtiselt ostetav Mahemarketi tatrakilo  küündis vist 24€ kanti? Kusagilt pean ma järele igatahes andma, sest vastasel juhul olen ma vaid oma vähemusseäärmuslasusesse mattunud. Suure süümepiina valduses ostsin ma kuus kilo banaane, mille eest tasusin ma 1.28€ - kile hinna sees ja saan endale ka veel. Imeline! Seega kas see on see koht, kus ma peaksin tsiviliseeritud täiskasvanu kombel langetama otsuse - kes ma olen, kes ma olla tahan, millised on minu tingimused - või jätan ma selle olukorra selliseks nokk kinni, saba lahti? Silm kinni, pea lahti?

Õnneks on võimalus osta küpseid alla hinnatud vilju ka turult, oma korviga. Selle vastuargumendiks ei saa lugeda ajapuudust, sest turg pole nagu keskmine toidupood, kümneni avatud. Ajaplaneerimine!


Teine foto on minu tänahommikuse jooksu avastus. Pakub jooksmiseks mõtteainet küll, pole kõrvaklappe vajagi.Kuidas aga teha viineripirukaid? Pagaripoiste täitsa vegan lehttaigen ja sojaviinerid. Väga lihtne ja lollikindel. Ainult et, ma pean seda ütlema - kui sa pole aastaid viinerit hampsanud, on see pirukategu nutta-naerda ettevõtmine. Minu korterikaaslane rohkem kui ühte mekkida ei suutnud. Pirukas maitseb nii nagu ikka üks viineripirukas seda pakub, kuidas sina aga seda maitset tõlgendad?

Kommentaarid

 1. Heyyy!
  Olen algvegan, kui nii öelda, ja kuskil 80-90% ulatuses toitun toortoidust, ehk puuvilju(eriti banaane) ja juurikaid läheb mõnuga :P......Tahtsin küsida, kust saaks Tallinnas odavalt, normaalse hinna eest suurte koguste kauba puu-juurvilju osta?
  Oleks väga abiks!

  Päikest,
  Cassie

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Koige moistlikum vastus sinu kysimusele on turg. Saa mone turutädiga sobraks, vii talle midagi magusat tingimiskostitamiseks ja tee seda regulaarselt. Suures koguses ja stabiilselt turukaupa ostes on voimalik saada hindade osas toredasti kokkuleppele. Puuvilja ja aedvilja hindadel hoian ma teravat pilku, näiteks banaani ei osta ma kunagi kallimalt kui 0,5€ kg. Pakendivabalt ja suures koguses (toredama hinnaklassiga) saab otsa toorainet ka hulgimyyjatelt ja fb on mitmeid gruppe, kus talunikud pakuvad oma myydavat kraami. Laatadelt olen ma saanud ka hea diilina oma pakendiga ja suures odavas koguses maitseaineid. Comarketi ja grossi poe allahinnatud puuviljakärudel hoian samuti ranget silma.

   Muidugi kui on voimalus kasvatada m i d a g i g i ka ise (idutada, veevannidega sibulat, basiilikut, kyyslauku, porgandilehti), voi minna metsa (homme lähen ma seene- ja marjajahile, lisaks veel mustikalehti jms) ... Aga eks ma olen vist oma vanematekodu aiasaadustega veidi ära hellitatud.   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused