KOKKUVÕTE TAIMETOIDUPÄEVAST

 
Niisiis. Enamus Telliskivis toimunud Taimetoidu päeval pakutavast oli pakendatud kinkesnäkk, väga ümmarguse maksumusega muidugi. Hinna päritolu on mõistetav ja kaasanoogutatav, ent nelja ja poole euroseid koogitükke maitsta on tavainimesel luksuslikult kallis. Päriselt ka. Eriti kulutades raha eeskätt maitsemise eesmärgil; nii mõnigi minu poolt tehtud ost läks mõne tegija arenduskuludeks. Rahast pole mul kahju, sest paari aasta pärast näeme me Tallinna tänavanurkadel neid samu väiketegijaid askeldamas oma kohvikutes ja küpsetusmajades. Ent siiski peletab praegune kõrge hind nende tulevasi potensiaalset klientuuri. Taimetoit pidi ju odav(/am) olema?

Väga eeskujulikult tore ja äge oli vaadata-mekkida kodutehtud toitu ning ka tänavatoidu kategooria alla kuuluvat. Mis aga kõige parem -  kaupa sai oma pakendiga kaasa haarata. Aitäh! Mulle meeldib kui toit ja selle tegija on rahumeelses sümbioosis, nad sobivad omavahel ja nad täiendavad teineteist. Inimsed, toit, ja selle kolmnurga ühenduslüli, suhtlemine, teevad meie kehadele lõpliku pai ja hoolitseva nabamusi. Kui toit on imelikus plastikjopes ja tegija on sõnanapp, siis ma ei taha endasse seda pakutatavat teoreetilist kõhutäidet. Tulles turule müslibatoonidega, olgu need ikka kodutehtud! Küllap seepärast näevad koolilaste jõuluturgude ebasümmeetrilised vahvlirattad ja kohmetult paberrätikute peal lebavad kass-arturid palju sümpaatsemad.

Mis veel? Lillakas tatrakissell oli uus - pole varem näinud ega kuulnud, veel vähem maitsta saanud. Kuivatatud pehme või krõpsulaadselt kõva puuviljanahk (fruit leather) on aga vana ja iganenud. Pole tarvis toitu edeva pähe müüa. Mul on olnud au kohtuda Sille Poolaga ühel suvel, juhtus olema vihma ja üks katusealune. Mäletan nii selgelt seda, kui ta võttis oma tuppervaare plastikust välja rullikeeratud banaanipannkoogid, mis oli tehniliselt lihtsalt püreestatud ja kuivatatud banaan - oi kui imeliselt head need olid! Täpselt parajalt nätsked, magusad ja tugevalõhnalised - ikka see päris ehtne banaan! Ei olnud seal kevadisi kuuseladva kasvusid, hipsteremmede naati, kaerahelbeid ega eestlaste lemmikut astelpaju. Lihtsuses peitub võlu. 

Aga kui üldse ei tehta?

Kommentaarid

Populaarsed postitused