NÄDAL PILDIS

Koristasin täna kilekotisahtlit. Pakkisin suured ja korralikud Uuskasutuskeskusesse viimiseks, ei tea kas nad küll vastu võtavad aga olen märganud et nad pakivad vanadesse kottidesse ostetud kaupa. Mul pole aimugi, kuhu või kellele pakkuda vanu saiakotte? Pärast seda käisin turul. Mustikajärjekorras seistes oma karp näpus, vaatasin suure ahastusega, kuidas üks naine ostis samuti mustikaid. Ta palus ühekordsese plastkarpi pakitud mustikad kahekordse kile sisse panna. Tal olid käed täis erinevaid turukaupu, iga toode eraldi kiles. Sa lähed turule suurt toidukogust varuma ja sa ei võta oma kotti kaasa? Olen märganud isegi vanemaid prouasid turul oma plastämbriga maasikaid ostmas. Nii tublid!  Fotol minu turusaak, oma anumatega. Tallinn 2016


  Minu Tallinna elu on otsakorral. Käisime ükspäev kergest melanhooliast vanalinnas jalutamas, avastasime ka toreda kaupluse, kust saab suures koguses väga hea hinnaga maitseaineid osta. See asub Chado teepoe läheduses. Pakendivaba lahendus on maitseainete poest, mis asub Kaubamaja küljel. Tallinn 2016Mekkisin 20€ liitrihinnaga ökojogurtit. Kindlasti mitte oma hinda ega pakendit väärt. Solarisest saab. Tallinn 2016
   


Tahaks proovida seda suurepelletilist kassiliiva, ei tea millised on Rääbu vaated sellele? Mis oleks pakendivaba variant? Liiv? Tallinn 2016Vanaema juures. Viisime eile Rääbu maale hoiukodusse kuniks me oleme reisilt tagasi. Muretseme tema pärast hästi palju, kuna ta on suhteliselt memmekas.  Helistasime hommikul vanaemale, kes ütles, et ööseks tuli Rääbu vanaema voodisse pikutama ja hommikul ajas ta agaralt üles. Tundub, et kõik on hästi! Tapa 2016.


  Kaardid, igasugused reisijuhid ja vastavateemalised guugeldamised. Tutvume selle paari järgneva nädala jooksul üheksa erineva riigiga. Kas sa teadsid, et Poolas on veganelu väga esinduslikult lokkamas? Horvaatias sinna linnadesse kuhu me plaanime sõita, aga see-eest näitab vähem. Foto autor M.A Riia 2015

Kommentaarid

 1. Hei, Horvaatias on ikka rohkem vegan söögikohti, nt Splitis kindlasti üks armas vegan kiirtoidu koht turu lähedal... happycow.net ?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, väljendasin end valesti. Nendesse kohtadesse kuhu meil plaanis minna Horvaatias, on vaid ühes linnas vegankoht. Seda tahtsin kirjutada, parandan ära :)

   Kustuta
 2. Leiva-saia kilekotte saab äkki pakkuda mõnele koeraomanikule?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja, üht koeraomanikku oleks küll tarvis!

   Kustuta
 3. Kassile saepuru liivaga segamini.

  VastaKustuta
 4. Neid saepurugraanuleid müüakse ka paberkottides, mille saab pärast paberikonteinerisse panna, parem variant kui kile. Kasvõi eestimaine Lulu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eestimaisest Lulust pole ma kuulnud, tänud viite eest!

   Kustuta
 5. ja neid graanuleid saab ka ehituspoodidest,tavaliselt kohe kuskil ukse juures,tunduvalt suuremas pakendis (paraku küll kilepakendis) ja ka kordades odavamalt. Meie oma küülikule ostsime ehituspoest neid graanuleid.
  Aga üks päev nägin tänaval härrat, kel oli see õhuke läbipaistev kotike näpu otsas ja sees oli ainult üks! siidripudel. Ning ka turist hakkas üks päev silma, kel oli nii Vana Tallinna kui ka Kalevi küpsiste ning ka kommide jaoks need eraldi kotikesed, ehk siis kolm kotikest, igas ühes ainult üks toode. Ausalt nutt tuleb peale.

  VastaKustuta
 6. Väga veider ise mitte kasutada WC- paberit, aga kassile osta ekstra saepuru - pelleteid. Pelletite tootmiseks kulub samuti energiat ja ka puitu. Võib ju mõelda, et jääk, aga ümbertöödeldud paber on ka jääk. Ja miks osta suure puidutööstusega seotud firmadelt. Saepuru võib osta ka mõnelt talumehelt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Muidugi on olemas ka kohalikke valikuid - liiv, saepuru, pelletid, savigraanulid ja võib ka õpetada kassi kuivalt pissimas-kakatamas käima (nägin internetis üht lahedat toodet, mida plaanin järele katsetada). Kõige hõlpsam oleks ju hoopiski kass kas õuekassiks ümber õpetada või ära anda?!

   Minu kass käib tualetis nii nagu tema soovib. Ei dikteeri ma oma valikutega teiste tualetis käimist, ei määra ka ma oma kassile seesugust, mis talle ebamugav.

   Kustuta
 7. Küüliku poolt täispissitud saepurugraanulid(pelletid) viskasime me ahju,see ju ka küttematerjal.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja, see on hea mõte tõesti. Ainult et korteris seda võimalust mul pole. Ja neid peab ka sel juhul kuivatama?

   Kustuta
 8. spetsiaalselt me neid ei kuivatanud, lihtsalt kui ahju sai tuli tehtud, viskasime kogu kastitäie ka sinna hulka.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused