KEVADKORISTAMISESTMa millalgi kirjutasin siin, et ma loobun sel aastal märkmikupidamisest ja kolin Evernote´i ja õpin ka oma asju ise meeles pidama. Sellega on läinud nii ja naa, aga enamasti olen ma siiski palju vähem produktiivsem ja unustan asju ära. Mul oli näiteks neljapäevaks üks intervjuu kokku lepitud ja ma lihtsalt kaotasin selle oma hajameelsuse metsa. Tohtult piinlik muidugi, sest ma üritan olla see, kes kunagi ei hiline ja nii.. Ja nõnda ma siis olen ka seetõttu liiga palju telefonis, et mul pole reaalset to do listi pidevalt silme ees, et olla kasulik. Mu üks sõber rääkis eile, et ta on arvutis ümber suunanud 9gag veebilehe oma to do listi. Mul oleks ka tarvis end kokku võtta. Puhastada oma mõttemaailma internetiprügist. 

Vaatan, et päris paljud blogijad kirjutavad praegu kevadkoristamisest. Eile õhtul lugesin just üht selleteemalist postitust ja mõtlesin, et esimest korda elus mul polegi see kevad tarvis kevadkoristust teha. Mida ma sorteerin - oma kolme tassi ja kahte nuga või? See mõte oli kuidagi nii tore. Aga kuna mulle meeldib nagunii koristada ja asju organiseerida, siis kuidagi ikka ma leidsin end eile õhtul raamaturiiuli kallal askeldamas. Ei möödunud palju aega, kui ma ka voodi all olevaid kaste hakkasin kriitilise pilguga üle vaatama. Täiesti uskumatul kombel korjasin oma imetillukesest korterist kokku rohkem kui 10 kg asju, mis ootavad nüüd ukse taga Uuskasutuskeskusesse viimist ja sõpradele laialijagamist. Enamus neist on kunstitarbed, mida ma polnud pikka aega kasutanud. Lisaks oli mulle siia tekkinud kraami, mida ühe-kahe-kolme kursuse jaoks tarvis oli, aga tulevikus enam vaevalt.

Paar kuud tagasi kirjutasin ka ühes blogipostituses, et vaatasin üle oma ravimitekarbi ja tegin seal väikese sorteerimise. Ka nüüd vaatasin selle üle, et kontrollida toodete säilivustähtaega. Üllatus-üllatus - pooled vajavad hävitamist.

Oma reedeõhtuse kiire koristamisega enne peole minekut sain ma nagu naksti ühte sahtlisse ja raamaturiiulile ruumi juurde. Tühi ruum - jah, palun! Me näeme palju selgemalt, kui palju meil on üleliigseid asju alles siis, kui oleme osanud neist vabaneda. See aga, et tasapisi tood korterisse nipet-näpet kraami ajapikku - sa ei pane seda tähele, et hakkab juba küll saama. Mu Instagrami uudisvoos on keegi, kes mängib sellist mängu nagu "Minimalism game". Tegemist on väikese väljakutsega, kus esimesel päeval valid sa välja ühe asja, millest oled nõus vabanema (näiteks teesõel mida sa kunagi ei kasuta), järgmisel päeval kaks asja, seejärel kolm-neli-viis jne. Ideaalis peaksid sa kuu lõpuks olema suutnud loobuda  465esemest.

Mind hakkas huvitama kui palju asju võiks ühel keskmisel eestlasel/leibkonnal statistika järgi olla. Leidsin vaid ameeriklaste kohta vastavad andmed, mis väidavad, et ühes keskmises majapidamises on umbes 300 000 asja. Väga suur number. Lauris ei uskunud, et see saab tõene olla, aga ma ei laidaks seda numbrit maha. Kui ma vaatan näiteks oma vanematekodu või muude lähedaste sugulaste kortereid-maju, siis mul on kuri kahtlus, et selle numbri täidavad nad ära küll. Lastelgi juba on kindlasti sadades mänguasju, garaažides mustmiljon mutrit-seibi-tööriistu, kellel kindlasti paartuhat raamatut, kastidega meigiasju, kööginõusid ja serviise igaks juhtumiks, nipsasjakesi. Vanematekodus on meil 6 erinevat ruumi panipaikadeks - pööning, kunku, puukuur, garaaž, rõdu, kelder. Ma tõesti ei imestaks, et see veerandmiljoniline number täis saaks.

See tundub isegi põnev väljakutse olema, et kokku lugeda palju minul isiklikult kodus asju on, siin Tartus. Ei tea küll mille arvelt ma selle aja leian, et hakata siin kirjaklambreid ja sokipaare kokku lugema. Teada tahaks aga küll.    

Mulle väga meeldib see mõte, et tuues midagi uut koju pead sa millegist vanast ka lahti laskma. Üritan meenutada, mida ma siin Tartus oldud aja jooksul ostnud olen. Arvuti, akvarellid, guaššid, üks pintsel, hästi palju paberit (50€ eest kindlasti), A0 mapp, puidust kausid, lõikelauad, sukad, 5 paari pesu, üks raamat, sirkel, pesukott, väike kasvuhoone, teesõel, Rääbule ronimisköit 30m, kassireisikott, teksad, dressipüksid, kaks ämbrit, tsingist anum, kaks lõngakera, objektiivikott, kolm bambusest hambaharja, pliiatsipikendaja, muld, kühvel, saapad, maitseainete seemned, keraamilise pliidi puhastusvahend, pannilabidas, maitseainetopsid, veel ninninännikunstitarbeid, kaks paari kingi, arvutilaud, köögilaud, ace (see ost vajab vast eraldi postitust miks ja milleks), nõudepesulapid, üks pluus, pann, pesuvedelik, tualetipotihari, nõudepesuhari.... Rohkem meelde ei tule. Aga päris palju asju eks? Lisaks olen ju saanud igasugust muud nänni ja vanematekodust kraami võtnud ning kingituseks saanud.

Appikene, see kümnest kilost vabanemine tundub isegi et nali olevat. Nii palju asju! Kuigi ikka oleks tarvis osta veel: tugitooli tarvis, uusi voodipesusid, puidust harja, tossud läbi... 

Kommentaarid

Populaarsed postitused