BAG FOR ZERO

 
Mul tekkis suurepärane võimalus testida ühe nahakunstniku Elise Kruusel Disain selleaastast lõputööd, milleks on poekott Bag For Zero. Olen seda saanud mõnda aega tarvitada ja tahaksin ka siinkohal oma kogemust jagada. Ehk siis tänase postituse teema: räägime poekottidest.

Üldjuhul käin ma poes kas seljakotiga või riidest kotiga. Vahel väga harva olen käinud turul korviga. Nüüd hiljuti olen hakanud hindama võrgust kottide võlu ja praktilist mugavust. Eks muidugi on igal kandevormil omad miinused ja plussid. Kes käib poes autoga, jalgrattaga, rolleriga, jala - ka see seab omad piirid ja vajadused. Linnainimesena käin mina ikka jala poodlemas. Vahel ainult kord nädalas, vahel jälle iga päev... Kui kaardistada kus täpsemalt ja mida ma ostan, siis tavakauplusest jääb mulle väheks. Mulle meeldib tohutult käia turul. Ja päris regulaarselt käin ma ka ökopoodides, niisamuti ostan ma üha rohkem ja rohkem internetist. 

Mulle tundub, et kuigi minu pere on kolmeliikmeline, siis toitu sööme me kogukalt. Iga kord poeretkelt tulles raskeid kotte tassides olen ma ei keegi muu kui kaamel - värske kraam kaalub paratamatult rohkem kui pakitoit. Neid kordi on ikka rohkem kui enam, mil mu riidest koti sangad on rebenenud või mu käsi tapavad valusad raskete kottide randid nii et nahk on punane ja vorpis. Pealegi näib mulle, et kõik minu nö klassikalised riidest kotid on üpriski suvakad - mingi lamp kott tudengipäevadelt, teine Riia turismipoest, kolmas vist Maximast. Kõik nad näevad esmalt nii koledad ja mittemidagiütlevad välja ning teiseks on tegu siiski ebapraktiliste toodetega. Ristkülikukujulised küljeõmblusega õhukesest riidest kotid ei ole mõeldud + kuuekilogrammise toidukoguse tassimiseks. Lõige on vale, materjal on tihti mittesobiv. Olles nüüd saanud seda fotodel olevat kotti oma käega katsuda ja reaalses elus ka kasutada, siis pean küsima endalt miks ometi pole ma varem tulnud selle peale, et omale üks normaalne poekott muretseda. Selline, mis ongi mõeldud (suure koguse) toidu tassimiseks.Aga räägime siis korraks sellest, kuidas oma pakendiga poodlemiseks mõeldud kott Bag For Zero mulle meeldinud on. Ütlen kohe ära, et tegemist on ühe parima kotiga, mida ma oma elus vist kasutada saanud olen. Täitsa ausalt, käsi südamel. Mulle lihtsalt nii väga meeldib see. Turul ja poes käimine oli lust!

Kott on tugevast materjalist, mis hoiab kenasti vormi. See tähendab seda, et toit ei saa lömastatud vajudes koti ebamääratusse sügavusse. Pealegi on kotil suurel hulgal erinevaid avatud sahtleid. Sinna saab panna väga väga mugavalt oma riidest ja võrgust kotid puuvilja ostmiseks. Niisamuti oma kaamera, telefoni, võtmed, rahakoti, joogipudeli. Kõigele saab kiirelt ligi. Mõnus! Sahtlid on üpriski suured ja sobivad ideaalselt klaaspurkide ja -pudelite kandmiseks. Tänu sellele võimalusele ei pidanud ma kordagi muretsema, et klaasist anumad võivad viga saada või nad lähevad ümber. Arvestades koti mugavust ja praktilist meelt on tegemist tõepoolest kotiga nullkululistele.

Üks lisadetail, mille üle ma ka väga tänulik olen on tõsiasi, et kott on valmistatud taimsetest materjalidest., v.a õmblusniit (polüester) ja võrgust lisakotid (polüester, elastaan). #vegan #crueltyfree

Igal suhkrutükil on kaaslaseks ka üks pipratükk. Negatiivne pool koti puhul on see, et kui kott on tervenisti täispakitud, siis õlal on seda veidi ebamugav kanda. Nimelt sel juhul on koti kere väga lai, kuigi kõrgus on proportsionaalselt liiga lühike. Käisin ühel päeval kotiga piknikul ja kõndides juhtus mitmel korral nii, et üks sang vajub õlalt ära, kui seda just käega pidevalt kinni ei hoia. Eks mul oli kott ka nii täis, kui üldse olla sai. Väiksemat kogust tassides seda probleemi aga ei esine.

Kotiga tulid kaasa ka kolm erinevat venivast võrgust kotti. Kui tulevikus saab prototüübist toode, mida poeletilt osta, siis kõnealiused võrkkotid võiksid olla toote lisa mida võib aga ei pea kaasa ostma. Näiteks minul on juba puuvilja ostmiseks kotid olemas ja paljudel teistel minusarnastel suure võimalusega samuti. Kiituseks võin muidugi öelda, et kottide tavapärasest teistsugune lahendus on tore, aga ma arvan, et ma ise ei kasutaks neid. Näiteks võrkkottide omakaal on juba kõige kaalukama puhul 46g, mistõttu sellega ma kilo kallist draakonivilja kindlasti ei ostaks. Kes aga on harjunud puu- ja aedvilja tarvitama vähestes kogustes, siis kaaludes vili ilma kotita kaalul ja pannes kleeps koti peale on muidugi võimalus. Mina aga üritan igal võimalusel nendest kleepsudest eemale hoida.

Kas ma ostaksin omale koti Bag For Zero? Jaa!

Kommentaarid