KUIDAS BAMBUSEST HAMBAHARJA KUIVANA HOIDAPlastikust hambaharja puhul ei teki sellist küsimust, et kuidas ma hoian selle kuivana. Puit ja stabiilne niiske keskkond ei käi väga hästi läbi, mistõttu bambusest hambaharjaga säärane probleem tekib. Kohe, kui ma alustasin puidust hambaharja kasutamist, mõtlesin et mis süsteemi ma küll välja mõtlema pean. Ma ei taha, et see mädanema hakkaks ega muutuks koledaks.

Vanematekodust sai üsna pea ära näpatud kaks kasutuna seisvat iminapaga hambaharjahoidjat. Mõlemad olid saadud arvatavasti nõnnaviisi, et ostetud hambaharjaga olid need lihtsalt niisama kaasas. Arvan, et nende olemasolu ei pandud ostes isegi tähele, kuna meil kodus on päris kena hambaharjahoidik juba olemas. Mina küll vihkan sääraseid "lisasid".

Eriti veel, kui need jullad lihtsalt tööta ka veel pealekauba. Tee mis tahad, kas kukub asjapulk ise põrandale või hüppab hambahari sellest välja. Mõtetu jubin!

Mingi aeg passis mu hambahari siis niisama klaaspurgis, mille põhja panin ma kuivanud konjackikäsna. Siis oli meil vannitoas veel põrandal riiul, millel purk seisis. Selle aga oleme tänaseks ära likvideerinud ja nüüd on kõik topsid-pudelid-tuubid metallist restil, mis maapinda ei puuduta. Maailma parim otsus muide, sest et palju lihtsam on tuba koristada kui ka ruumi on rohkem. Rest ripub duššikardina toru küljes. 

Kuna seal on aga ruumi täpselt niipalju, et midagi ei ole ülearust laiutamiseks, siis purki kahe hambaharja hoidmiseks panna ei saa. Mida teha? Oleks ju tore, kui need hambaharjakesed saaks panna kuidagi rippuma. Oleks. Aga kuidas? 

Paar päeva hiljem mõtlesin ma selle välja. Mul on kusagilt saadud ühed metallist krokud, millel on väike konks küljes. Konksu saab riputada metallist restile ja krokuga hambaharja otsast kinni haarata. Katsetasin järele ning asi passib ideaalselt.  Ja nüüd meie hambaharjad siis ripuvad ja kuivavad õhu käes kiirelt ära. Super!

Kommentaarid