12 KINGIIDEED

Olgem ausad, kellele ei meeldi kingitused? Silma paneb aga eriti särama see kingitus, mis passib hästi ning on oodatud. Selle tarbeks panin ma kokku ühe kingiidee kollaaži, mille tarvitamise eesmärk on inspiratsiooni andmine. Kindlasti mitte ei taha ma utsitada üht vaevlevat pead ettepanekutega, mis realiseerudes, kingisaajale endale ei pruugi meeleepäraseks osutuda. Pealegi on tänaste jõulude moto Kingi targalt 

Komplekteerisin ideetahvli vastavalt iseenda eelistustele: mida mina tahaksin saada? Mõningad neist järgnevatest asjapulkadest on mul endal ka olemas, seega julgen soojalt soovitada. 

Kes aga asju kinkida ei soovi, see jäägu ootama mu kahte teist tulevast postitust, kus teen elamuskingituste ning söödavate asjade teemalise ideelisti. 1. Hoiukorvid, kotid ja karbid

2. Kudumisraam

Hea mõte uueks hobiks! Kudumisraamil saab valmistada interjööritekstiile (padjakatted, seinavaibad) kui ka väikeseformaadilisi aksessuaarikangaid (kotid, vööd, paelad).

3. Lõhnaküünal

4. Kivipaberist märkmik

Tegemist on märkmikuga, mida turustatakse ning tuntakse kui kivipaberist märkmikuna. Selle valmistamiseks ei ole kasutatud tselluloosi, vaid hoopiski kaltsiumkarbonaati. Kuna tegemist ei ole klassikalise paberiga, siis muidugimõista on säärasel paberil ka teistsugused omadused. See on veekindel, tugevam, rebimiskindel, erksam ja mis muidugi kõige olulisem - keskkonnasõbralikum kui tavaline paber. Kirjutada, joonistada, meisterdada saab sellega nii nagu tavaliselt ja see ei vaja spetsiaalseid kirjutus- ega töötlusvahendeid (käärid, liim). Kaltsiumkarbonaadist paberit saab nii komposteerida kui ka ümbertöödelda (võib panna nii pakendi- kui ka vanapaberi konteinerisse).

Firma Karst teeb kalendreid, joonistuspaberit ja märkmikke. Hinnaklass 25€ kandis. 

5. Tahke šampoon

Diomina on Eesti ettevõte, kes valmistab alumiiniumist keeratavatesse topsidesse tahkeid šampoone, palsameid kui ka kehakoorijaid. Hinnaklass 5-10€ 

6. k00d.ee kindad

Mul on need kindad! Need on nii ilusad ja erilised. k00d.ee villaseid kindaid saab osta Estonian Design House kauplusest. Hinnaklass 45€7. Huulepalsam

Fotol olev on müügil Looduspere kaupluses. Lisaks julgen soovitada Meelest tooteid, mida hiljutisel Kellawärk jõululaadal sai märgatud ning proovitud. Need on samuti müügil metallanumas.

8. Lõng

Eestis on päris paljusid lõngakauplusid, kus müüakse huvitavaid ja erilisi lõngu. Kas sa näiteks teadsid, et saadaval on ka toredaid ökopoe lõngu? Näiteks nõgesest, taaskasutatud teksadest või lihtsalt taaskasutatud kiududest? Fotol on Ohhio suur veganlõng, millega saab valmistada suuri tekke, korve ja muud põnevat. Liann Lõngad müüb Eestis sarnast lõnga.

9. Paksud sokid

10. Kookosharjastega pesuhari

11. Villapallid

Villapallid aitavad pesu kuivatis kiiremini kuivatada. Lisaks aitavad need kortse siluda ning riideid pehmemaks muuta. Villapallidele saab peale panna enne kuivatisse lisamist eeterlikke õlisid. Villapallid on pesuloputusvahendi aseaine. Hinnaklass 3€ tk.

12. Seedripuust kingaliistud

Seedripuust kingaliistud aitavad kantud kingadest üleliigset niiskust välja imeda. Kingaliistude puhul on oluline valida just sellised, mis oleksid valmistatud seedripuust, kuna need aitavad ennetada jalanõudes tekkivat ebameeldivat lõhna. Lisaks siluvad kinglaiistud jalanõude kandmisel tekkinud kortse ning hoiavad eeskätt nahast kingad vormis. Peale jalanõude puhastamise on oluline jalanõusid ka õigesti hoiustada. 

Kommentaarid

 1. Jagan üht kampaaniat, mis võiks huvi pakkuda: Annetus kingi asemel! Selle mõte on teada anda, et fb-sündmusel osalejal on hea meel ka juhul, kui tema kingiraha hoopis ära annetatakse.
  https://www.facebook.com/events/2012772972345244/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul üks sõbranna rääkis ka sellest, et kinkide asemel võiks teha annetuse. Jäin sellele kohe mõtlema, et ma ise väga sellist kinki saada ei taha (samas selle väljaütlemine on nii kohutav). Mulle näib, et see on selline kink, mis võiks olla teiste kinke seas või kui midagi ei osata kinkida. Pealegi peab väga kindel olema, kas kingisaaja on just konkreetse algatusele annetamise poolt. Ja kas ta oskab sellisest kingitusest rõõmu tunda. *


   *kuigi, igaüks meist peaks väikese protsendi väärtuses maailmale teadlikult head tegema.

   Kustuta
  2. Mul üks sõbranna rääkis ka sellest, et kinkide asemel võiks teha annetuse. Jäin sellele kohe mõtlema, et ma ise väga sellist kinki saada ei taha (samas selle väljaütlemine on nii kohutav). Mulle näib, et see on selline kink, mis võiks olla teiste kinke seas või kui midagi ei osata kinkida. Pealegi peab väga kindel olema, kas kingisaaja on just konkreetse algatusele annetamise poolt. Ja kas ta oskab sellisest kingitusest rõõmu tunda. *


   *kuigi, igaüks meist peaks väikese protsendi väärtuses maailmale teadlikult head tegema.

   Kustuta
 2. Hei, aitäh Diomina viite eest! Reisin tihti ja olen juba ammu kodumaist tahket šampooni otsinud, mida käsipagasis kaasas kanda saaks. Praegu ootab üks Nurme oma katsetamist, aga hea teada, et kui see ei sobi, siis on lisaks Lushile ligem alternatiiv.

  VastaKustuta

Postita kommentaar