PÄEV ELUS

Täna on 22 detsember. Homme on mu sünnipäev ning päev peale seda jõulud. Kuna homme on nii mõnedki kohad kinni ja tahan ka rongiga koju jõuda, siis pidasime juba varem mingi osa mu sünnipäevatrallist ära. Käisime uisutamas! Hästi tore ja mõnus oli, polnud ju tükk aega seda teinud. Kaks aastat tagasi olin ehk viimati jääl? Jajah, tuleb meelde. Sain kinkekaardi vanalinna uisurajale, aga mis sest enam. Peab elama tänases.

Muide, eile ühelt jõulupeolt koju tulles vingusin dramaatiliselt oma seltsilisele (tutvusin oma naabriga, kes ka juhtumisi oli minuga samal peol), et mul on kõige nõmedamal ajal sünnipäev. Täna uisuväljal ringi tuhisedes tekkis ikka küll selline tunne, et pean oma sõnu sööma. Igaüks ei saa oma "tähtsat päeva" uiskudel jõululauludega piruetitada. Lauris mainis ka, et uisuväljal tekkis selline filmis olemise tunne. Pidulik ja eriline.  

Kuidagi ootamatult tore oli. Ma ei tea, mul on mingisugune mõtetu residentsus selle sünnipäev-jõulutralli-aastavahetus osas tekkinud. Tundub, et sel aastal sain kasvõi ühe sammuga seda negatiivset eelaimdust ületada. Jaa!

Tegelikult täna ma midagi muud väga tarka ei teinudki. Aga huvitaval kombel on säärased igavad ja sündmusevaesed päevad siiski olulised ning enamasti meie elu koosnebki nendest.
Hommikul näiteks käisin viimaseid jõulutellimusi postitamas. Viisin ära ka Nullkulu facebookilehel toimunud loosi võitjapaki. Peale seda suundusin oma tordi järele. Mõtlesin, et sel aastal võiks midagi erilist proovida ja seetõttu sai Vanilejüümianilt tellitud maapähkli-karamelli-šokolaaditort. Niipalju, kui ma näpuga kreemi varastada sain, siis mekk oli super! Nagu vedel snikers. Njämps.

Kodus panime Laurisega paika veel lõpliku pühade menüü, enne kui Lõunakeskusesse uisutama ning toidupoodi suundusime. Plaani järgi sööme homme karrit, jõulusalatit, kartulisalatit, grillitud oliive, küüslaugu-juustu täidetud "sinke", Muhu pagarite leiba ning muidugimõista torti. Ahjaa, joogiks on kaasa pakitud hapendatud kasemahla. Ülehomme on laual ahjukartulid, kaalikavorm (retsept siin, kahjuks rootsi keeles), marineeritud seitan, hapukapsas, vedel raffaello (retsept ajakirjast Vegan) ja puuviljasalat. Päev pärast seda veedame oma jõulud pealinnas, aga mis siis jõuluroogadeks olema saavad, veel ei tea. Pakun, et äkki rosolje, porkala ja midagi muud sellist? No, eks näis. 
Lõunakas siis nagu eelnevaltki mainitud, käisime uisutamas, söömas ning seejärel väikestviisi šoppamas. Natuke naljakas oli see, et kui läksime Laurisega korraks lahku, et oma jõulutoiminguid privaatselt asjatada, siis juba kolm minutit hiljem põrkasime teineteisega raamatupoes kokku. Hhaha. Lauris saab ise ja kingib teistele igaks elujuhtumiks ning sündmuseks raamatuid, niiet pole ime, et me just seal kohtusime.

Päris hästi oli näha ja ka füüsiliselt tunda, kuidas kogu maja on kihamist ja melu täis. Mul jõudis esimese kümne üksiveedetud minuti sees jõulustress peale tulla.

(Ma ei tea, kas mu rindkere valutab praegu just nüüd seda konkreetset stressivalu või annab endast märku sellekuune kokkukogunenud igapäevane ärevus. Ausalt öeldes, seda siin kirja pannes on mul nii suur valu, et ma ei tea mida teha. Tahaks nutta, tahaks püstiasendist silda visata, tahaks kuuma vanni, tahaks ei teagi mida.)

Ostukeskuse igal vabal ruutmeetril müüdi midagi, kes tegi raamatuesitlust, kes pakkus sinki, kes kutsus ostjaid oma kristallide, puidust mänguasjade või belgia vahvlitega. Nii palju kaupa! Massiliselt inimesi. Pikad järjekorrad, keegi tõukab sind kitsas riiulivahes. Kõik ostavad midagi. Ja ühtäkki lõid mu põlved nõrgaks, ning andsin sellele kõigele alla - hakkasin veel viimasel minutil lisakinke otsima. Peas keerlesid küsimused, kummalised emotsioonid ja ettekujutatud visuaalpildid. Äkki on minu juba ostetud kinkidest vähe? Äkki kellelegi ei meeldi? Äkki keegi pettub? Kas ma rikun kellegi jõulud ära? Kas ma olen kooner olnud? Kas ma olen liiga igav kinkija?

Jumal tänatud, et kaua ma selles peata kana sündroomis olla ei suutnud, sest mu jalad hakkasid lihtsalt valutama. Tund aega tagasi käsisime ju oma pahkluusid jääväljal venitamas.

Krabasime toidupoest vajaliku kraami, enne kodu käisime ka Mahemarketis seitanit ning valget šokolaadi ostmas. Ja juba oligi õhtu kätte jõudnud. Veel viimaste kinkide pakkimist, ettevalmistusi köögis, natuke puhkamist, blogimist, koristamist ja ongi päev otsas. Mis sa täna huvitavat ja igavat tegid?Kommentaarid

 1. Ka minul on 23.12 sünnipäev :). Kavatsen seda tähistada väikese rabamatka ja sushiga. Uisutamine tundub ka nii tore idee.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Väga lahe idee rabamatk! ��

   Õnnesoovid ka sünnipäeva puhul :)

   Kustuta
 2. Hilinenud õnnesoovid mu lemmikblogija:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Väga armas sinust! 💚 Aitäh.

   Kustuta
  2. Minu lemmikblogija ka! Kõike head sulle.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused