MAHLANE TOEKAS VÕILEIB "PRAEMUNA" JA SOJALIHAGAMinu palavalt armastatud lemmiktoit on Gengöögi ränduriburger. Võin seda süüa hommikul, lõunal või öösel kell kaks. See on rammus, rasvane ja soolane kõhutäis, mis teeb koheselt tuju heaks ja paneb jala tatsuma. Kahjuks aga Tartust eemale kolides jään oma armastatud võileivast ilma. Nii lihtsalt aga sellest eemalduda ma ei kavatse! Mkm. Sellest trotsist inspireerituna võtsin täna ette selle toidu kodukootud versiooni valmistamise. Tulemus oli hea, mistõttu jagan seda ka siinkohal. Täpselt parajalt mahlane tummine võileib sai, mitte küll spot-on samane originaaliga, aga piisavalt hea, et oma resultaadi üle uhke olla. Valmistamisaeg: 10 min

Kogus: 5 tk

Vahendid:

100 g kikerhernejahu
5 spl maitsepärmi
50g vett
1 väike sibul
maitse järgi hakitud tilli
maitse järgi musta soola, värskeltjahvatatud pipart
õli praadimiseks
Bon vegan maitsestatud sojaliha
1 viilutatud tomat
frillise salat
u 10 marineeritud kurgiviilu
viilutatud koorikleiba
2 spl soolast margariini
5 spl kaste taimetoitlastele
1 spl tomatipastat
maitse järgi hakitud tilli

Meetod:

Pane pann sooja, lisa õli (ära väga tagasihoidlik sellega ole). Vegan praemuna valmistamiseks sega kokku kikerhernejahu, maitsepärm, vesi, hakitud till ja sibul ning maitsesta musta soola ja värskeltjahvatatud pipraga. Segu peab olema paks, aga piisavalt vedel, et taigent pannil ühtlaseks siluda. Ühe praemuna jaoks kalla pannile niipalju taigent kui suur on üks võilevaviil. Prae kikerhernetaigna koogid mõlemalt poolt kuldpruuniks. 

Samal ajal rösti rösteriga koorikleivad. 

Valmista ette kaste segades kokku kaste taimetoitlastele, tomatipasta ja hakitud till. 

Kui praemunad on valmis, prae rohkes õlis sojalihaviilud kuni need on krõbedad. 

Enne võileibade komplekteerimist määrisin soojad koorilkleivad soolase margariiniga. Koostisosad panin kokku sellises järjekorras: koorikleib + praemuna + frillise salat + viilutatud tomat + sojaliha + natuke kastet + kurgiviilud + koorikleib. Ja ongi valmis! Head isu!

Kommentaarid