TESTIN: DIOMINA TAHKE ŠAMPOON JA PALSAM

Olen nüüd juba pikemat aega kasutanud Diomina tahket šampooni (link) ja palsamit (link), mistõttu on paslik aeg teha toodetest ülevaade. Ehk on sellest kellegile abi, kes on oma mõtteid veeretanud tahke šampooni ja palsami osas. Kui sa aga veel pole sellele mõelnud, siis soovitan lugeda Slow postitust "Seep vs duššigeel/šampoon", kust saab näiteks teada, et seep on tahkel kujul viis korda keskkonnasõbralikum kui vedelal kujul. Paljud eelistavad tahket seepi praktilistel kaalutlustel - kergem ja hõlpsam transportida käsipagasis lennusõidul või spakäigul.Mul oli selle seebi duoga väga raske ree peale saada. Nimelt enne kui ise kõnealuseid tooteid kasutama hakkasin, kinkisin ühe komplekti õele. Endal mul oli veel vedelat šampooni piisavalt palju, et pigem mõtlesin siiski ühe toote enne lõpuni kasutada kui teise kallale asun. Samal ajal ostis šampooni ja palsami ka mu üks kursakaaslane. Üsna kiirelt ütles õde, et palsam talle üldse ei istu ning sõbergi polnud ei šampoonist ega palsamist eriti vaimustuses. Minu esimesed mõtted olid muidugi pettumusemaigulised. Samas aga suutsin ikkagist lootuselippu kõrgel hoida. Nimelt kust mina üldse selle toote kohta infot sain, oli läbi ühe minu teise kursakaaslase, kes rääkis, et ta peseb oma juukseid, mis on muide megapikad, paksud ja imeilusad, just selle duoga. Tema jällegist kiitis taevani nii šampooni kui palsamit. Üks kahe vastu - pole muud, kui peab ise järele proovima, et teada saada. 

Mulle pakkusid tooted huvi eeskätt seetõttu, et olen ise pikalt otsinud omale seepi metallanumas. Käin tihti veekeskuses, spas, saunades jms kohtades, kuhu oma liitrist šampooni kaasa vedada ei taha. Lisaks leian, et pisikesed hotelliseebituubid on ebamugavalt väikesed ja ma ei viitsiks enda omi pidevalt täita. Seep näib mõistlikum olevat. Pealegi üleüldse olen ma suur seebisõber, ikka katsetan aegajalt nii ise teha kui ka kaupluses pakutavaid kasutada. Seepide puhul naudin ma nende lihtsat koostist ja pikaajalist vastupidavust. 

Alguses katsetasin palsamit koos oma vedela šampooniga. Kui õde hoiatas, et palsam teeb juukseotsad kuivaks, siis minu juustele ei mõjunud teine kuidagi negatiivselt. Ei oska öelda, et too ka midagi väga imelist teinud oleks. Kohati isegi tundus palsam mulle täiesti mõtetu olevat. Enamikul ajal minu juustega nii vist ongi, ainult talvel on lisaniiskust juustesse tarvis, kuna külm kuivatab ja ajab pea elektrit täis.

Ma ütleksin, et ma eriti ei kibele seda toodet kasutama, aga juukseid niisutab küll. Palsamit kasutan nii, et hõõrun seebitükki kergelt juusteotstele ning loputan. Üllataval kombel piisab mulle selle toote puhul vähesest loputusveest, tavaliselt kipuvad tahked šampoonid mulle ikka juustesse jääma. Palsami puhul on siin ikka imestada küll, sest tegemist on rasvasisaldus on tavaliselt kõrgem kui seebi puhul. Ühegi teise palsamiga ma seda võrrelda kahjuks ei oska, kuna tegemist on minu elus esimese tahke palsami katsetusega. 

Šampooni kiidan aga küll - vahutab korralikult, tuleb kergelt maha ja minu juuksed tunnevad end hästi nii nagu alati. Minumeelest on tegemist 5+ tootega. Tahket šampooni kasutan ma nii, et võtan seebitüki ja hõõrun toodet omale otse vastu peanahka. Minumeelest nii on kõige lihtsam ja mõistlikum. Juukseotsi ma üldse ei pese. Vahutan ainult peanaha lähedal asuvad juuksed seebiseks ning seejärel loputan. Ka sellegi toote puhul ei pea ma topelt loputama nagu muude tahkete šampoonide puhul, sest seep ei jää juustesse. Kiiduväärt on ka fakt, et selle seebiga saab pesta isegi jääkülmas vees!

Üks teine asi on mõlema toote puhul veel hea. Kuigi on pakendile märgitud, et enne seepi metallanumasse panemist peaks teine kuivatama õhu käes, siis ei juhtu seebiga mitte midagi, kui see samm vahele jätta. Huvitaval kombel ei ole minu seebid ligaseks ega pehmeks läinud, isegi siis kui täiesti märja toote koheselt kinnisesse anumasse panna. Väga hea omadus, sest et kes see jõuab oma seepi veekeskuse riietusruumis kuivatada?Igal asjal peab olema midagi negatiivset, eksole? Jah, kaks asja mind natukene häirib. Võib pigem oleks paslikum öelda, et mul on ettevõttele kaks soovitust. Nimelt võiks tooted olla lõhnavabad. Juustele mingisugust odööri külge küll ei jää, aga ma ise eelistan alati tooteid, mis oleksid universaalsed ja võimalikult palju neutraalsed. Ma ei soovi, et toodetel oleksid ebaloomulikud värvid, maitsed ega lõhnad, eriti veel nende puhul, mis on otseses kontaktis kehaga. Üldse eelistan ma sääraseid tooteid, mille koostisosades oleksid ainult hädavajalikud osad - antud juhul võiks näiteks šampoonis vabalt linalooli, geraniooli, limoneeni ja tsitraali ära jätta.

Teine ettepanek seisneb seebi kujus. Sain paar aastat tagasi omale mingisuguse välismaise firma tahke šampooni kingituseks ja tolle puhul ma tohutult nautisin, kuidas seebi pealmine pool oli kerge lohuga. See oli täpselt ideaalne kumerus, mis sobis nagu valatult peanaha pesemiseks. Näiteks Nurme tahkete šampoonide  (link) puhul mind ka väga häirib nende kuju, sest neid pole lihtsalt mugav kasutada. Proovi ise väikese telliskiviga oma õrna peanahka hõõruda!

Kokkuvõtvalt aga öeldes olen Diomina šampooniga ja palsamiga mis on mõeldud normaalsetele ja kuivadele juustele rahul. Šampooni ostan kindlasti uuesti, palsami puhul pean veel endaga nõu pidama. Muide, kuulduste kohaselt saab tooteid osta ka pakendita!

Kommentaarid

 1. Minu üks esimesi tahke šampooni kogemusi oli puhtjuhuslik, sest külapoes, mis oli asukoha tõttu väga hästi varustatud, olid ubes taolised šampoonid alla hinnatud 1euroni. https://www.looduspere.ee/en/product/douce-nature-solid-shampoo-for-normal-hair-85g/

  Ma ei tea, kas tegu sama ettevõttega, aga välimuselt väga sarnane, SLSi minu omas ei olnud. Kaasas oli ka seinale kinnitatav konks, et šampooni vannitoas seinal hoida. See aga väga hästi niiskes ruumis ei töötanud ja pärast viiendat ja kahjuks viimast seepi tundus see konks liigse prügina.

  Minu patsid ja peanaha pesi see saviseep aga puhtaks ja lõhnatuks. Siiamaani pole samaväärset leidnud, sest alati toimub mingi kohanemisperiood, mil šampoon jätab juuksed kas liiga rasuseks või pärast pesu polegi aru saada, et juukseid pesin.

  Ajaa, mina kasutasin valge savi seepi ja punase oma. Mõlemad eri tüüpi juustele, aga ma ei näinud suurt vahet.

  Aga tänud tutvustamast seda seepi ka. Kui lihtne on seepi karbist välja saada? Lushi seepi oli päris raske välja kangutada...

  +maya

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sellel seebil on päris palju ruumi karbis loksumiseks, saab hästi välja küll. Ma ei ole üldse tahtnud Lushi seepe proovida, väga erksad ja sädelevad tooted :D

   See lillekujulineseep näeb päris tuus välja!

   Kustuta
  2. Jaa nõustun! Lõhn on ka parfüümi tugevusega.
   See oli ka esimene katsetus oma viis aastat tagasi :)
   Nüüd proovin Eestis käsitööna tehtud seepe. Enamik tehtud ikka selle joonega, et juuksed siledaks ja kergestikammitavaks teeks, mul seda suunitlust väga pole :D

   Kustuta
 2. Mina proovisin Lushi omasid (mingit roosat roosi versiooni kui täpne olla) kuna elan Saksamaal ja ei osanud mujalt otsida (paarist ökopoest küsisin, nemad polnud kuulnudki sellisest asjast). Üldse ei sobinud see asi mulle. Ühest šampooniseebist jagus vist kuuks kuni kaheks ning kasutasin lõpuni lootuses, et asi paraneb. Minu juuksed aga jäidki täiesti kammimatuks ja käega katsudes nagu rasvaseks kergelt. Väljanägemine samas oli üsna ok, mistõttu ilmselt niigi kaua vastu pidasin. Teiseks häiris see, et seep murdus ja pudenes tihti, mistõttu pidin pidevalt üliväikeste juppidega opereerima. Nüüd pean pikalt hoogu võtma, et mõne teisega katsetada...

  VastaKustuta
 3. Sa voiksid ka www.kokos.ee tooteid proovida. Mulle vaga meeldib nende deodorant. Aga neil on ka sampoone ja palsamit.

  VastaKustuta
 4. Soovitan neid:
  http://ilustervis.ee/pood/seebid-juuksehooldustooted/7396/
  http://ilustervis.ee/pood/seebid-juuksehooldustooted/7397/
  Olen neid kasutanud üle 3 kuu ja olen väga rahul. Juuksed on ilusad ja terved ning kõige suurem pluss minu jaoks on see, et juuksed püsivad kauem puhtad. Lisaks on mu lokid ilusamad - varem olid juuksed eriti otstest kuivad ja lokk ei tulnud ilusti välja, nüüd on ilus spiraal (see võib olla ka sellest, et pesen juukseid harvemini?). Sellel šampoonil on ka väike lohk, mis läheb pärast mõnda kasutuskorda suuremaks ja tõesti on nii mugavam kasutada :) Järgmisena plaanin diomina tooteid proovida, aga tundub, et praegused ei saagi otsa..

  VastaKustuta
 5. Olen kasutanud juba mitu aastat Lushi seepe. Peseb lihtsalt, juustesse midagi ei jää, kaua püsivad puhtad ja üks seep kestab ka kaua. 🤗
  Olen proovinud ka Living Naturally seepi, aga see tegi juuksed liiga kuivaks ja oli raske pesta.😑
  Kodust eemal tavaliselt tupsutan seebid kuivemaks rätikuga enne karpi panekut.
  Ja ma see friik, kellele need lõhnad ka meeldivad 😀

  VastaKustuta
 6. Olen paar aastat Lushi tahkeid šampoone kasutanud ja väga rahul, minu juustega toimivad suurepäraselt. Mõnda aega tagasi proovisin Nurme tahket šampooni, aga see ei sobinud üldse, juuksed jäid väga kuivaks ja kammimatuks.

  VastaKustuta

Postita kommentaar