KORTERIKAASLASTE VALUDMõtlesin tulla end tühjaks rääkima. Oehh. Minu armsad korterikaaslased ajavad mu hulluks. 

Täna siis kasutasin esimest korda korteris olevat ühist tolmuimejat. Käima pannes sain koheselt aru, et masina tolmukott on triiki täis. Muidugi jõudsin ma korraks pahurdada, et miks mina jälle pean midagi välja vahetama/ära parandama/uue ostma vms. Miks teistel nuppu peas ei ole? Olgu. Las siis olla. Võtan tolmuimeja kaane maha, et pääseda ligi tolmukotile. Kohe, kui kaane maha saan, pudeneb põrandale liiva, juuksekarvatutte, paksult tolmu. No mine ... Miks mina pean sellega tegelema?! Kui saan oma silmad ka kaane vahele, märkan suure üllatusega, et tolmuimeja kotti ei ole vahetatud JÕULUDEST SAADIK, sest koti ümbris on kuuseokkaid täis. Inimesed, KUS TEIE SILMAD ON?!

Vahel ma lihtsalt ei mõista, kuidas teised inimesed saavad elada ruumides, mis on räpased, sassis ja suhe neisse on täiesti kohutav. Kuulasin just Ööülikooli salvestist, kus piiskop Philippe Jourdan kõneles teemal "Kas ruum saab olla hea või halb?", ehk seetõttu olen ma nii tundlik antud teemal. Mine tea. Kuhu ma nüüd jäingi? 

Ei saa väita, et ma oleksin eriline puhtusefanaatik, ent siiski vajan ma silmale ilusat tuba. Ja funktsionaalset liiklemist. Ja organiseeritust. Ja mugavust. Ma ei saa aru, kas teised siis ei nõustu minuga? Teised ei taha elada toredas korteris? Kahtlustan, et me kõik tahame neid samu asju, mida ma juba eelpool nimetasin. Aga miks siis ometi, miks ma küsin, mu korterikaaslased ei oska õigel ajal niisket lappi või harja kätte võtta? Kas meie elamine peab siis nii väljakannatamatult kohutavaks seapesaks muutuma, et keegi regeerima hakkaks?

Ja muide, pane tähele, ma rändin, kuigi meil juba käib kord nädalas PROFFESSIONAALNE KORISTAJA. 

Üks teine kummaline asi, mida mu hispaanlastest ja itaalasest korterikaaslased teevad on see, et nad söövad ja joovad ühekordsetest nõudest. Tüübid oleksid võinud ju enne nõude ostmist küsida, kas korteris on nõusid, mida ka nemad võivad kasutada. Ei. Oli ikka vaja osta kõige suurem pakk õlletopse, taldrikuid, nuge ja kahvleid. Miks. Miks. Miks. 

Sellises olukorras näen kahte lahendust, et mõni teine inimene tulevikus sellises olukorras poleks. Esmalt tuleb ära oodata, et EL keelustaks ühekordsed nõud ja teiseks, et firma, kes meie korterit haldab, ostaks korterisse ühe normaalse komplekti nõusid. Nagunii nad ju pakuvad voodiriideid ja koristusteenust, miks mitte siis pakkuda ka nõusid. 

Kolmas asi, mis mind metsikult närvi ajas oli see, et enne kui ilmad päris kohutavaks jõudsid muutuda, käisid kõik härrad ja prouad korteris oma jalanõudega ringi nagu suured saksad. Kas see pole mitte teise maailmajao komme? Minu mäletamist mööda on eurooplastel see komme, et tuppa astudes võetakse jalanõud ära. Või enam pole?

Oeh.

Kommentaarid

 1. Saksamaal käiakse küll sageli välisjalatsites kodus. Seda teevad just sakslased ise. Sisserännanud moslemid jt. võtavad välisuksel kingad jalast ära

  VastaKustuta
 2. Tegelikult liiguvad paljud lõunaeurooplased ka jalanõudega toas, eriti soojal ajal, sest põrandad on neil tihti kaetud kiviplaatidega, mitte puidu või laminaadiga nagu meil. Kivi peal on kingadega, sh sussidega, parem ja puhastada on seda ka kergem kui puitu kui jalanõudega käia. Must ja tüütu, aga nii see kipub olema.

  VastaKustuta
 3. Mina tavatsesin ka arvata, et eurooplased kodus jalanõudega ei käi. Siis kolisin ma Prantsusmaale ja avastasin, et käivad ikka küll ning seda peetakse isegi veidi kummaliseks, kui sa külalistel kingad jalast võtta palud. Tõsi, magamistuppa nad vast saabastega ikkagi ei lähe, aga majade esimestel korrustel või köögis-elutoas on see küll tavapärane nähtus. Ilmselt ka Itaalias ja Hispaanias.

  VastaKustuta
 4. Suurbritannias on paraku jah kombeks jalanõudega toas käia. Meie sõbrad-tuttavad õnneks juba teavad, et meie juures tuleb jalanõud esikus ära võtta aga igasugu töömeehed marsivad küll oma sopaste roomikutega kohe elutuppa helehalli vaiba peale traavima. Kusjuures idaeuroopa päritolu töömehed vähemalt küsivad enne, kas peaks jalanõud ära võtma.

  VastaKustuta
 5. Sa olid vist Riias? Ettevõtteks 1Home, kelle kaudu rendid?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja, olen Riias Home1 ettevõtte korteris. Oli hea mugav lahendus Londonist endale korter Riiga saada.

   Kustuta
 6. See pole üldse Euroopa komme, jalanõud ära võtta. Pigem Aasia, sealt Venemaale tulnud ja Nõukogude Liidu ajal Eestis juurdunud komme.

  VastaKustuta
 7. Eelmine nädal, kui seda juttu lugesin, nägin unes, kuidas läksin poodi päris nõusid su korterikaaslastele ostma. Igale eri värvi, et nad siis igaüks saaksid oma isikliku ja ei peaks kartma, et teiste omasid kasutavad (loogika seisneb selles, et ühekordsed nõud soovist mitte teiste omasid puutuda (uni noh :)), kuigi tegelikkuses tn ei viitsita pesta.) Isegi kahvlid ja noad olid värvilise märgistusega.

  Mul emal on väike ööbimiskoht. Seal on nõud köögis olemas. Üks Hispaania noormees aga kasutas ühe õhtu jooksul kaks suurt plasttopsikut ja viskas prügikasti. Mulle ei mahu selline asi pähe. Tass on kõrval ja sa võtad plasttopsi. Kaks korda!

  VastaKustuta
 8. Iirlased ka jalanõudega toas koguaeg 😬

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused