ÜKS NAISTE MARSI PLAKATMa ei olegi siin blogis oma lahedat plakatit näidanud! Noh, siin see siis nüüd on. Kas pole mitte kenake teine?

Igatahes plakat sai tehtud oma väikeste käekestega valmis naiste marsiks ja Trumpivastaseks meeleavalduseks. Täna on tulem Bishopsgate muuseumikogus, mulle jäi vaid foto ja mälestus (ka kõik õigused minu "teosele" annetasin ära).

13. juulil toimus Londoni südalinnas pikaldane protestipäev, millest osavõtt oli mul juba ammuilma kalendrisse märgitud. Sellest aktsioonist ei saanud ma kindlasti mitte ilma jääda. Päeva esimeses pooles käisin naiste marsil ja seejärel peale väikest lõunapausi suundusin Trumpi meeleavaldusele. Päev oli täis üleskrutitud emotsioone, huvitavaid vestluseid, kaasahõikamist ja -noogutamist, kohutavates massides inimesi (uudistes käis läbi, et osavõtjaid oli veerand miljoni kandis). Muidugi sai tehtud ka Trump-beebiga selfit.

Plakati enda osas mul oli algusest peale idee töötada akvarellidega, sest suvel olid akvarellid mu parimad sõbrad ja ka Londonis tublisti kaasas. Ega ausaltöeldes muid vahendeid mul polnudki. Kaks pintslit ja üks ustav karp vesivärve. Sõnum, mida ma tahtsin edasi anda pidi olema selline, mis sobib mõlemal protestil osalemiseks ning on pigem õpetlik kui emotsionaalselt lahmiv. Minu jaoks oli kõige olulisem tuua kokku kaks teemat - naiste õigused ja keskkond. Seda siis nii Trumpi poliitika ja tema isikliku käitumise kontekstis kui ka laiema probleemina. Ja mis oleks parim teematõstatus kui priviligeeritus? Käib see murekoht kaasas meie ühiskonnaga aegade algusest ja sammub kaasas ka edaspidi. Küll aga ei pea nii olema - alati saab teisiti, alati saab oma vigadest õppida ja alati saab kasvada paremaks inimeseks nii üksikindiviidina kui ka ühiskonnaga. 

Kommentaarid