TÕUKERATAS - SINU PARIM SÕBERÜks võimalus kuidas oma ökoloogilist jalajälge vähendada on eelistada ühistransporti või  isiklikku kondijõudu. Ma olen 25 aastat vana ja mul ei ole oma isiklikku autot ning ei plaani seda endale  ka soetada lähimate aastate jooksul. Sellel lihtsalt põhjusel, et ma usun meie ühistrasnpordi võrku, selle võimalustesse ja valmisolekusse ajaga vaid paremaks minna. Toon ka välja, et ma olen ja tõenäoliselt ka jään suurllinna kodanikuks. Minu elustiil ei nõua minult isiklikku autot, sest elustiili saab valida ja lisaks ei toeta seda minu maailmavaade. Nii lihtne see ongi. 

Küll aga leidub hetki, kui jala liiklemine või tipptunnil trollis loksumine (oh neid õudsaid Riia ummikuid!) on aeganõudvad. Selle tarbeks otsustasin ma osta omale vastava sõiduriista, milleks osutus Shulz tõukeratas. Olen teisega ringi vuranud ligikaudu kaks kuud, olen teisega täie mõõduga rahul. Teen oma uuesti parimast sõbrast ülevaate ja soovitan teist sullegi. (ei, see ei ole mitte kuidagi sponsoreeritud postitus)

Tegu on siis naistele mõeldud mudeliga, mis kannatab kuni saja kilost reisijat. Ta käib kompaktselt kokku, on suuteline ühe nupuvajutusega püsti seisma ning kaalub 4.8 kilo. Paljudel Shulz tõukerataste mudelitel on õlapael, millega teist mugavalt seljas transportida saaks. Minu mudelil aga ei ole, küll aga plaanin ma tõukerattale ühel päeval transportimiseks koti õmmelda, mida saaks selga panna. 

Oma vurarattale ostsin külge ka veekindla puutetundliku GPS tasku oma telefonile. Väga hea ost, kui tahad linna avastada või kui on palju asjaajamisi teha. Kuigi minu tasku ei näe väga stiilne välja, siis las olla. See on lihtsalt niivõrd kasulik olnud, et igati oma kohmakust väärt. Teenib mind vihmas ja kujutan ette kuidas see teenib mind ka lumes. 

Enne kui ma konkreetse mudeli ostsin, käisin Riias tõukeratastele spetsialiseerunud poes eelnevalt uudistamas ning proovisõite tegemas. Valisin kõnealuse, kuna tegu on kvaliteetse sõiduriistaga, mis peab kindlasti 10 aastat vastu, see on mugav, näeb hea välja (must matt värv ning minimalistlik joon, kes siis ometi sellest ära ütleks!) ja hind ei olnud kontimurdev. Mina maksin teise eest uuena 120€. 

Pean tunnistama, et kaalusin ka elektritõukeratta ostu, ent sain oma tuttavatelt elektritõukerataste remondimeestele nõu, et hetkel pakutavad mudelid ei vasta veel minu 10 aastat kestva garantii ootusele. Meie kliimas on niiskus suureks probleemiks kui ka teede kesine kvaliteet. Nüüd tagantjärele oma tõukeratta ostule vaadates pean ütlema, et olen igati tehtud valikuga rahul. Elektritõukeratas oleks raskem olnud ja kohmakam. Kui natukene muretsesin kiiruse pärast, siis minu praegune tõukeratas on täpselt 2x kiirem kui ma tavaliselt jala käin ja seda on enam kui küll. Tõsi, elektritõukeratas oleks sellest veelgi kiirem, ent siinkohal jään ma mõtlema sellele, et laeksin ma oma ratast fossiilse kütte peal. Ei aitäh. 

Mis mulle tõuksi puhul veel meeldib on see, et see sunnib mind olema veelgi aktiivsem. Nii hea on tegelikult kusagil kiirelt tõuksiga ära käija ning oma vererõhku tõsta. Kui alguses olid mu tõukamise lihased olematud nõrgukesed, siis nüüd on asi käpas ja saab isegi kergetsorti trenni lihastele tehtud. Vahel mul tekib kiirest sõidust selline mõnus adrenaliinilaks ja siis hakkan veelgi rohkem siplema. Tõukan tugevamini ja tõstan jalgu kõrgemale - see aitab seda protseduuri rohkem trennilikumaks kujundada. Kusagil nägin sellist # nagu tõuksiaeroobika. Aa, ja kui keegi küsib, kas trikke saab ka sellega teha siis noh, ma ei ole veel nii kaugele jõudnud. Hüpata saab sellega küll!

Ainus, ja tõesti ainus negatiivne asi, mis mulle minu mudeli puhul ei meeldi on too, et seda kokku või seisma pannes pean ma maha kükitama ja üht nuppu vajutama. Oleks see nupp vaid juhtraua juures! Vahel on nii totakas kükitada sest, mul on pikk mantel või seelik, mida ma pean esmalt omale sülle haarama, et see kükitades mustaks ei saaks ja alles seejärel ma saan vajutada üht nupukest.

Kokkuvõtlikult aga ütlen, et kui sa otsid omale head tõukeratast, siis see, mis mina omale ostsin, on igati kiiduväärt. Kümnest kümme!

Kommentaarid

 1. Mind huvitab see telefonihoidja. Kas Sa saad oma telefoni seal koti sees samal ajal ka toksida? Kus see soetatud? Kuidas lenksule kinnitub? Mitu raha selle eest välja tuleb käia? 🤔😏

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, saab kotis olles toksida ka, sest kile on puutetundlik. Lenksule kinnitub kruvitava konksuga. Päris hästi püsib. Ostsin selle ka Riiast ühest rattapoest. Pakun, et igas rattapoes on valik olemas, suvalises kus käisin oli u 5 erinevat mudelit. Veekindel kott näis olevat kõige mõistlikum. Muidugi müüdi ka igasuguseid muid, aga ma natuke kartsin, et äkki need ei ole kõige turvalisemad + muidugimõista vihma küsimus.

   Hind oli u 15€

   Kustuta

Postita kommentaar