PLASTIVABAD LOKIDKellele meist ei meeldiks vahelduseks lokkis peaga ringi tuulata? Mind on vanemad õnnistanud täiesti pulksirgete juustega, mistõttu aeg-ajalt lokkide tegemine on oma peegelpildile värskendav vaade. Nullkulu elustiil on mulle õpetanud, kuidas lihtsate trikkidega, nagu näiteks soengu või meigiga eksperimenteerimine muudab välimust, selle asemel, et poodi minna uut pluusi jahtima. Ehk isegi oled seda tunnet tundnud, kui vahel ihkab süda millegi värske järele? 

Üks moodus lokke teha on muidugimõista juukseid kuumalt töödelda. Minul aga selliseid riistapuid ei ole - tahan, et mul oleks võimalikult vähe tooteid, mida ma igapäevaselt ei kasuta ja lisaks ei soovi ma oma ilusaid juukseid kõrgete temperatuuridega kahjustada. Seetõttu on teine meetod punupatsid. Punupatsidega, aga on tulemus laineline. Kuidas küll saada omale ilusalt kaardus päris ehtsaid lokke? Nii nagu ei ole mul kodus lokitange, vahvliraudu, fööni ega koolutajat, ei ole mul ka lokirulle. Olgem ausad, kui mul need ka oleks, passiksid need 360 päeva aastast vannitoas tolmu kogudes. Võtavad teised ruumi ja kuna tegu on ka segaolmejäätmega, kui selle eluiga peaks kord lõppema, ei ole nad enamasti ümbertöödeldavad. Üleüldse - miks peaks ostma omale sellist toodet? 

Kaksada aastat tagasi aga ei kasutanud ükski noor preili plastikust lokirulle vaid tegi omale lokkid kiharad tükikese tekstiiliribaga. Ja nõnda talitan ka mina. 

Meetod on lihtne. Sul on tarvis umbes kümne sentimeetri pikkuseid ja 2 sentimeetri laiuseid riideribasid. Teed oma juuksed niiskeks, ning hakkad väikest juuksesalka ribale rullima. Peanaha juures teed riba otstega lokile sõlme peale ja nõnda rullitades jätkad, kuni terve pea on kaetud sõlmedega. Riideribadest lokirullide kõige meeldivam osa seisneb selles, et nendega on mitu korda parem magada kui plastikust rullidega, mis peanahale koledasti valu teevad.

Mõned nipid :

  • Tee alati juuksed enne lokitamist niiskeks, nõnda on neid hõlbus ribale kerida.
  • Rulli juuksed ribale alati ühes suunas, st loo omale kindel meetod.
  • Pööra tähelepanu kuidas sa rullimist alustad. Kõige ilusama tulemuse saad, kui alustad juuste kerimist võimalikult juuste otstest.
  • Mida paksem on tekstiiliriba, seda suurem on lokikeerd.


Kommentaarid