ROTIDMitu korda ma oma elus kolinud olen? Kaheksa. Ma olen elanud kaheksas erinevas kohas. Ja näib, et seetõttu on paratamatu, et iga kord on prügi sorteerimine ja selle ümber käiv trall väljakutse minu närvidele. Või kas need asjad juhtuvad ainuüksi minuga? Kas tõesti on palju palutud, kui ma saan oma kodus vähemasti prügi ära sorteeritud?

Noh, nagu ma siin mokka mööda maininud olen, siis minu Riia korteris on paar nädalat kestnud agar prügisorteerimine. Kogume eraldi pakendid (minu ühistul on huvitav konteiner, kuhu lähevad kokku paber, metall ja plast) ja biojäätmed. Enamuse ajast viime korterikaaslastega kordamööda oma prügi välja. Kord nädalas kui meil käib koristaja, siis viib tema. Kahjuks aga ei ole ta nõus prügi sorteerima ning iga kord kui ta meie elamise kõik tippen-toppen korda teeb, rebib ta seinal minu prügisorteerimise sildid maha ning teeb mitmest prügikastist ühe. Nii, ja siis kui ta korterist lahkub, teen mina uue sildi ja panen sorteerimise putka taaskord püsti. Nõnda kordub see nädalast nädalassse. 

Mis sa arvad, mis on tema prügisorteerimise vastasuse argument? Rotid. Ta väidab, et kui korteris on mitu pürgikasti, siis tulevad rotid. Kui on üks, on tõenäosus rottide tekkimiseks väiksem. 

Well, that's a first. 

Kommentaarid

 1. Kas koristaja vahetamine ei ole mõeldav?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kahjuks mitte. Ainus mis ma teha saan, on kirjutada korterit haldavale firmale antud olukorrast ja nad peavad omavahel klattima.

   Kustuta
 2. Ma ei tea kas naerda laginal või paar pisarat poetada... jah, see on tõesti esimene kord, kui midagi sellist kuulen. Vb tõesti haldavale firmale mainida, ma arvan, et seal keegi ikka aru saab, et rotid sellest nüüd küll ei tule...
  Aga see on küll väga tore, et said korterikaaslased sorteerima!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on ka hea meel, et mis sest et olukord kõlab nagu kaks sammu edasi üks tagasi, siis mingi väike võit ikka on!

   Kustuta
 3. Nii naljakas ja samas kurb. See on vist rubriigist "Võimlik ainult Lätis".

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Haha, see rubriik on päris naljakas idee.

   Kustuta
 4. Ma viiks ise prügi välja enne kui koristaja tuleb. Siis pole tal midagi ühte kotti kokku panna.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks me nädala jooksul viimegi, ennetades tema tulekut. Kahjuks aga tuleb ta siis kui jumal juhatab - õhtuti, hommikuti, paar päeva varem, paar päeva hiljem

   Kustuta
 5. Hmm, selgitust, et miks mitme anuma olemasolu meelitab rotte rohkem kui ühe, tahaks küll kuulda... :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar