KATSETAN KUIVA ŠAMPOONIInglismaalt ostsin kaasa Beauty Kubes šampooni- ja duššigeeli kuubikuid. Ütlen kohe ära, et ise ostsin, oma rahaga - tegu ei ole sponsoreeritud postitusega. Luban, et kui ühel päeval siia ka ilmub üks sponsoreeritud postitus, siis ma annan sellest oma lugejale märku. 

Nii, aga jätkame šampooni teemadel. Mis see on, kuidas on see mulle siiani meeldinud? Beauty Kubes on tootesari, kus enamik koostisosi on mahedad, taimsed või sünteetilised (ehk vegan) ja tooteid pole testitud loomadel. Neid valmistatakse Inglismaal. Mina ostsin endale meeste sarjast šampoon ja duššigeel ühes (nad teeva spetsiaalselt nn naistetooteid ka muidugimõista), zero waste festivalilt, kus oli tegutsemas üks armas hüpikpood. Toode näis huvitav, mistõttu pidasin targaks selle ostmist.  Eestis ma seda müügil näinud ei ole, aga keegi nullkulu instagramis kommenteeris, et saab seda Tallinnast Kalamaja Basaarist. Inglismaalt ostsin teise ligemale 10€ eest. Pakis on 27 kuubikut, mis teeb ühe kasutuskorra hinnaks 0,35€.

 Šampooni puhul on huvitav see, et selle ökoloogilist jalajälge on vähendatud eemaldades tootest vee - trend, mida hakkame aina rohkem ja rohkem toodete puhul nägema. Sellest eripärast tulenevalt on toote transpordikulud väiksemad. Kaval ja mõistlik, sest vee transportimine Euroopa erinevate riikide vahel on ebavajalik. 

Toote peamised koostisained on kaks puhastusainet, sideained (tapioka ja söepulber) ning erinevad lisad nagu näiteks õlid. Ma ei ole küll keemiaharidusega inimene, ent kiire guugeldamise peale näen, et tootes on vähemalt kaks võimalikku allergeeni: limoneen ja linalool. Neid kahte kasutatakse muide enamikes kosmeetikatoodetes. Enda kohta tean, et ma ei ole nende suhtes allergiline.

Koostisosad:

- tapioka tärklis
- sodium cocoyl isethionate (puhastusaine kookospiimast)
- kookospiima pulber
- Sodium cocoyl glutamate (puhastusaine)
- inuliin
- söepulber
- rapsiõli päritoluga glütseriin
- pomerantsi koore õli
- seedripuu õli
- bergamotipuu õli
- Tocopherol (alkohol, mis käitub sarnaselt E vitamiinile)
- maltodekstriin
- riitsinuse seemnete õli
- päevalille seemnete õli
- kummiakaatsia
- limoneen (kosmeetikatoodete lõhna parandaja, võimalik allergeen)
- linalool (võimalik allergeen)Kuidas tootet kasutada? Pesema minnes tuleb kaasa võtta endaga üks kuubik. Kuubikuid on pappkarbis 27 tükki. Minul on juuksed nabani, ehket nad on üpriski pikad ja paksud. Nende pesemiseks kulub mul täpselt üks kuubik. Kuubikuid hoiustan ma teises toas aga mitte vannitoas, kuna kardan, et niiskus ei tee neile head. Panin enda omad metallkarpi. 

Dušši all panna kuubik peopessa, seda õrnalt mudida pehmeks ja lisada veidikene vett. Segu hakkab korralikult vahutama. Valminud vaht koos pudeda ainega määrida peanahale, masseerida ja seejärel korralikult loputada. Kui mitmed tahkete šampoonide kasutajad on olnud neis pettunud, kuna seebi õlide väljapesemine on tavapärasest aeganõudvam, siis kuiva šampooni puhul seda muret ma ei näe olevat võimalik. Toode puhastab juukseid hästi ning see ei vaja ülihoolikat veega loputamist. 

Minumeelest toode ei kuivata väga juukseid, mistõttu selle kasutamise ajal ma ei tundnud vajadust palsami järele. 

Mis veel? Mulle meeldib, et saan täpselt planeerida kui palju vahendit ma kaasa võtma pean, kui lähen näiteks väljasõidule või reisile. Tean ju, et 1 kuubik = 1 pesukord. Hea boonus on ka see, et seda saab võtta kaasa lennuki käsipagasisse, kuna vedelikke see ei sisalda. Ning on teine ka ju palju kergem kui vedelas olekus šampoon või tahke šampoon. Mõned inimesed kurdavad ka, et nende tahked šampoonid kipuvad muutuma ligaseks ning nende kuivatamine on tüütu lisasamm. Kuubikute kasutamine eemaldab aga selle probleemi. 

Kokkuvõtvalt näen, et toode on hea - seda on mõnus kasutada, see ei maksa hingehinda, normaalne pakend. Miinuspoolteks võib lugeda liiga paljusid koostisosi - kas neid kõiki on tõepoolest tarvis sokutada ühte juuste pesukorda - ning see, et toote tootmine ning selle koostisosad ei ole kohalikud.

Kommentaarid

 1. Kuidas nad kuivana konsistentsilt on? Kas annaks noaga lõigata ilma, et katki pudiseks? Kui sul kulub üks kuubik oma pikkade ja paksude juuste jaoks, siis mul oma õlgadeni hiiresaba jaoks piisaks ilmselt veerandist. Jäingi mõtlema, et tahaks proovida, aga siis tuleks mul neid ilmselt vähemalt poolitada. Kui mitte neljaks lõigata. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma juukseotsi päris ei pese. Peamiselt hõõrun peanahka ning siis kõik selle vahu tõmban ka juustest endist läbi. Kuubikuid annab noaga lõigata küll, aga kalduvad pigem vast pudenema. See konkreetne toode on mõeldud nii keha kui ka juuste pesuks - äkki siis kasutada ülejäävat vahtu keha pesuks?

   Kustuta
 2. Soovitan proovida Ethique kuivšampoone (https://ethiqueworld.com/). Kuna tegemist Uus-Meremaa brändiga, siis ei tea, kuidas nende kättesaadavus Eestis on. Julgen seda aga 100% soovitada, sest siiani on nende šampoon ainus, mis minu puhul ka töötab (katsetanud olen ikka väga palju erinevaid firmasid). Pole vaja palsamit ega midagi, juuksed on mõnusada siidised. Kui enne pesin pead üle päeva, siis nüüd nädalas 1-2 korda ainult.
  Neil on seepe ka näole, kehale, isegi koertele.

  VastaKustuta

Postita kommentaar