MIDA KASS ÜKSI KODUS TEEB?Oleme Võsavillemiga nüüd mitmeid katseid teinud vaadates, mida Rääbu üksi kodus teeb. Ehket kui Villem käib poes või on tal muid asjatoimetusi, siis ta jätab mulle veebikaamera vaatamiseks tööle. Mida mu kass üksiolles teeb, on üks küsimusi, mida iga kassiomanik endalt küsib. Ja mida Rääbu siis üllatus-üllatus toimetab?

Muidugi ma teadsin, et on suur tõenäosus, et kitti ei hüppa rõõmust lakke, kui ta üksipäi jäetakse, ent ma ei osanud olla selleks vaatepildiks valmis, mida ma videokaamerast nägin. Ütleme nii, et vaatepilt oli masendav. Kui kass jääb üksi koju, jääb ta koheselt ust valvama ning hakkab nutma. Jah, mu kass nutab. Ulub nutuse häälega. Vahel isegi sellise häälega, mida päris elus ise kohanudki pole. Ehket ta  on ärevas seisundis, nii lühiajaliselt kui ka pikemas perioodis. Muidugi ma pole teda saanud videokaameraga jälgida mitmete päevade kaupa, ent nendest vaatlussessioonidest, mis ma teinud olen, võib eeldada, et mugavalt ta end ei tunne. Ma isegi ei usu, et ta üksi olles enda meelt lahutaks ajades mõnda palli taga või mängides mõnda muud mängu. Terve see aeg, kui ta on üksi, ootab ta vaid, millal see üksiolek lõppeks. 

Kurb, kohutavalt kurb.

Iga kassiomanik peaks säärase katse tegema ning selle tulemusest lähtuvalt oma käike paremini planeerima. Kassid on sotsiaalsed loomad, kes vajavad kontakti, mitte pikki nädalavahetusi üksi oma omanikke oodates.

Mis aitab?

Peamine on muidugi see, kui kassile leida inimene, kes saaks temaga tegeleda senikaua, kui omanikku kodus pole. Parimal juhul ehk elada isegi kassiga koos, natuke kesisem variant on, kui teda aeg-ajalt vaatamas ja söötmas käia. Kass tahab tähelepanu, hoolt, mängimist. Pane talle nii palju toitu, maiuspalasid ja mänguasju strateegilistesse kohtadesse kui tahes - sotsiaalne kontakt on täisväärtusliku elu alus.

Teine, ent vastutustundlikum variant on pakkuda kassile seltsi teise kassi poolt. Seda oleme me Villemiga pikalt mõelnud, et Rääbul oleks hädasti tarvis mõnda sõbrannat või õeraasu, kellega koos päevast päeva koos elada. Praegu lihtsalt peame kompenseerima muul moel, sest meie kahe elu on ühe kassi žonglöörimisestki piisavalt keeruline. Videopildi nägemine kui ta aga üksi on, kiirendab asjakulgu kohe kindlasti. 

Kommentaarid

  1. Väga soovitan kahte kassi! Söövad ja s**uvad topelt, aga rõõmu on ka topelt ja nad saavad omavahel mängida ja koos tududa ja tobedusi teha. Veebikaamerat ei ole ma küll üles pannud, aga tavaliselt, kui päeval suvalisel hetkel koju satun, vaatab mulle diivanilt kaks unist silmapaari vastu, mitte õnnetu kassivolask ukse taga ootamas. Ma ütleks, et kahega on isegi lihtsam, sest esiteks on nad üksteisele seltsiks, kui kedagi kodus pole (omal ka südametunnistus ei piina nii väga), ja teiseks mängivad nad koos ka siis, kui mõni õhtu ei ole enam jaksu nendega koos mööda tuba kapata ja suletuustikesi saputada. Win kiisudele ja win omanikule. Soovitan!

    VastaKustuta

Postita kommentaar