10 SUVALIST KESKKONNATEEMALIST FILMI IGAVATEKS ÕHTUTEKS
Centralia
https://www.youtube.com/watch?v=IFZqWRtYvpM

Dokumentaalfilm ühest huvitavast looduskatastroofist USAs, mis tänaseni korralikku lõppu pole saanud. 1962 aastal otsustas Centralia linna kohalik omavalitsus panna oma prügiladestusala põlema. Niinimetatud prügimägi asus ühes vanas põlevkivitehases. Kahjuks aga maa-alune tuli levis nii, et seda ei suudetud enam peatada. Olukord väljus linnavõimu kontrolli alt, linn oli täidetud pideva suitsu ja gaasiga, toimusid maalihkmed. Arvatakse, et põlevkivi põleb selles piirkonnas maa-alustes käikudes ja tunnelites veel 250 aastat. Täna elab linnas vähem kui seitse inimest. 

Chasing Ice
http://www.dailymotion.com/video/x4zovl2


Film räägib Põhjapoolkeral jää sulamisest, tehes puust ja punaselt (nii statistika kui suurepärase visuaaliga) selgeks, et kliimasoojenemine ei ole müüt. 

Zoochosis
https://vimeo.com/94241526

Selles lühifilmis on fookuse all termin termin zoochosis, mis viitab loomaaialoomadel tekkivale psühholoogilisele probleemile. Kust on saanud alguse loomaaiaidee? Milliste loomade kohta me saame öelda, et nad ei sobi loomaaeda? Millised sobivad? Millised käitumismustrid tekivad elusolendil stressi tõttu? 

No Impact Man, 2009

Film räägib noorest perest, kes on otsustanud võtta ette eesmärgi elada keskkonnale kahju tegemata. Nad loobuvad lihast, eskavaatoritest, elektrist, uute asjade ostmisest, ühekordsetest toodetest. New Yorgi pere hakkab sööma ainult kohalikult ning proovib elada lihtsat, täisväärtuslikku elu. No Impact Man´i ideed ja praktikad sarnanevad väga nullkulule. Filmist sain inspiratsiooni katsetada savist külmkapiga. Lisaks sellele meeldis mulle kuidas film keskendub ka ökoelu pahupoolele, küsides karme küsimusi näiteks korduvkasutatava tualettpaberi osas.

Waste Deep
https://vimeo.com/87989774

Tegemist on kahekümneminutilise lühifilmiga jäätmetest, mis on seotud toiduga. Filmis on näha erinevaid ettevõtmisi ning organisatsioone, kes on oma laheda idee käima lükanud vältimaks toiduraiskamist. Pole väga depressiivne ja nukker, aga annab kindlasti innustust juurde ka ise üks heategu päevas ette võtta. Põnev idee: võta rannast alati kolm prügitükki kaasa ja pane need prügikasti.

Chasing Coral, 2017
http://www.dailymotion.com/video/x5wq5t3

Imeilus dokumentaalfilm korallidest ja sellest, kuidas üks filmimeeskond on võtnud ette teekonna neid filmile saada. Kas teadsid, et korallide prognoositakse väljasuremist kolmekümne aasta jooksul? See film läks hinge.

The Story of Microfibers
http://storyofstuff.org/movies/story-of-microfibers/

Imelühike seletav videoklipp, miks sünteetilisest kiust materjalid ei ole kõige parem materjalivalik. Sünteetilisi kiude kasutatakse interjööritekstiilides (kardinad, vaibad, puhastuslapid, voodipesud, jne), ehitus- ja transpordis (geotekstiilid, autoistmekatted, jne), meditsiinis, muidugi ka meie endi rõivastes jne. Tehiskiude leiab kõikjalt, mis on aga mitmete sünteetiliste kiudude pahupooleks?

The Plastic Age
https://www.youtube.com/watch?v=Pt6KlPCX1BU

Pea viiekümneminutiline film räägib plastikust meres ning ühest võimalikust lahendusalternatiivist. 

Kommentaarid

Postita kommentaar