KAS STASHER SILIKOONIST KOTID ON HEAD?

Ühes Portugali zero waste poes jäi mul silma Stasher silikoonist plastivabad kotid. Vaatasin neid suure uudishimuga, näppisin, vangutasin pead ja kaalusin kas ostan need endaga kaasa või mitte. Ma nimelt põdesin natuke oma kohvri kaalu pärast ja otsustasin hoopistükis lahtist kaupa võtta, sellist mida Eestist kindlasti ei saa. Jäin lootma, et ehk mõni Eesti edasimüüja neid kotte peatselt ka kodumaal pakkuma hakkab, sest juba pikemat aega olen nende kohta kiidulaulu kuulnud ja näpud ammuilma sügelesid. Ei läinud kaua aega mööda kui need mulle Refuse Plastic Today veebipoes (http://www.refuseplastic.today/) silma jäid. Küsisin endale testimiseks ühe koti ja jagan siinkohal ka sinuga mis ma neist kotikestest arvan või ei arva.  

Olen juba kaua rohelistelt kaasvõitlejatelt kuulnud, et otsitakse alternatiivi ühekordsetele sügavkülmutuskottidele ja kergetele plastkarpidele. Kes tahab plastivaba võimalust oma võileiva hoiustamiseks, kes soovib sügavkülmikus täpilisi banaane külmutada või on tarvis lennujaamas üht väikest suletavat kotikest kasutada. Õhukestele grip-in kottidele ei ole varem tõepoolest olnud head alternatiivi kuni tänaseni. Stasher silikoonist kotid korvavad selle puudujäägi.Ma ise olen üllatunud kui mitmekülgselt neid kotte kasutada saab. Saan nendega valmistada toitu mikrolaineahjus, potis, sügavkülmas - kus iganes. Lisaks sellele on silikoonkottidega hõlbus toitu kaasa osta või restoranis toidjäägid lasta kaasa pakkida.

Just hiljaaegu näitasin ma instagramis kuidas käisin Rohekohvikus imemaitsvaid pistaatsiasaiakesi ja Rimis kotlette oma kotti küsimas. Näiteks Tallinnat külastades panin koti juba varakult seljakotti, sest teadsin, et tahan nende sisse Karu Talu Šokolaadilt maapähkliruute osta. Tavaliste võrgust kottidedega askeldamine on naaaatukene tülikas, sest tuleb ettevaatlik olla, et kuskilt midagi ei lekiks ega määriks. Muidugi hea variant on ka plast- või metallkarp või hoopistükis nakkeriie, aga minumeelest silikoonkotid on mitmekülgsemad. Just nullkulutajana on ääretult oluline, et toode kannab endas enamat. Ei jaksa keegi ju sadant purki ja lusikat ja rätikut ja metallkarpi ja võrgust kotti ja mida kõike veel endaga seljas tassida. Silikoonist kotti saan ma vajadusel kokku voltida või rullida, ka lamedalt on ta vähe ruumi võttev. Vahariidest koti ees on Stasheri eelis kindlasti lekkekindlus. Võin julgelt oliive või näiteks päikesekuivatatud tomateid sellega kaasa osta.

Kõlab nagu hirmus kiidulaul, aga nii see nende kottidega on. Nad on head. Tõesti kohe mõnusad. Refuse Plastic Today veebipoes maksab minu poolt testitud võilevakott 14€ tükk. Stasher kotte on mitmeid erinevaid suuruseid ja lisaks on ka lai värvivalik (link). Endale plaanin ma osta kindlasti ühe suure koti lisaks. Ma ei ole küll väikest snäkikotti oma kätega hoidnud ega oma silmaga näinud, ent ma kahtlustan, et väikest kotti ma endale ei ostaks. Kui soovitada, siis pigem võtta võileivakott või sellest suurem. Kas sul juba on Stasher kotid? Mida põnevat sina nendega teed?

Kommentaarid

  1. Mul on kõige suurem Stasheri kott. Soetasin selle selleks, et kiirmeetodil kurke soolata (ilma veeta, päevaga saavad valmis). Varem tegime seda tavalises minigrip-kotis, aga piisavalt suuri on harva leida ja need lähevad kergesti auklikuks, sest kurke peab vahepeal mudima. Stasher käib nüüd loodetavasti kaua. Üks tähelepanek siiski: plastkottide lukk peab survele paremini vastu kui Stasheri oma. Olin harjunud neid pesema nii, et lasin vee sisse, tõmbasin luku kinni ja raputasin energiliselt. Stasheril peab kindlasti raputamise ajal lukku käega kinni hoidma, muidu plahvatab veepomm. Kannatab ka masinpesu, kui õnnestub kotisuu piisavalt lahti sättida.

    VastaKustuta

Postita kommentaar