TESTIN: KUURIIDED

Mul oli hiljaaegu hea võimalus testida Viljakusmonitor veebipoes müüdavaid lekkekindlaid aluspükse (link). Sain proovida kahte mudelit, üks neist oli Knixteen bikini (25€ tk) ja teine BNB Underwear klassika (15€ tk). Jagan siinkohal ka sinuga oma kasutajakogemust. 

Esimese asjana kui ma oma paki kätte saan, näen, et Knixteen pesu on kilepakendis ja BNB Underwear on paberpakendis. Pakenditest tooteid väljavõttes tunnen ma, et esimene neist on valmistatud tugevast lükra kangast ja teine puuvillatrikotaažist. Knixteenil on jalgevahel asuval paneelil mitu erinevat kihti, mille puhul hiljemalt toodet kasutades selgub, et pealmine kiht imab vedelikku korralikult ja takistab ka halva lõhna teket. BNB lekkekindlal pesul on paneel pikem ulatudes kogu seljaosa pikkuses. See paneel on samuti kolmekihiline, kergelt kahisev. Peal on puuvillane froteesidusega kangas, all vedelikke mitte läbilaskev sünteetiline kangas ja väljapool puuvillatrikotaaž.On ilmselge, et mustad Knixteen püksikud näevad välja nii nagu tavapärane pesu. Kõrvaline pilk ei tuvasta kuidagi ära, et just need püksid erinevad tavapärastest aluspükstest. Saan neid kombineerida olemasolevate rinnahoidjatega justkui olekski mul üks must teineteisega sobituv pesupaar. Ka täiesti juhuslikult on mul BNB valgele pesule sobiv rinnahoidja olemas, kuna valge puuvillane trikotaaž on üpriski levinud materjal. Ainus asi, mis BNB Underwear lekkekindlate aluspükstega tavapärane ei tundu, on keskmisest tugevam materjal toote seljaosas, ulatudes ettepoole välja, mis liikudes natukene kahiseb.

Kuidas pesu aga seljas istub ning kuidas nad just sel ajal töötavad kui tarvis? Mõlemad mudelid on mugavad. Mulle väga meeldivad mustad Knixteenid, sest nad ei sooni mitte kusagilt. Kõik toote ääred on töödeldud kuumtöötlusega ehk lõikeservades pole õmbluseid.

Valgete BNB püksikutega aga mind veidi häirib peenike kumm vöökohal. See võiks olla laiem, nii nagu Knixteenil on, sest et päevade aeg on mu keha hästi tundlik ja valualdis. Kõik varrukaotsad, sokiääred, rinnahoidjapaelad ning eriti aluspesu kummidetailid, mis on väheke liiga keha vastu, häirivad mind sel perioodil väga.


Bnb Underwear on puuvillatrikotaažist lekkekindel pesu. 

Knixteenide puhul meeldib mulle see, et nad tõepoolest imavad vedelikke. BNB lekkekindlaid aluspükse soovitan ma pigem magamiseks kasutada või päeva aeg kombineerida mõne muu tootega nagu näiteks kuutopsik (seda saab ka Viljakusmonitor epoest osta, link on siin).  Knixteenid imavad kahe tampooni jagu vedelikke, BNB pigem vähem. Knixteenid on kindlasti võrdväärne alternatiiv tampoonidele, hügieenisidemetele ja isegi kuutopsikule. Eriti aga minule, kuna mul on juhtumisi vähene voolus. Näiteks isegi kõige väiksemast kuutopsikust jääb mulle paljuks. Seetõttu sobib mulle just kõige paremini ei miski muu kui kuuriided. Tampoonid on ebamugavad, jäigad ja keskkonnavaenulikud. Hügieenisidemed ei hinga, mistõttu tekitavad ebameeldivat lõhna. Tekstiilist pesukaitsmed ja aluspesu on aga just see, mida minul tarvis.

Kas püksikud ka lekivad? Ainus asi, mida ma kuuriideid kasutades pelgasin oli see, et äkki nad määrivad midagi ära. Knixteenide puhul tekkiski mul üks kord selline juhtum, kus ma oleksin soovinud, et imav paneel jalgade vahel oleks paar sentimeetrit üleval pool. BNB Underwear aluspükstel see on nii.

Peale kasutamist tuleb lekkevaba aluspesu pesta kas käisitsi või masinaga. Erilist kohtlemist need ei vaja, kuuriided võib pessu panna koos teiste riietega. Ise proovisin neid puhastada nii käsitsi kui ka masinaga. Käsitsi pestes tuleb väga hästi välja see, et näiteks Knixteenid tõepoolest imavad vedelikke korralikult sisse. Pesu tuleb korralikult jaheda veega loputada. Masinaga kuuriideid pestes ei pea kartma, et need su teised riided ära rikuks. Proovisin enda omadega ja ei juhtunud midagi!Knixteenid petavad igaüht, sest nad tunduvad nii jalas kui ka näevad silmale välja kui tavaline pesu. 

Testides nii Knixteene kui ka BNB pesu omal käel järele, tuleb tõdeda, et mõlemal on omad head ja vead. Kui võrrelda omavahel neid kahte tootjat, siis ma kindlasti soovitan algajal katsetajal osta mõlema firma omad (link Viljakusmonitor veebipoele) ning proovida järele erinevaid mudeleid. Minu enda lemmikud on kindlasti Knixteen lekkekindlad aluspüksid, sest nad imavad korralikult vedelikku ja nad näevad välja kui tavapärane pesu, mis teeb neist multifunktsionaalse keskkonnasõbraliku toote. Täpselt sellise, nagu ühel nullkulutajal vaja. 

Kommentaarid

  1. "Kuuriided" on küll vahva sõna, aga nii ääremärkusena, et viitavad mensesele endale, mitte rõivaesemele.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Hea märkus tõepoolest, aga miks mitte laiendada selle sõna tähendust?

      Kustuta

Postita kommentaar