POODLE MINUGA


 

Täna mõtlesin ma natuke uudistada ringi zero waste e-kauplustes, vaadates, mida põnevat pakutakse. Mul on endal väike nimekiri asjadest, mida ma endale soovin ja vajan. Lisaks sellele tahan ma ka lihtsalt sportlikust huvist vaadata toredaid asjakesi (#püsikoduskõrvalmõjud). Nullkululistes poodides on neid aga kohe eriti vahva vahtida. 

Valisin välja välismaise Wild Minimalist veebipoe näitel 9 asja, mida ma endale plaanin osta ning millest ma tagakuklas unistan. Räägin asjapulgi läbi miks see ja teine, mille jaoks ma hakkan teist kasutama ning jagan sinuga ka muid asjassepuutuvaid mõtteid. 

1. Klaasist spreipudelid. Ilmselgelt ei plaani ma osta just neid konkreetseid 25 dollarilisi klaaspudeleid, ent minu mõtetes on juba pikalt olnud see, et ma tahaksin endale paari pisikest ent mugavat klaaspudelit sobiva spreitamise otsikuga. Mul on praegu kasutusel suured klaaspudelid, ent need on veidi ebapraktilised käele. Just hiljuti testisin Heveren veebipoest saadud Baula puhastusvahendeid (postituse link), mida saab osta tabletina. Need passiksid sinna sisse hästi. Üldse tahan ma võtta mingi hetk, kui ma rohkem paikseks jään, luubi alla oma pudelid, kuhu ostan lahtist kraami. Siia kuuluvad igasugused äädikad, šampoonid, pesuvahendid, jne. Praeguseni on mul kasutuses vanad limonaadi- või siirupipudelid, mis on veidi ebaprakilised ja -esteetilised. Pluss! Ma pean alati täpsustama inimestele, et mu vannitoas asuv limonaadipudel on täis seepi, see ei ole mõeldud joomiseks vaid käte pesuks. Mu kodu vajab normaalseid pudeleid.

2. Armsad emailist kannud. Oi appi! Vot nendega on küll selline lugu, et kui ma neid näinud ei oleks, ei oskaks ma neist ka unistada. Mulle hirmsasti meeldivad emailist nõud. Eriti mugavalt on mu mõtetes end sisse seadnud need valged mõõdukannud. Siiani on mul alati olnud koledad kriibulised, kergelt katki kukkuvad plastkannud. 

3. Tahke nõudepesuseep. Juba pikemat aega olen soovinud proovida. Pole veel Elamise Kerguse veebipoest raatsinud tellida. Kas sa oled katsetanud? Oled rahul?

4. Nöörihoidik. Vot seda on mul vaja nii erialaseks tööks kui ka kodusteks toiminguteks. Nii ilus väike hoidik, kas pole?

5. Puidust peegel. Sest üht väikest peeglit mul polegi. 

6. Emailist lehter. Taaskord imestan kui kena mitteplastikust lehter. Kuidas muidu kalja või limonaadi pudelisse kallata? Email mu arm. Minugipoolest võiksid kõik mu nõud ja köögitarbed emailist olla. Jubeilusad! Ainus jama on see, et lähevad liiga kiiresti kuumaks. Mul on üks Venemaalt toodud armas tass, aga nadi on see, et teed sellest juua ei saa. 

7. Metallpakendis päikesekaitsekreem. Juba pikemat aega olen otsinud lahtist või mitte-plastpakendis olevat päikesekaitsekreemi. Eesti firma Naude pakub neid samamoodi (link). Suvi on ees ja UV-kiirgus ei ole sõbralik.

8. Metallist toidukarp. Minu viimane karp läks kaduma, mistõttu on mu südames, köögis ja seljakotis selle jaoks täpselt paras auk (Eestis müüb sarnaseid nt Elamise Kergus). Toidukarbid on minumeelest ühed vajalikumad nullkululised abilised ja seda eriti suvel kui pea iga nädalavahetus on kusagil mõni festival või laat, kust tahaks suutäit saada. Korduvalt kasutatavad toidukarbid on hea alternatiiv ühekordsetele toidunõudele, isegi kui nood on valmistatud kohalikust pilliroost või millest muust iganes. Ma arvan, et üks õige keskkonnasõbralik hing valib alati säärase toote, mida osta ainult korra. 

9. Puidust pudelihari. Mahemarketis ja muudes teisteski kauplustes olen näinud mitmeid metallist harju. Ainuüksi esteetilistel põhjustel tahan ma omale koju puidust pudeliharja, sest veepudel ja saumiksri otsik vajavad puhastamist. 

Kommentaarid

 1. "Mulle hirmsasti meeldivad emailist nõud."
  "Email mu arm. Minugipoolest võiksid kõik mu nõud ja köögitarbed emailist olla. Jubeilusad!"
  Nii armas! :)
  Ma just paar päeva tagasi tõstsin 2 emailkaussi äraantavate asjade hulka. Kas Sa oleksid äkki huvitatud? Ca 20 cm läbimõõduga. Minu hinnangul täitsa viisaka välimusega ;) Ühel on kollane lilleke ka peal ja kausi serv on selline... hmm... ilusasti lainetav :D Teine on tavalisem.
  Ise eelistan lihtsalt savikausse ja nii nad ongi lihtsalt seisnud.
  Ma ei leia kahjuks siit blogist Su eposti aadressit. Kui Sul on huvi, siis jäta oma email siia kommentaaridesse ja ma võin fotosid saata.
  Hea meelega kingiksin emailiarmastajale :)
  Anni (Tartust)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hei! Aitäh! Väga armas ja tore pakkumine. Hea meelega võtan vastu, aga ma valmistan end kolima ja ei saa kahjuks maiset vara rohkem kui seljakotitäis endale lubada.

   Kustuta
 2. Olen tahket nõudeseepi proovinud. Mõlemaid, mis Elamisekerguse poest saadaval on. Eco living'u oma meeldis rohkem, kui No Tox Life'i oma. See viimane tundus veidi kõvemana ning raskem on vahtu saada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh, aitäh. Hea teada. Panen kõrva taha.

   Kustuta

Postita kommentaar