TAHKE ZERO WASTE ŠAMPOON SINU LEMMIKULE


Tuleb tunnistada, et minu armsal lemmikul, Rääbul, on tegelikult päris suur ökoloogiline jalajälg. Krõbuskeid oma pakendiga talle osta ei saa (ma pole leidnud selle jaoks õiget kauplust ei Eestis ega ka välismaal ringi vaadates). Lisaks sellele on ta üpriski peps, mistõttu kogu tema toit tuleb plastpakendiga. 

Õnneks kassiliiva on võimalik muretseda sellist, mis sobib kompostikasti ja ümbrispakend on sel ümbertöödeldud paber.  Seegi hea, eksole? Ka mänguasju proovin ma talle mitte osta, vaid teha juba olemasolevatest materjalidest sobivad. Nüüd on lisandunud sellesse positiivsesse kategooriasse ka lemmikule mõeldud Pepet's šampoon. 

Paar kuud tagasi jäi mulle Refuse Plastic Today veebipoes (link) silma tahke šampoon lemmiklooma pesemiseks. Mind tegi see väike avastus kohe rõõmsaks, kuna tegu on üpriski ebatavalise tootega. Tegu on alles teesillutusega, et keskkonnasõbralik mõtlemine ka lemmikloomade kaubavalikusse laieneks. Kuna meil on Refuse Plastic Today e-poega hea koostöö, siis otsustasin neilt üht tahket šampooni testimiseks küsida. Siin minu kaks senti:Veebipood Refuse Plastic Today müüb kahte tüüpi šampooni. Üks tahke šampoon on mõeldud pikakarvalisele loomale ja teine lühikese karvaga loomale. Mina valisin esimese variandi. 

Toode tuli minuni papp-pakendis. See kaalub 60 ml ning selle hind on Eesti edasimüüja veebipoes kui ka firma enda internetilehel 12.90€.  Mulle näib, et šampooniga saab pesta umbes 20 korda, mis teeb kasutuskorra hinnaks umbes 0,5€. Küllap saab ka seda ehk isegi 30ne peale venitada, ent teada küll ju neid siplevaid vaeseid loomakesi, keda kokkuhoidlik seebiratsionaliseerimine ei huvita. Vähemalt Rääbu vaene hing ei ole eriline vannitaja. Tema kardab vett nagu tuld (aga paar korda elus võiks ju pestud saada).

Pepet's kodulehel on kenasti välja toodud kõik koostisosad, lisaks on selgitatud miks just need ning mida need teevad. Sellised asjad mulle meeldivad. Lihtsale inimesele on lihtsas keeles selgitatud miks on ühes karbis just need ained. Hmm. Tegelikult kui nüüd korraks peatuda ja mõtlema hakata, panin ma Londonis elades tähele, kuidas seal on rohkelt sääraseid silte toodetel. Minu külaliskodus olid ikka väga paljudel toodetel koostisosade kohta märgised, et miks ikka see ning mida teeb too. Eesti ettevõtjad - soe soovitus teile siinkohal oma tarbijatele näitamaks, et te hoolite nii neist kui ka keskkondast. Aga nüüd šampooni juurde tagasi.

Üldjoontes öelduna on tegu kookosõli baasil oleva seebiga, mis on sobilik justnimelt loomade nahale sobitudes nende naha pH tasemega. Siit selgub muide tõsiasi, et inimjuustele see šampoon ei sobi. Kahju - sest ma ei usu, et ma Rääbut väga palju pesta saan. 

Aga kuidas sellega siis paar korda lemmikut pesta oli? Mulle meeldis, et tootel ei olnud mingisugust lõhna ning see ei jäänud ka hiljem kassi karvade külge. Ainus lõhnavihje, mida see toode pakub, on õrn seebine hõng. Minu ja kindlasti ka Rääbu jaoks on see ülioluline, et tootel poleks erilist lõhna küljes. 

Vahule läheb šampoon kiirelt. Kuigi tegu on kookosõli baasil valmistatud seebiga, mis tavaliselt vahutab rikkalikult, siis see šampoon seda ei tee. Ma arvan, et see ongi hea ning tarvilik. Saab looma kiirelt vahust puhtaks loputada ning ei pea muretsema, et ta prooviks hiljem seebijääkidega karvkatet ise puhastada (ning seejärel seda ju sisse süüa). Mulle näib, et kassi karvkate, mis Rääbu puhul on pehme ja kohev, jäi ka oma olemuselt ja tekstuurilt peale kuivamist samaks. Muidugi ma kammisin teda ja kuivatasin päikese käes, et ei tekiks tuuste ning ta vaeseke saaks kiiremini tagasi oma igapäevase elurütmi juurde. 

Mida kosta? Kas soovitada seda šampooni ka teisele lemmiklooma omanikule? Jah, muidugi. Miks mitte. Eiti kui tavaliselt pesta oma looma plastpudelis šampooniga, siis on täitsa sobilik alternatiiv tahke šampoon. Nii on selle ökoloogiline jalajälg väiksem, ning suure tõenäosusega on sel ka vähem koostisosi. 


Muide, meie Rääpsukene on nüüd suvepuhkusel õuekass. Kirjutan peatselt ka sellest, kuidas pikaaegne toaproua laia maailma hakkas ise käima ning kuidas ta suvi seni möödunud on. Fotol kõlgub puu otsas! Kõrged kohad on talle alati meeldinud. Hea vaade ju. Ja eeskujulikke ronimisoskusi tuleb ka demonstreerida. Kõige lahedam tegelane maailmas!

Kommentaarid

  1. Kas oleks võimalik leida kuskilt ka tahket palsamit lemmikutele?

    VastaKustuta

Postita kommentaar