HAMBAPESUTABLETID, MIS ON TÕESTI HEAD


Olen ikka aeg-ajalt ostnud enesele hambapesutablette. Kahjuks aga seni pole ma nende menust aru saanud. Idee poolest näivad nad olevat keskkonnasõbralikud, kuna tablette on võimalik osta pakendivabalt või klaaspurgis, neis on vähe koostisosi ning kokku on hoitud transporditava vee kulu pealt. Sellest tulenevalt on hambapesutablettide ökoloogiline jalajälg väiksem. Lisaks sellele on tegu ka huvitava tootega, mida on hõlbus kaasa võtta reisile või matkale, arvestades välja täpselt vajamineva koguse. Tahketel kosmeetikatoodetel, mis on muutunud aina populaarsemaks, on ka hea lisaboonus, mida ma ise kõrgelt hindan - kuna tegu pole vedelikega, saab need hõlpsalt lennukiga reisides käsipagasisse panna. 

Nagu ma ennist kirjeldasin, pole ma aga kahjuks tänaseni kohanud ühtegi hambapesutabletti, millega ma naudiksin oma hammaste pesu. Tuleb tunnistada, et enamasti on need liiga kuivad ja kõvad, vahutavad nood kohutavalt tagasihoidlikult ning peale pesu ei teki mul puhaste hammaste tunnet. 

Instagrami reklaame ja kaasblogijate postitusi rohelistest valikutest vannitoas, kus näidatakse hambapesutablette, pole ma kunagi suutnud tõsiselt võtta. Hambapesutabletid on minu jaoks alati olnud tore idee, aga teostus on jäänud kesiseks. 

Eile aga juhtumisi sattusin ma Biomarketisse, kust mul oli tarvis kaasa haarata nipet näpet. Üks nende seas oli Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma toodang. Mõtlesin, et võtan selle väikese piparmündimaitselise reisipurgi täie hambapesu tablette proovimiseks. Olin Instagramis nende reklaame näinud ja mõtlesin miks mitte proovida ja toetada oma ostuga nende tegemisi. Omale suure üllatusega avastasin, et tegu on sääraste hambapesutablettidega, millega mul pole olnud veel au kohtuda. Nad ületasid minu ootused igati, sest a) nad vahutavad rikkalikult aga parajalt, b) nad on normaalse maitsega ehk värske ja meeldiv, c) nad on mõnusalt pehmed, d) hiljem tunnen ma et mu hambad on tõesti puhtad. 

Mul polnud tarvis isegi mõtlemisaega kas mulle meeldivad need või ei, teadsin juba esimese hammustusega, et tegu on väärt kraamiga. 

Mis nad siis maksavad ja mis on nende sees? Minu väikeses purgikeses on 45 hambapesutabletti, millest jagub kahekümne kaheks päevaks. Biomarketis on selle hind 9,21€, mis tähendab omakorda seda, et ühe pesu hind on kakskümmend senti. Habapesutablettides on kaltsiumbentoniitsavi, viinhape, kaltsiumkarbonaat, naatriumvesinikkarbonaat, piparmündiõli ja naatriumsulfonaat. Päris paljude ökotoodetega on see lugu, et neid on hea proovimiseks võtta, aga kindlat kohta nad minu kodus endale ei leia. Münt hambapesutabletid aga võivad küll end mu vannitoa riiulil mugavalt tunda, sest kui see purk järgmise kuu keskel otsa saab, lähen ma uue järele. 


Kas oled juba proovinud? Või ehk oled sina proovinud mõnda firmat, mis on samuti kiiduväärt?

Kommentaarid

  1. Minu meelest saab mündist tellida täitepaki hambapesutablette.

    VastaKustuta
  2. Proovisin hiljuti esimest korda Eco Living tablette ja olin täiesti vaimustuses, nii mõnusad olid. Kui veel leiaks koha, kustkaudu neid lahtiselt või suuremas koguses saaks osta, oleksin püsikasutaja.

    VastaKustuta

Postita kommentaar