MINU VAESED JALAD

Iga suvi käin ma siin seda sama postitust kirjutamas. Minu vaesed vaesed jalad. Sellel suvel aga mulle näib, et nii hull olukord ei olegi kui tavaliselt. Jah, ville ikka aeg-ajalt tekib, aga olen nendega juba leppinud. Või harjunud? Igatahes, kes siis varem mu postituste otsa juhtunud ei ole, mul on jalgadel vist mingisugune suvine liighigistamise probleem, mistõttu terve suve vältel tekib mul miljon villi absoluutselt kõiksuguste jalanõudega. Ka säärastega, mida ma olen aastaid juba kandnud. Vahel ei oska ma muud kui nutta, sest kuigi õues on imeline ilm, siis sellegi poolest ei taha ma üldse õues aktiivne olla. 

Kõige normaalsemalt tunnen ma end ainuüksi paljajalu. Kahjuks aga kõiki tegevusi siin maailmas ei saa paljajalu asjatada. Sellest tulenevalt proovin ma ikka erinevaid asju, et kuidagigi oma tuska leevendada. 

Esimese asjana peab kindlasti ütlema, et paljud soovitavad mulle barefoot jalanõusid. Olen neid näppinud, uurinud, proovinud aga ma näen juba kaupluses ära, et nad ei lahenda minu probleemi. Muidugi on nad sammule head, ent minu probleem ei seisne halbades jalanõudes, olgu siis vaatenurga all materjal, nende ehitus, kuju, mugavus, hingatavus vms. Mu jalad lihtsalt higistavad liialt, vahet ei ole, mis jalanõusid kasutada.

Üks põhilisi asju, mis ma teen, on jalanõude suure rotatsiooni hoidmine. Isegi mitu korda päevas kannan ma erinevaid jalanõusid.

Teine asi, mis mulle näib aitavat, on pidev jalgade eest hoolitsemine. Näiteks olen ma nüüd viimaste kuude jooksul tõsiselt jälginud, et minu sokid oleksid normaalselt jalas. Proovin kanda rohkelt pehmeid sokke, erilised abimehed on olnud Suva diabeetikutele mõeldud + kollektsiooni sokid. Need ei ole väga naha ümber ja lasevad hingata. Õhukesi sokke ma proovin ka kanda vähem, sest mulle näib, et paksudega on väiksem hõõrdumine. Mida ma olen ka täheldanud, et õhukesed villased sokid on ainsad, mis õhukestest mulle sobivad. Tavaliselt proovin ma villast ikka eemale hoida, aga katse jaoks ostsin omale Suva sokivabriku esinduspoest valged õhukesed peenvillased sokid. 5+ toode!Lisaks sokivaliku jälgimisele proovin ikka rohkelt teha jalavanne. Seda lihtsalt tavalise sooja veega. Niipalju kui võimalik ja meeles püsib, koorin oma jalgu nii füüsiliselt kui ka keemiliselt (puuviljahappega). 

Ja muidugi rohke kreemitamine! Näiteks hetkel kasutan ma Pierpaoli kehakreemi (mida saab Heveren veebipoest), sest see imendub nahka kiirelt ja nahk ei jää libedaks. Paljud on mulle soovitanud ka igasuguseid jaladeodorante ning villipulkasid, aga ei - minu jaoks ei tee nad midagi. 

Heverenist rääkides - sealt on ka pärit minu mahepuuvillast plaastrid, mis püsivad eeskujulikult hästi nahal ning lasevad sellel ka hingata. Need on kindlasti ühed normaalseimad plaastrid, millele kätt külge panna saab. Eriti hea on see, et neil ei ole seda vastikut liimi, mida on raske nahalt maha saada. (Mulle näib, et ma võin end juba plaastrispetsialistiks nimetada, sest ma olen vist ainus inimene, kes ühe suve jooksul hirmsas koguses plaastreid suudab ära tarbida. Väike nipp: ära kunagi osta odavaid plaastreid).

Mis veel? Kui varem oli mul kohutavalt piinlik oma lõhkiste jalgade pärast, siis nüüd ma olen sellega rahu teinud. Üks minu suurimaid ebakindlusi minu keha puhul ongi minu äraplaasterdatud armilised jalad. Aga mis siis, eksole? Pole mõtet põdeda nii palju. Suves on palju rohkemat. 

Kommentaarid

  1. Mul on ka väga higistavad jalad. Igal aastal pidin suviti ALATI plaastreid kandma, et saaks baleriinasid kanda, isegi kui stepse kandsin. Lisaks hakkasin matkamas käima paar aastat tagasi ja peale esimest päeva pidin varbad kinni plaasterdama, et üldse kõndida saaks. Nüüd olen aasta barefoote kandnud ja pole pidanud ühtegi plaastrit kasutama. Pole küll selle aja jooksul nii pikalt matkanud aga tean juba, et varba probleemi ei tuleks, sest barefootid ei suru varbaid kokku. Lisaks on barefootid pehmed ja jala ümber, st jalg ei liigu jalanõus nii palju ja ei teki hõõrumist. Ja Muidugi minu jaoks on veel oluline, et paljud barefoot jalanõude firmad on keskkonnasõbralikud. Olen proovinud vanu jalanõusid jalga panna, oi kui ebamugavad on ka varem väga mugavana tundunud jalanõud :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar