SÖÖDAVAD KÕRRED - JAH VÕI EI?

 
Oh neid suviseid lõbutsemisi, pidusid ja iga päikselise päeva tähistamisi, kus iga jook vajab endale kõrt. Ma ei ole eriline kõrreinimene. Vahel on nad toredad, aga ma ei ütleks, et see on miski, mida on mul hirmsasti vaja. Kindlasti leidub aga inimesi ja olukordi, kus kõrred on vajalikud. Kuna enam aga ühekordseid plastkõrsi naljalt ei toodeta, on rõhk uutel lahendustel. 

Näiteks ühed, millele mul endal oli võimalus käsi külge panna, on Sorbos firma poolt valmistatud söödavad kõrred. Neid saab zerowaste.ee kauplusest ja hind on neil kahekümnel viiekas. 

Kõrtel on erinevad maitsed ja ongi arendatud olemaks säärased, mis annavadki joogile lisamaitset. Maitse poolest on nad paremad värskena, st joogi sisse panemata. Kui nad on juba vedelikus kaua aega olnud ja niiskeks vetruvaks kummikommiks muutunud, siis ma ise neid küll ära süüa ei tahaks. Pigem viskaks need komposti, kuhu nad toredasti ka sobivad. Küll aga on neil üks jama - veganitele nad ei sobi, sest tootes on želatiini. 

Olen neid saanud proovida erinevate jookidega, erinevatel temperatuuridel. Vahel otsese päikesepaiste käes sulavad kõrred kiirelt nõtkeks kummiks, vahel aga püsivad mitu tundi tikksirged. Ei teagi kuidas seda võtta, sest alles eile jõin ma ühte limonaadi lõpuni kolme erineva kõrrega, sest eelnevad olid kasutuskõlbmatuks muutunud. Samas plaskõrrega sellist komejanti ei juhtu. Plastkõrs võib sul joogis sada aastat seista ja ikka on kõik korras. Ainult et noh, siis seisab ta järgmine sada kuskil veekogu põhjas. 

Söödav kõrs tundub olevat tore idee, aga pigem eelistaksin ma kaupluseriiulil erinevaid variante kaaludes siiski pilliroost kõrt (mida ka zerowaste.ee veebikauplus pakub). Seda seetõttu, et ta on ajas püsivam ja see sobib ka veganitele. Seega kas söödavad kõrred, jah või ei, on minu vastus pigem ei poole kaldu. Kahjuks!
 

Kommentaarid

  1. Aga miks mitte metallist kõrred soetada? Minul on ja olen väga rahul. :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar