TESTIN: DISAINERŠAMPOONID NULLKULUTAJALE


Ehk oled märganud, et mitmetes disainkauplustes ja rohepoodides on müügil luksuslikud tahked Solidu šampoonid ja palsamid? Mina panin neid tähele Viljakusmonitor veebikaupluses ning mul tekkis kohe suur uudishimu neid proovida. Hind on neil kallimapoolne, väljanägemine eksklusiivne ning eriline. 

Tegu on Leedu firmaga, mis teeb erinevaid tahkeid šampoone, palsameid, seepe ning huulepalsameid. Viljakusmonitori veebipoes on hea lai valik, kust leiab midagi igaühele.   

Oma toodete puhul rõhub ettevõte faktile, et nende tahked tooted on keskkonnasõbralikud, kuna puudub plastpakend ja tegu on kontsentraadiga. Nii see tõesti on. Vaadates nende väljanägemist ja visates pilgu peale, kuidas neid ka turustatakse, siis eeldan ma, et need šampoonid-palsamid on suunatud täiesti tavalisele inimesele. Neid ostab keegi, kes võib oma ökoloogilist jälajälge jälgida, ent ei pruugi. Selliseid tooteid aga vajame me hädasti. Meie igapäevaselt kasutatavad tooted nõuavad uuendusi oma ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. See, et sinu šampoon on kontsentraadi kujul, kus pole grammigi plastikut, on imetore ja hää. Muidugimõista tahab säärane klient, et tema tootes ei oleks oma funktsiooni osas järelandmisi. Kui inimene on harjunud klassikalise šampooniga, mis igal juhul ta juuksed puhtaks peseb ning neile ilusa väljanägemise annab, siis keskkonnasõbralik variant peab olema konkurentsivõimeline. Solidu tahked šampoonid ja palsamid seda on. 

Mina näen Solidu tahkeid šampoone ja palsameid kui ideaalset kinki. Näiteks on mul palju sõpru või perekonnaliikmeid, kellele on alati meelepärane ilutooteid kingituseks saada. Ainus jama on selles, et mulle näib, et nad ei hinda sääraseid asju toodetes nagu mina. Minu kingitused võivad liialt lihtsad ja nö odavad näida. Kingitusesaajad on aga oma iseloomult ja elustiililt sellised, et nad pigem eelistaksid midagi erilisemat ja pidulikumat. See on aga ju täpselt see, mida Solidu tooted on. Võin kihla vedada, et mu õel oleks neist kindlasti suur rõõm. Seega on tegu hea kompromissiga - saab tema ilusa kingituse ning mul on hea meel valida midagi keskkonnasõbralikumat kui muidu. Kuidas aga neid kasutada on? Mina proovisin järele Solidu tahket šampooni Balance (link) ja palsamit No Knots (link). Šampoon maksab Viljakusmonitori veebipoes 9,99€ (ka tootja kodulehel sama hind) ning palsam 13.99€ (sama lugu ka sellega). 

Mõlemad lõhnavad enne kasutamist rikkalikult. Pane tähele, seda ütleb inimene, kes on lõhnatundlik. Balance peaks küll olema rosmariini ja mündilõhnaline, ent minumeelest meenutab see pigem männilõhna. No Knots on mangovõi ja jojoba õliga. Kui dušši all on mõlema lõhnad tugevad, siis hiljem kui juuksed on pestud ning kuivad - muutub lõhn väga meeldivalt tagasihoidlikuks, mistõttu mina kui lõhnatundlik inimene ei pelga neid kasutada. 

Šampooniga on väga mõnus pead pesta. Neil on kena geomeetriline pidulik kuju, mis tekitab tunde, et üldse ei raatsi seda šampooni kasutada. Üllataval kombel aga sobib see väljanägemine väga hästi pea pesemiseks. Šampooni ja palsamit on mõnus käes hoida! Üks kõige funktsionaalseima kujuga tahkeid šampoone muide. Täpselt käele paras. 

Šampoon vahutab rikkalikult, palju peanahale hõõruma ei pea. Balance šampooni saab hõlpsalt peast puhtaks loputada ning juuksed jäävad oma tekstuurilt üpriski tavapäraseks. Pean sellega silmas, et Solidu šampooniga pesu näib mulle nagu tavašampooniga pesu. Päris paljude teiste tahkete šampoonidega kipub olema see, et neid on väga raske juustest välja pesta. Tihti võib avastada peale pesu, et pähe on jäänud kuhugi rasvane klomp. Solidu toodetega seda kartma ei pea. 

Tahke palsam No Knots on samuti väga korralik tahke palsam. Mangovõi ja jojobaõli niisutavad juukseid parajalt. Šampooni ja palsami kombinatsioon töötab hästi. Peale juuste pesu, siis kui kiharad juba kuivad, on nende soengusse seadmine hää. Juukseid on kergelt töödeldavad, mõnusalt niisutatud ja langevad hästi. Sellest tulenevalt julgen ma küll igaühele Solidu šampoone ja palsameid soovitada, nii endale kasutamiseks kui ka kingituseks.Oled Solidu šampoone varem proovinud? Kuidas meeldivad?

Kommentaarid

  1. Tere! Ma väga armastan su blogi, sa räägid toredasti lihtsa inimese vaatest, nagu räägiks sõbraga. Ma tahaks kõike lugeda, aga tihti pole aega :( Kas sa oled mõelnud näiteks podcasti või youtube tegemisest? Ma kuulaks kindlasti :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar