VEGAN MOSKVA SAIAD

 
Valmistamisaeg: 2h

Vahendid:

Pärmitaigen:

50 g värsket pärmi
2 tl suhkrut
4 dl taimset piima
1 dl suhkrut
1000 g nisujahu
0,5 tl soola
0,5 tl kardemoni 
0,5 tl vaniljesuhkrut

õli taigna käsitlemiseks

Kreem:

3 dl sojapiima
250 ml taimset vaniljekastet või vaniljedesserti (Alpro)
5 sl suhkrut
20 g taimset margariini
1 tl soola
5 sl mannat
1,5 tl vaniljet

pealeraputamiseks tuhksuhkrut

Kogus: u 20 saiakest

 
Meetod: 

Valmista ette pärmitaignen. Selle tarbeks sega pärm kahe teelusika täie suhkruga. Sega kuni pärm muutub vedelaks. Lisa käesoe piim, maitseained ja sega korralikult. Seejärel lisa suhkur ja tasapisi jahu. Sõtku taigent kuni see tuleb käte küljest lahti. Protsessi kiirendamiseks võid käed teha õliseks. Tigen voolida üheks suureks keraks. Pane taigen sooja kohta kerkima, kattes selle rätikuga.

Kui taigen on kerkinud kahekordseks, tee käed õliseks ning laota see köögipinnale. Sul on nüüd kaks võimalust: kas teha kolmekihiline taigen või ühekordne. Tavaliselt olen ma laisk inimene, kes eelistab teha ühekihilisi saiakesi. 

Ühekihiliste jaoks on tarvis taigen rullida õhukeseks, umbes 0,4 cm läbimõõduga ristkülikuks. Sellest lõigata välja ruudud, kuhu läheb kreem. Ruudu vastasnurgad pannakse teineteise peale kui kreem on diagonaalselt ruudule asetatud. 

Kolmekihiliste saiakestega on üpriski sama lugu, ainult et taigent rullida nii õhukeseks kui võimalik ning jaotada see mõtteliselt kolmeks. Taigen laotada teineteise peale nii, et taignast saab kolmekihiline ristkülik. Enne laotamist määrida taigna pealmist osa õliga. Nõnda kerkib sai kihiliseks. 

Kuidas aga valmistada kreemi? Pane potti piim, või ja maitseained. Lase sel keema tõusta. Lisa juurde taimne vaniljekreem. Tasakesi kalla vedelikule juurde mannat, kuni segu pakseneb. Segu peab tulema täpselt nii paks, et see taignale pannes laiali ei valguks. Teine variant on asendada osa mannat ka jahuga, kui sa soovid, et kreem väga teraline ei tuleks. 

Lase segul minut-kaks jahtuda ning taheneda. Seejärel aseta paar supilusika täit kreemi taignast väljalõigatud ruutudele. Aseta vastasnurgad teineteise peale. Aseta saiakesed õliga määritud pannile ning küpseta neid ahjus 12-15 minutit 200 kraadi juures kuni nad on pealt kuldpruunid. 

Ahjusoojadele saiadele raputa peale rohkelt tuhksuhkrut. Head isu!

Kommentaarid