HEAD PLAASTRID, MIS VIIVAD KÕHUVALU ÄÄ

Tellisin omale pikka aega tagasi Heveren veebipoest piparmündi- ja eukalüptiõliga BeYou plaastrid, mis on mõeldud menstruatsioonikrampide leevendamiseks. Kuna ma ise ootasin õhinaga nende proovimist, sest mul on vahel ikka päris korralikud valud, siis mõtlesin oma kogemust ka siinkohal sinuga jagada. 

Mis ma ikka venitan ja lugejat üles soojendan - enne kui asjast pikemalt rääkida tahab ju igaüks teada, kas need plaastrid siis töötavad ja võtavad valu ära või ei. Ütlen juba kohe siinsamas ära, et plaastrid on täitsa toredad. Jah, piparmünt ja eukalüpt on pikaaegsel nahakaudsel manustamisel suutelised leevendama ja isegi elimineerima mentstruatsioonikrampe. 

Nii. Võid nüüd mu blogi kinni panna ja suunduda Hevereni veebipoe lehele, et endale need ära osta. (Ei, keegi ei ole mulle midagi selle postituse või mingite linkide vms maksnud. Täitsa soe siiras soovitus).

Aga kuna ma tahan ikka põhjalikult kõik mõtted ja kogemused kirja panna, siis kes pikemalt lugeda viitsib, siis ma ise päris lõpupunkti veel ei kirjuta. Plaastrid maksavad umbes kümme eurot ning ühes pakis on viis tükki. Ühes pakis on ainult viis tükki, kuna need on mõeldud üheks menstruatsiooniks. Suuremates kogustes ettevõte plaastreid ei müü. 

Plaastrid tulevad sinuni suletavas plastpakendis ning näevad välja nagu tavalised plaastrid ainult et kümme korda suuremad.  Päris täpselt aru ei saa, mis materjalidega tegu (looduslikud polümeerid), aga ettevõtte sõnul on plaastrid ise 36 kuu jooksul biolagunevad. Ei pakendil ega kodulehel leia informatsiooni, kas biolagunevuse all mõeldakse seda, et toode laguneb väiksemateks osadeks või on see siiski komposteeruv. 


 Kasutamiseks tuleb võtta ära liimainet kaitsev leht ning asetada plaaster kuivale puhtale nahale, olgu selleks siis alaselg või -kõht. Mina testisin alakõhu varianti.

Kuigi plaastrite enda pakendil on kirjas, et toime tundmiseks on tarvis hoida plaastrid 12 tundi enne krampide algust, siis mina tundsin leevendust suhteliselt koheselt. Seda seetõttu, et esimeste minutitega on juba tunda, kuidas plaastri nahaalune koht muutub kuumaks. Ei tea kas tegu oli platseebo efektiga, leevendasid mu valusid essentsõlid või paljas kuumus - igal juhul tundsin ma end koheselt paremini.

Plaastrid püsivad nahal korralikult peal. Plusspunktid diskreetsuse eest. Neil on täpselt selline pikkus ja laius, et klassikalise lõikega pesu kandes plaastrit ennast näha ei ole. Ja pealegi, kui oleks - mis siis ikka. Plaaster on tekstuurilt matt ja heleda naha tooni. 

Ettevõte oma kodulehel toob välja tõsiasja, et tegu on eeskätt kuumakoti asendajaga. Kuna kuumakotti naljalt trenni, tööle või kooli kaasa ei võta, sest tänapäevases maailmas on menstruatsioonid endiselt pigem tabu teema, siis plaastrid ongi mõeldud kuumakoti alternatiiviks. Mis aga peamine, plaaster püsib terve päeva korralikult peal ning lihtsustab elu. 

Plaaster eritab oma toimeaineid 12 tundi. Eemaldamine on hõlbus. Pakendi infoleht soovitab küll kasutada sooja vett, aga minul tuli plaaster väga ilusti ja puhtalt ära. Samma kohta võib panna koheselt uue plaastri. Mul endal aga läkski vaja ainult ühte - jess, sest siis ei pea ma aastas 120 eurot nendele plaastritele kulutama. 

Vot nii. Sellised lood. Olen väga rõõmus, et selle toote otsa komistasin. Arvan, et igaüks peaks kindlasti teadma, et kusagil on säärane abiline olemas. Neist plaastritest saab kindlasti minu elus säärane toode, mida ma ikka ja jälle endale ostan. Kniksud, kraapsud ja kummardused BeYou tootearendajatele, kes minu elu kvaliteeti tõstsid. Aitäh!

Kommentaarid