UUS AVASTUS: KREEMDEODORANDID

Küll on sellest ikka palju aega möödas kui mina igapäevaselt üht deodoranti kasutasin. Kas ehk viis aastat olen ma olnud deodorandivaba? Kuus? Inimeste kehad kipuvad aga ajaga muutuma, mistõttu olin ma paar nädalat tagasi sunnitud üht enesele ostma minema.

Seisin Biomarketis deodorantide riiuli ees nõutult, kuna valik on üllataval kombel kohutavalt lai. Viimane kord kui ma deodoranti ostsin pakuti vaid kahte erinevat - aerosoolsprei ja roll-on. Täna on sortiment aga laienenud niivõrd palju, et asjadega kurssi viimiseks on tarvis enesele üks hetk võtta. 

Esimest korda tegin tutvust sealsamas Tartu Küüni tänava ökopoes kreemdeodorantidega. Nägid välja teised kui tavalised klaasist või metallist kreemipurgid, ning toimetadagi nendega nii, nagu kreemiga. Ainus erinevus on see, et see kreem on mõeldud ainuüksi sinu kaenlaalustele.

Katsusin neid, uurisin ja vaagisin kuni ühel hetkel tuli mulle üks tore klienditeenindaja appi ning ütles, et ka tema kasutab Ben & Anna kreemdeodorante ning millega ta ka muidugimõista ise rahul on. Sain sellest julgust ja otsustasin ära proovida Ben&Anna Persian Lime (45g) deodorandi, võtsin veel lisaks i+m Naturkosmetik Berlin Grapefruit (50ml) kreemdeodorandi. Mõlema hind jääb umbes kümne euro kanti. Mõlemad sobivad muidugimõista veganitele ja nullkulutajatele.

Kodus muidugimõista jäid purgid, üks klaasist ja teine metallist, riiulipeale seisma, sest inimene on nagu ta on, uute asjade osas skeptiline. Mina vähemalt küll vajan uute toodete ja disainlahendustega harjumiseks kõvasti aega. Esimese hurraaga tahan ma muidugi senitundmatuid asju proovida ja katsetada, aga üsna kiirelt minu ind ses osas ka kaob. Pean end ikka korralikult sundima mugavuspositsioonist välja, et uute asjadega sinapeale saada. Arvan, et seetõttu see aeglane minimalismielu mulle nii hästi passibki. 

Need kreemdeodorandid jäidki korraks mul kapile seisma, sest mulle näis alguses see mõte, et ma pean oma käsi kreemipurki pistma ning nendega oma kaenlaaluseid kreemitama, tüütu olevat. Tavaline deodorant, olgu see siis sprei, aerosooli või pulga kujul, on ju palju mugavam. Määri vaid peale ning tehtud. Kreemdeodorant vajab ju üht lisasammu - kätepesu. Ei saa ma seda ka oma magamistoas kasutada vaid pean vannituppa kaasa võtma. Toas, kus ma muidu oma ilutoiminguid olen harjunud tegema, kätepesu võimalust ju pole. Lisaks sellele olin ma ka veidi kreemi kui deodorandi osas skeptiline.

 

Ühel päeval aga otsustasin ma end kokku võtta ja alustasin igapäevaselt kreemdeodorandi kasutamist. Üsna kiirelt mõistsin, et minu esialgne uudsuse pelgus oli asjata. Nobedasti hakkas mulle kreemdeodorant kui selline meeldima. Peamiselt seetõttu, et tõepoolest - ka kreem on suuteline ebameeldivat higi lõhna peletama. 

Mingitel päevadel kasutasin Ben&Anna oma, teine päev jälle i+m Naturkosmetik Berlin kreemdeodoranti. Mõlemad töötavad hästi, ent kui nende kahe vahel siiski valida, kumba eelistada, siis võitja oleks minu arvates i+m Naturkosmetik Berlin kreemdeodorant. Mulle meeldib, et see on valmistatud peamiselt erinevate mahelitsentsmärgisega õlidest. Ben&Anna kreemdeodorandi peakoostisosad on naatriumvesinikkarbonaat ehk söögisooda, aroruut juurepulber, maisitärklis ja erinevad mahelitsentsmärgisega õlid. Siit selgub nende kahe vahe. Ühes domineerivad ebameeldivaid lõhnu ja niiskust neutraliseerivad ained nagu sooda ja tärklis, teises kookosõli, millel on antibakteriaalne toime. 

Isegi näppudega kreemi nahale kandes on tunda, et Ben&Anna kreemis on midagi tekstuurset. i+m Naturkosmetik Berlin deodorandis seda väga tunda ei ole. Muidugimõista ega kaenlaalustes vahet pole, kas pealekantav kreem on veidi säbruline või mitte. Mulle endale aga näib, et need osakesed, mis kreemi tekstuurseks muudavad (sooda, tärklis), kuluvad kiirelt maha. Samas deodorant pakub siiski kaua kaitset. Selle osas kurta ei saa. Aga ometi midagi tunnetuslikult erinevat neis on, mis paneb minu kätt haarama pigem i+m Naturkosmetik Berlin deodorandi suunas. See on kuidagi hellem. Kreemi peale kandes tekib mul tunne, nagu ma tõepoolest hoolitseksin enda kaenlaaluste piirkonna eest, mis muidu ju nii intensiivselt survet saab. Kõik need vahatamised, raseerimised ja takkatippu deodoranditamised koormavad üht piirkonda piisavalt. Siis ongi hea võtta tavalise deodorandi asemel näppu kreemipurk ning end hellitada. 

              

Kommentaarid

  1. Mina soovitan sellist toodet. Paraku pole küll metallist pakendis aga siiski üsna puhas ja hea kraam. Tuub on imepisike aga minul jagus sellest ligi 3 kuuks. Olin ülimalt skeptiline aga tõesti sellest piisab kui kasutada kord nädalas. Isegi kui vahepeal pesemas käid, pole vaja uuesti määrida. https://greenbee.ee/product/nuud-deodorant/

    VastaKustuta
  2. Aitäh ülevaate eest. Ise pole ka aastaid deodoranti kasutanud ja tunnen, et viimasel ajal oleks vaja. Vaatan mõlemad üle. Aga huvitav oleks lugeda kui nt Nuudi satud proovima, mida sellest arvad - https://nuudcare.com

    VastaKustuta

Postita kommentaar