PRÜGISORTEERIMISEST UUES KORTERIS

Mul oli au taaskord linna vahetada ja kolida uude korterisse. Minuga koos elavad siin uues korteris veel kaks inimest ning paikneme üsna Tallinna linna südames. Näiteks Tallinna Ülikool on kiviga visata ja Viru keskusesse kõnnib nelja minutiga. 

Mis mind aga imestama paneb, on see, et lähedal pole ühtegi pakendikonteinerit. Meie majal on olemas ainult biojäätmete- ning paberikonteiner. Lähedal asuv pakendikonteiner on kuhuviia.ee veebilehe andmetel a) rotermanni kvartalis ja b) natuke sadama poole Tuukri tänaval. Mõlemasse on kaardi järgi natuke alla kilomeetri jalutamist ning paiknevad nad kohas, kuhu ma oma igapäevatoimetustega ei satu. Seega peaksin ma spetsiaalselt iga paari päeva tagant käima pakendikonteineri juures jalutades suur kott käes 1,4km. Muidugi on variant aidata ka mu korterikaaslastel vähem pakendeid tekitada, aga olgem ausad - pakendit siiski tekib piisavalt, et selle konterineri juurde toimetamine siiski ebamugavust tekitab. Kuigi mulle näib, et meie majapidamine on üpriski roheline (käib agar oma pakendiga ostmine, kõige enam tekib biojäätmeid ja paberit), siis sellegi poolest on pakendikonteineri probleem asi, mis väärib lausa omaette blogipostitust. 

Kui ma Tartus elasin, siis ega meilgi ei olnud seal lähedal ühtegi pakendikonteinerit, ent Rebase kodupoodi minnes või kesklinna mööda Tähe tänavat jalutades pakendikonteiner jääb siiski tee peale ette. Siin lähen kas Postimaja Rimisse või ülikooli kõrval asuvasse Comarketisse ja ma ei saa mitte kuskil oma sisseostude pakendeid tagastada. Seega, mis siis saab? Nii kurvalt kui see ka ei kõla, siis pakendid jäävad sorteerimata. 

Alternatiivne võimalus on pakendikotiteenus. Mul pole aimugi, kas mu kortermaja elanikud sellest huvitatud on. Prügikonteineri renti tuleb hakata maksma. Kas aga inimesed on huvitatud kulude suurenemisest?

Samas aga kui vaadata meie hoovil ringi, siis üsna lähestikku on kolme erineva kortermaja prügikonteinerid. Olmejäätmete jaoks kolm äraviskamise kohta, biojäätmeid ka duubeldatud. Kas aga tõesti on neid kõiki vaja? Ühest olmejäätmete konteinerist võiks ju teha pakendikonteineri ning võin kihla vedada, et ka see üks biojäätmete konteiner on enamuse ajast tühi. Miks on Eestis lahendatud prügikonteinerite süsteem majade peale, mitte pole arvesse võetud vahemaad teiste prügikonteineritega? Miks ikka veel on pakendite kogumine mingisugune lisa jamamine ja olmekonteinereid alati jalaga segada?

Aga lõpetagem siiski positiivsel noodil. Tänan Taarajumalat, et biojäätmetekonteiner on meil ilusti olemas ja lausa topelt! Ning oh õnne, et mu korterikaaslased on agarad ja ehk isegi agaramad kui mina prügisorteerijad! Wooohooooo

Kommentaarid

  1. Aga äkki on abi sellest: https://tvo.ee/teenused/kortermaja see muidugi tähendab, et kogu korteriühistu peab olema valmis omalt poolt panustama.

    VastaKustuta

Postita kommentaar