TERE DAYSY!

Tänase postitusega alustan ma blogipostituste miniseeriat viljakusmonitor Daysyst. Tutvustan, millega tegu, kuidas see töötab, kuidas sellega rutiini kättesaamine läheb ning hiljem avaldan ka väikese päeviku, millesse ma täna juba pikalt sissekandeid teinud olen. 

Esimese postituse tahtsingi ma pühendada sellele, et millega tegu ja kuidas see töötab. Järeldusi toote olemuse kohta on kindlasti veel vara teha, küll aga tahan ma sind oma teekonnale kaasa võtta. 


Väga lihtne põhjus, miks on mulle juba pikemat aega Daysy viljakusmonitor huvi pakkunud, on seetõttu, et ma olen uudishimulik. Antibeebipillide vastu ma sõdima ei hakka, pereplaneerimine ei ole samuti minu huvi keskmes. Mind huvitab ainuüksi see, mis minu kehas toimub. Statistika on põnev, oma keha mõistmine veelgi põnevam. Seda kõike eriti täna, kuna kõik jälgivad oma tervisenäitajaid. Kes samme, kes oma kolesterooli, unesügavust, südamerütmi või hoopistükis oma menstruaaltsüklit. Daysy ongi see abivahend, mis aitab oma menstruaaltsüklit tundma õppida.


Daysy töötab väga lihtsalt põhimõttel: ta mõõdab su keha puhketemperatuuri, et kinnitada konkreetse tsükli ovulatsiooni toimumist. Pikalt ja laialt saab Daysy kohta lugeda eestikeelses põhjalikus lähtematerjalis (loe siit!) seda infot mul pole mõtet duubeldada. Isegi see, kel pole plaani end Daysyga siduda, on kõnealune tekst täitsa hea lugemine. Üheski pereplaneerimise või inimeseõpetuse tunnis ei saa nii head ülevaadet naise keha kohta kui selles kolmekümne kuue leheküljelises dokumendis. 


Daysy kasutamine on üpriski hõlbus. Tuleb vaid end iga hommikul enne ärkamist ära kraadida, paari päeva järelt sünkroniseerida monitori andmed telefoni äpiga ning lubada endale kannatlikkust. Daysyl võtab aega 3-4 kasutustsüklit, et üht kasutajat tundma õppida. Selle ajaga kogub mõõteriist vajalikke andmeid ning oma algoritmiga teeb vastavaid järeldusi. 


Näiteks on võimalik Daysyga prognoosida naise viljakaid ja viljatuid päevi, lisaks sellele ka anda märku saabuvast menstruatsioonist või selle lõpust ning pakkuda välja ka võimalikku rasedust. Lisaks sellele on Daysy abil võimalik välja selgitada kas naisel on ühefaasilised ehk anovulatoorsed tsüklid ehket tegu on hea vahendiga, mis aitab koguda terviseandmeid. Neid saab omakorda oma arstiga jagada, mis on kasulik kõikidele osapooltele erinevate tervise probleemide lahendamisel või üleüldise tervisenäitajate jälgimisel. 


Küll aga toonitab viljakusmonitori tootja korduvalt, et tegu pole näiteks rasedus- või ovulatsioonitestiga. Daysy on siiski abivahend, mis kogub ja talletab andmeid ning millega on võimalik hiljem järeldusi teha. 


Mina alustasin Daysy kasutamist suve keskel. Eks alguses oli ikka ebatavaline sellega harjuda, et iga hommik on tarvis tualetti kiirustamise asemel end korra kraadida. Üks lisategevus siiski, mida on kindlapeale tarvis iga hommik korda saata. Lisaks võtab aega, et mõista milliseid märguandeid Daysy näitab, mida need tähendavad ning kuidas üldse seda vidinat kasutada. Kuna nuppe tal on minimaalselt, siis tuleb võtta endale hetke (või öökapile mõned märkmed kirja panna), et mõista mitu korda ja millal mida vajutada tuleb. Küll aga ühel päeval sujub kõik ludinal. Usu mind, ma olen seda teed juba läbi käinud. Kogutud andmed pika aja peale on huvitav jälgida ning vastavaid järeldusi teha.

 Daysy olemus kokkuvõtlikult:


  • Daysy andur on basaaltermomeeter, mis mõõdab keha temperatuurimuutusi.

  • Ennustab vastavalt kogutud andmetele saabuva menstruatsiooni algust ja lõppu, viljakaid päevi ja võimalikku rasedust. Daysy arvutused põhinevad kasutaja ja Daysy andmebaasi andmetel.

  • Daysyt saab saab kasutada regulaarse 19-40 päeva pikkuse menstruatsioonitsükliga.

  • DaysyView äppi saab sisestada erinevaid lisaandmeid ja valitud infot jagada teiste inimestega.


Kommentaarid