UUE LEMMIKU DEODORANDI OTSINGUIL

 
Viimasel aastal, ehk ka kahel, olen ma täheldanud, kuidas ma olen taaskord pööranud deodorandi usku. Kas saab üldse nii öelda? Pigem mitte. Õigem oleks vast tõdeda, et mul on tekkinud vajadus selle järele. Pole hullu - inimese keha aja jooksul muutub, nii ka minu. 

Suvel alustasin ma selle õige ja hea otsinguid. Ühel suvisel päeval käisin Tartus Küüni tänava Biomarketis ning ostsin enesele lausa kuus erinevat asjapulka. Katsetasin üht ja katsetasin teist, aga absoluutset lemmikut ei leidnud. 

Mõni oli liiga kuiv ja vajas üles soojendamist, mõni vajas mitmekordset pealekandmist. Igal ühel oli mõni miinus. Kõik nad enam vähem siiski töötasid minu jaoks, aga lihtsalt seda wau efekti ma ei täheldanud.
 

Minu jaoks kõige uudsem avastus oli muidugimõista kreemdeodorant kui selline. Kirjutasin oma mõtetest ka blogipostituse (link), kus arvustasin kahte. Nad on oma olemuselt päris toredad - enamjaolt tulevad klaaspakendis või papis. Piisab väga väikesest kogusest, millega oma kaenlaaluste nahka kreemitada. Mõned on rohkem teralisemad, mõned tunduvad olevat kui täitsa tavaline kreem. Küll aga sain ma päris kiirelt aru, et kui deodorant, siis võiks see millegi järgi ikkagist lõhnata küll.

See deodorant, aga mis mu ilulaua sahtlis kõige kiiremini tühjaks sai, ning mida ma suure õhinaga ikka kanda armastasin, oli dr. Hauchka roosilõhnaline deodorant. Küll aga mingi hetk sai mul sellest lõhnast villand, sest roosivesi paramatult on säärane, mis peab sobima väga hästi sinu tujuga. Vahel ma väga naudin roosilillevett endale peale piserdada, selle lõhnalist kreemi kasutada ja ka sedasamust deodoranti tarvitada, aga ma tunnen, et kui mu iluarsenal peamiselt roosilõhnaline ongi, siis mul tekib trots. Roosilõhn vajab õhku! See ei tohi muutuda rutiinseks lõhnaks. 

Huvitav asi, mis ma viimase aasta-kahega täheldanud olen, on minu teravnenud huvi erinevate lõhnade vastu. Võta lahti minu ükskõik milline varasem postitus ja ma ikka mainin, kuidas ma eelistan tooteid, millel puudub lõhn. Nüüd aga ma väga naudin kui mu ilutoodetes on väike ninaga tuvastatav aisting juures. Lõhnastatud võiks kindlasti olla ka deodorant ise. 


Nüüd hiljuti aga avanes mul võimalus proovida järele Salt of the Earth kreemdeodeodorante klaaspakendis. Väga kiirelt armusin ma meloni ja kurgilõhnalisse deodoranti (link). See on täpselt parajalt magus ja värske. Kuna see lõhnakombinatsioon on säärane, mida eriti ilutoodetes ei kohta, siis tänaseni ma ikka veel naudin seda ning mu kõhutunne ütleb, et ma naudin seda ka tulevikus. 

Peale selle, et deodorant lõhnab hästi, peab ta oma tööd ju ka muidugi efektiivselt tegema. Mulle endale näib, et kui ma kord päevas peale dušši all käiku endale selle peale määrin, teenib see mind toredasti kuni järgmise hommikuni. Mulle meeldib, et see pole liialt teraline. Tegelikult neid terasid on ikka vaevu-vaevu sellel märgata ja tunda. Riideid see mul määrinud ei ole - väga oluline märkus!

Oma koostisosadelt põhineb Salt of the Earth kookosõli ja glütseriini segul, maranta juure jahul, sheavõil, soodal ning erinevatel õlidel ja ekstraktidel. Medironi veebipoes on valikus kolm erinevat metallkaanega klaaspurgis deodoranti - lõhnatu (9.95€), lavendel ja vanilje (10.95€) ning see samune paljukiidetud melon ja kurk (10.95€). Mulle näib, et ühest purgist piisab deodoranti keskmiselt neljaks kuuks. 


Salt of the Earth pakub muide oma ampluaas väga palju erinevaid deodorante, mõned neist on sprei kujul, mõni kreemina ja teised jällegist roll-on põhimõttel. Lõhnad ka korduvad, mistõttu on üsna lihtne oma lemmik leida. Täitsa huvitaval moel jäi mulle Medironi veebilehel, kes neid Eestis pakub, et Salt of the Earth müüb isegi deodorantide täitesisusid. Näiteks seda samust minu lemmikut meloni ja kurgilõhnalist deodoranti on võimalik osta ka sprei kujul. Maksab too 6.48€. Sellele lisaks on võimalik osta täitepakend, millest jagub viie pudeli täitmiseks (selle hind on 25.80€). Kiire arvutus ja täitepudel on ilmselgelt odavam ning ka keskkonnasõbralikum variant. Päris lahe! Poeriiulitel võiks sääraseid täitepakendeid veelgi rohkem näha olla!


Igal juhul on mul nüüd pikemaks ajaks süda rahul, sest uus lemmik deodorant on leitud. Kuna see mulle väga ka meeldib, siis mul on hea meel öelda, et loosime koostöös Medironiga välja ka ühele lugejale komplekti kreemdeodorante. Loosimäng leiab aset instagramis (link). 

Kommentaarid

 1. Ma olen katsetanud mitmeid ökokaid - kristalli, kristallipõhist spreid, mingit kreemdeodoranti... Aga sellest ajast saadik, kui endale Nuudi tellisin, muid enam isegi mitte ei kaalu. Ma küll päris 1x nädalas hakkama ei saa, aga 2x nädalas kasutades on väga ok. (Eel)teismeline tütar peab üle päeva kasutama. Aga ikka parem kui iga päev! Tellisin endale 2 tuubiga paki otse tootja kodulehelt vist eelmise aasta alguses. Teise tuubi võtsin alles hiljuti kasutusele, nii et see on veel üsna täis - nii vähe kulubki. Kui elukaaslane ka pidevalt kasutaks, siis läheks kindlasti kiiremini, aga ta pole viimased pool aastat kodus olnud, meil tüdrukuga kulub sellevõrra vähem.

  https://tikriblogi.net/2020/04/03/nuud-deodorant-mulle-meeldib/

  VastaKustuta
 2. Olen nüüd pikemat aega kasutanud Wild deodoranti ja julgen soovitada, kuigi minul see nn 'transition period' ühelt deodorandilt teisele võttis pea 2 kuud. Lugeda selle deodorandi kohta ja tellida saab siit: https://www.wearewild.com
  Kriss

  VastaKustuta
 3. Väga mõnus ja ülevaatlik postitus.
  Olen ka otsinud võimalikult looduslikke deodorante ja üht-teist katsetanud, olen kasutanud nt Dr. Organicu deodorante (granaatõuna ja roosi oma) ja need mulle meeldisid. Kuna olen ka uudishimulik, siis tahaks teisi variante ka proovida. Eelmine aasta ostsin Ben&Anna pulkdeodorandi, lõhn on mõnus ja alguses oli üsna mõnus peale kanda, aga nüüd kui see hakkab otsa saama, siis on peale kandmine veidi ebamugavam, sest deodorant kipub tuubi tagasi vajuma.
  Olen mõelnud Ben&Anna kreemdeodorandi peale, aga ka Dr. Hauschka peale. Tänu Sinule tekkis huvi ka Salt of the Earth deodorantide vastu.

  Roosilõhna suhtes olen sama meelt, see vajab õhku, ruumi ja meeleolu.

  VastaKustuta
 4. Wild on tõsiselt parim :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar