TESTIN: FLUX UNDIES KUUPESU

Täna tahan oma lugejatele tutvustada FLUX Undies kuupesu. Juhtumisi olen ma ette võtnud väikese missiooni, proovides võimalikult palju erinevaid kuupüksikuid. Mulle endale näib, et minu katse on väga edukas olnud, kuna säärane ülevaade paneb mind positsiooni, kus ma saan teha kokkuvõtteid ja järeldusi, soovitada just kõige paremaid mudeleid ning ehk anda ka ettevõtetele ja edasimüüjatele kasulikku nõu. Varasemalt olen ma kirjutanud BNB pesust, Thinxidest, Knixteenist, Rocking Undies pükstest ja täna lisandub sellesse nimekirja veel FLUX Undies. Mis neist siis arvata?

Väike armas veebipood Refuse Plastic Today, kellega ma olen ka varem koostööd teinud, saatis mulle katsetamiseks ühe paari FLUX aluspesu (link). Materjalid selle mudeli puhul on Tencel, modaal, elastaan, nailon, polüester ja lükra. Pesu maksab 30€ ja pakkumises on kolm erinevat suurust (S-L). 

Tegu on Inglismaa ettevõttega, kelle tootmine leiab aset Hiinas. Nende veebilehekülg pakub küll informatsiooni, kes neid toodab, kus ja kuidas, ent väga kriitilise pilguga vaadates tuleb tõdeda, et ettevõtte läbinähtavust saaks kindlasti veel parandada. Kuna roheklient on teadlik rohepesu kontseptsioonist, siis FLUX võiks olla oma tegemistes veelgi läbipaistvam. Näiteks öeldes välja konkreetsete allhanke pakkujate nimed ja aadressid. Konkreetsust, konkreetsust, konkreetsust! See kahjuks ei ütle midagi, kui ettevõtte oma kodukal ütleb, et ta on eetiline ja hea tööandja. Mina tarbijana soovin seda kontrollida. See ja ainult see loob usaldust. Toon ühe näite.

Nimelt on FLUX Undies kodukal nende eetilisuse kohta oleval veebilehel säärane lause:

Our factory ensures that the workplace is free of child labour and forced labour, their workers are in a safe working space, paid above the minimum living wage, offer employee perks like free lunch and childcare - and of course, they are treated with respect at all times.

Minul kui tarbijal on seda väidet väga raske uskuda. Selle lause kirjapanek pole mingisugune garantii. Eriti aga tahaksin ma toonitada just selle lause tagumist otsa. Ettevõttel on võimatu tagada, et kõiki töötajaid koheldaks austusega iga kell ja iga hetk. Üks asi on ametijuhend ja peakontori väited, teine aga inimesed ja nendevahelised suhted. Ka mina olen varem töötanud ettevõttes, kelle jaoks oli töötajate väärtustamine ning nendesse panustamine üks olulisemaid eesmärke. Küll aga esines ikka teatud intsidente... Väga palju saab teha koolitus- ja ennetustööd, et töötajate suhteid parandada ning tugevdada, aga säärast garnatiid, ei saa keegi anda. Üks asi on ikka see, mida on paberile kirjutatud ja teie see, kuidas asjad päriselt käivad. Minu kriitiline pilk paigutaks selle eelpool väljatoodud lause rohepesu valdkonda.

Muidugimõista ei väida ma, et FLUX Undies tegeleb rohepesuga. Vastupidi - neil on käimas toredad lisaprogrammid, kaasates kogukonda ja panustades arengumaadesse. On näha, et ettevõttena nad püüavad teha head asja ja seda südamega. Kuna aga nad on firma, kes väidab, et nad on rohelise mõttemaailmaga ja mina tahan olla teadlik rohetarbija, siis ma loodan, et nad lubavad mulle minu teravaid küsimusi ja tähelepanekuid. 

Kuidas aga pesu jalas istub ja kas toode ise on hää? Mina olen püksikuid mitu kuud saanud proovida ja kasutada. Mulle meeldis, et nad tulid minuni diskreetses papist pakendis, millega ei olnud kaasas ühtegi plastkilet, tootesilti jms. Hetkel ma nimelt väga eelistan papp-pakendeid, kuna mu kortermajal on ainult vanapaberi- ja olmejäätmete konteiner ning plastpakendeid saan ma trammisõiduga alles lähimasse pakendikonteinerisse viia. 

Mina tellisin omale pesu S-mõõdus ja tuleb tõdeda, et number vastab igati oma suurusele. Väga olen ma rahul püksikute kangastevalikuga ja esteetilise väljanägemisega. Kõik detailid ja materjalid on pehmed ja mõnusad. Kindlasti mitte ei lähe nad topiliseks. Kumm ei sooni ega pigista. Mul tegelikult oli kunagi isegi väga sarnase tegumoega rinnahoidja. Nüüd on hirmus kahju, et ma selle tollal siiski teise ringi kauplusele annetasin. Praegu oleksin küll ääretult tänulik kui mul armas matchiv komplekt oleks! (Siit väike soovitus meie kodumaisele Rocking Undies tootjale, et nad võtaksid ette ka rinnahoidjate teo!)

Üldjoontes olen ma FLUX Undies kuupesuga rahul. Mulle meeldib, et nad näevad jalas head välja. Kui panna kõik minu eelnevalt läbiproovitud mudelid ritta, siis FLUX on kindlasti kõige kenam. 

Väga tore oleks, kui nende jalgade vaheline detail oleks veidi õhem. Minumeelest kui püksid jalas on, siis on natukene näha, et nad pole justkui tavaline pesu. Nad on lihtsalt eest ja tagant palju paksemad. Näiteks Thinxid on palju õhemad ning diskreetsemad, aga nad ei tee mingisugust järeleandmist vedelike imavuses. 

Nüüd kindlasti lugeja küsib kui hästi nad oma eesmärki täidavad. Mulle endale näib, et FLUXid teenivad ka kõige nõudlikumat klienti. Vedelikku imavad nad hästi ja korralikult. Vedelik kaob kangasse kiiresti ja ei jäta kandes kasutajale niisket tunnet. Koguste osas ma väga hästi tagasisidet anda ei oska, aga mulle näib, et nad sobivad kandmiseks ka raskematel päevadel. Veebilehel väidavad nad, et üks paar imab kuni 4 tampooni jagu vedelikku. 

Boonuspunktid FLUXile ka selles osas, et nende seljatagune detail kaitseb lekkimise eest ka pükstega magades. Kuna nad on üpriski kõrge värvliosaga, mis mulle hirmsasti meeldib, siis minumeelest on nad ideaalsed just magamiseks. 

Kindlasti tahan ma ka välja tuua seda, et erinevalt näiteks BNB pesust on FLUX pesu hingav. See on väga oluline, et kuupesu kandes oleks endal värske ja mõnus tunne. 

Hinda ma vist maininud pole? Üks paar maksab 30€. Kui ma vaatan selle kvaliteeti ja funktsionaalsust, siis pean hinnaga nõustuma. See vastab igati sellele, mida sa selle toote eest saad. Mulle näib, et kuupüksikute puhul hind praegu näitabki seda kui hea toode on. Näiteks BNB pesu on odavam, Thinxid jälle kallimad. FLUX paigutub hinnaskaala pigem ülemisse otsa, mis osutab ka selle kvaliteedile. 

Seega, kui küsida minu käest, kas FLUXidele jah või ei, siis ma kindlasti ütlen jah. Toredad tegelased, ustavad, ilusad ning hind pole liiast. Soovitan!


Kas sa oled FLUXe proovinud? Kas meeldivad? Mis on sinu lemmikud kuupüksid?

Kommentaarid

  1. Mul on BNB, Thinx ja Rocking Undies. BNB ma isegi ei soovitaks, see kuidagi krabisev riie. Kuigi- eks see ole ikka parem, kui ühekordsed sidemed ja kannan ise neid siis, kui päevad peaksid hakkama ja/või lõppema. Rockin Undies on mul kõrge värvli mudel ja megamugavad. Aga siiski Thinx puusakallistaja pesu on lemmik, nii pehme ja megailus. 3 paari mul ongi, olen suht uus kasutaja- pool aastat ja tahaks proovida teisi, aga pole väga kuskilt osta. On vist ainult kodumaine Rocking Undies, millel mitu varianti. Hetkel katsetan kuutopsikut, aga see ei edene väga hästi veel. Kus veel saaks soetada kuupesu, soovitusi?

    VastaKustuta
  2. Esimesed, mis proovinud olen olid Modibodi ja ma armusingi kohe. Nüüdseks on neid mulmitu paari. Aga FLUXi olen viimasel ajal vaadanud ka ja kui oleks tarvis oma kogu laiendada, siis prooviks neid ka kindlasti,

    VastaKustuta
  3. Esimesed ja siiani lemmikud on Modibodi omad. Neid on nul mitu paari erinevas stiilis ja kõik on väga head. Kui läheb mõnda paari vahetamiseks, siis proovin kindlasti ka FLuxi - olen neid juba amma vaadanud. Aitäh ülevaade eest!

    VastaKustuta

Postita kommentaar