PULBERŠAMPOON ASENDAB KAUPLUSTES PUDELITE TÄITMISE

Võrreldes minu elutempot täna ja paar aastat tagasi, tuleb tõdeda, et väga palju on muutunud. Tegelemaks mulle oluliste asjadega, pean ma nende jaoks aega looma. Pakilistest toimetustest ei pääse keegi ning nendest vabanemiseks jäädki sa neid oma to do nimekirjast maha kriipsutama. Kuna mu elu on palju mitmekesisem ning rutakam, siis olen ma teadlikult oma nullkulu praktikad prioriteedilistist tahapoole lükanud. Tahan mugavust, tahan olla laisem. Tahan, et mul oleks rohkem aega, et tegeleda hobiga A ja B, saada rohkem näost-näkku kokku sõpradega, veeta paar tundi nädalas raamatukogus, käia joogas ning muud seesugust. Ma ei taha vabastada oma ajaresursist aega, et muretseda pakendite pärast või näiteks sõita spetsiaalselt teise linna otsa, et sealt hankida mõni nullkululine toode, mida mujalt ei saaks. Usun, et keegi ei peaks sääraste olmeprobleemidele oma aega kulutama. Nullkululine elu peab olema lihtne, mugav ning looma rohkem vaba aega. 

Miks ma sellest siin kõnelen on seetõttu, et hiljaaegu jäi mulle silma Heveren veebipoes nende nullkululises sektsioonis säärane tootekontseptsioon nagu pulberšampoon. Tegu on sellise lahendusega, mille puhul on tootest eemaldatud koostisosa, mida tarbija ise saab sellele toodet kasutades lisada. Ehket pole ju mõtet sõidutada vett meie planeedil siia ja sinna. Palju mõistlikum on see segada toote hulka alles tarbimissihtkohas. 

Juba paar aastat tagasi osalesin ma ühel mõttevahetusõhtul, kuhu oli kutsutud mitmeid pakendivabade kaupluste pidajaid. Mitu korda käis see sama mõte vestlusringist läbi - aina enam ja enam tuleb turule veevabu tooteid vähendamaks toodete ökoloogilist jalajälge. 

Poeriiultel erinevaid pulberšampoone, -palsameid, -puhastusvahendeid vaadates ma midagi tarka neist mõelda ei osanud. Küll aga siis, kui ma ühe pudelitäie omale ise valmis tegin, mõistsin, kui rumal on käia näiteks Mahemarketis oma pudelit vedela seebiga täitmas. Iga nullkulutaja teab kui hirmus kaua see aega võtab ning ega see protsess isegi väga puhas ja nullkululine pole... Mul oli küll tihtilugu oma pudeleid täites kilplase tunne nahas. 

Palju mõistlikum on hoopistükis tuua koju pulber, olgu see mõeldud šampooni valmistamiseks või hoopistükis klaasipesuvedelikuks, ning segada sellele ise vesi hulka. Esiteks on sinu poekott palju kergem ja sa ei pea nii tihti oma pudeleid linna teises otsas täitmas käimas.

Nagu ma ennist ka kirjutasin, siis oma laiskuse ning mugavuse tõttu mina ei viitsi enam siin-seal linnapeal sõita, et oma pakendeid täita. Pealegi selle ettevõtmise ökoloogiline jalajälg tuleb juba nii suur, mistõttu on kogu ettevõtmine oma õilsuses kaheldav. Näiteks seetõttu olen ma läinud üle tahketele seepidele. Nõudepesuks kasutan spetsiaalset tahket seepi, nii ka juustepesuks jms toiminguteks. Mul on aga ääretult hea meel, et neile, kes tahkeid seepe nii väga ei armasta, saavad nad vähemalt pulbit kui alternatiivi valida. Nagu videoski näha, on see šampoonitegu üpriski lihtne. Tuleb vaid vesi ja pulber kokku segada. Kui šampooni lasta 12 tundi seista, muutub see ka tihkeks ning geeljaks nii nagu tavaline šampoongi. 

Heverenis on müügil mitmeid erinevaid pulbreid. Kiiduväärt on Milly&Sissy ning Step One lai valik šampoone. Silma jäi mulle ka ilus EQUA komplekt, milles šampoone küll ei ole, aga on puhastuained nõudele, erinevatele pindadele, kätele ning kehale. Loodan, et ka tavalistes Rimides, Konsumites, Selverites jms kohtades on lähitulevikus sääraseid tooteid kohata. Kiidan pulberšampoonid heaks!

Kommentaarid