UUE AASTA LUBADUSED
Näen, et uusaastalubadused on äratanud talve(ülejäänud-aasta)unised taimetoidulised. Näeme nende kohalolekut või siis vähemalt jälge sellest, sest jääkapis, kus tavapäraselt tofukuninganna istub, on tihti tühi koht. Pähklikastid põhjani tühjaks kraabitud ja banaani kobaratena õhtul osta ei saa. Seisin ükspäev ka oma praekartulitega Lido järjekorras ja naeratasin tahtmatult, sest vorstikesi ei olnud kolmel minu ees seisja taldrikul ja minu selja taga samuti. Ja muidugi need näoraamatupostitused, mille selle aasta kõrghetkeks on kindlasti Vegan Maitsevesi.

 Aga sellest tohutust sotsiaalsest survest ja pimedast eneseusust hoolimata olin üllatunud vastupidise olukorra peale, seda aga hukka mõistmata. Nimelt üks siirashuvitav (ja ka hirmutav) vegantüdruk, keda ma tihti alt ülespoole piilun, sõi mu ees rahuliku südamega kodujuustu-spinati pirukat. Muidugi olin ma pettunud, kui ta teatas oma uuest suhtest piimatoodetega. Muidugi jätsin oma arvamuse endale, sest see on kellegi teise valik ja otsus - libisesin sellest faktist oma silmade ja mõtetega üle. Ent ometi olen ma siin sellest kirjutamas. Peale meie tee ja ühepoolset piruka söömist astusin ma paksus lumes kergendustundega. Ei ükski piir ei võngu diameetrina mu ümber, sest ma olen vaba. Viimane kuu on olnud minu jaoks pikk, täis muutusi ja paigalseismisi, seetõttu on mul olnud keeruline mitte leida sooja lohutavat paid rimi pitsaletist. Ma ei pea end petma.

 Teine asi mis mul on südant lohku vajutamas - fancy eating. Stop it, it is just so stupid! Pildistasin oma puuviljakorve, neljal päeval järjest. Banaanikobar, kolm avokaadot ja mõned tsitruselised ei saa olla nädalaseks "imeilusaks vegan nädalaks". Ei. (Ära loo lubadusi mida sa pole suuteline täitma)

Kommentaarid

Populaarsed postitused