COUCHSURFAMISE VÕLUD VEGANTOIDUS
Couchsurfamine on huvitav ja kindlasti muljerohke viis lävida uute inimestega nende päris mullis - nende oma kodus. Minu kui isehakanud toiduantropoloogi jaoks on teiste külmkapisisu ja hommikune pliidi ääres sahkerdamine selle ettevõtmise pärlisära. Kohvitassid, supikausid, potid, pannid, lusikad, kannud ja purgid moodustavad kasutajaga ausa ja otsese sümbioosi. Minu jaoks couchsurfamine ongi üks suur köögilauajuttude kogumik. Mis söögiks on?

Külla minnes võetakse alati midagi külakostiks kaasa - see on viisakas ja isegi et vajalik lisa võõraga käesurumiseks, noogutuseks, põlvekniksuks. See on justkui valge rahulipp, millega näidatakse kes on saabujad ja mis on nende kavatsuseks. Võin suure kindlusega ennustada, et mitte-eestlasest külaline, kes tuleb tühjade kätega, käib hiljem minu kodus ringi oma välisjalanõudega ja jätab terveks päevaks oma pooliku hesburgeri pihvise saia aknalauale olesklema. (Selle konkreetse juhtumi puhul küsin ma, kas tegemist on mingisuguse statementiga, sest liha ju teatavasti meie külmkapis ju pole?). 

Mulle meeldib alati viia puuvilju ja tumedat paberkarbis Kalevi šokolaadi. Sel juhul on mul kaasas midagi ääretult neutraalset, sest looduse vilju söövad kõik ja pakendikasutus on ka minimaalne või hoopiski välditud. Eriti hea nipp on kaasa võtta midagi erisugusemat või vähemmenukat - litšisid, kuivatatud mangot, peedikrõpse, puuviljanahka, füüsaleid, kookost, jms. Siis läheb jutt mõnusalt jooksma ja saan ma ahnelt nautida taas neid toidujutte. 

Peale reisimiskogemuse ja uute tutvuste näol on couchsurfamine siiski toidutrippamine, sest õhtud on ühine kokkamisaeg või välja sööma minek. Ja muidugi on huvitav saada külakostiks spetsiaalselt välja valitud vegantoitu, mida tõenäoliselt Eestimaa poelettidel ei ole (veel saabumas). Ehk peaks kodumaalgi midagi seesugust ette võtma? Vegan köögireisid?

Fotol: Väga mõnus oli kõige vasakpoolsem toode - täpselt paraja maitsega rukki ja kookose pallid. Vahtrasiirupi või on ka äge, eks? Õunamääret pole veel proovinud, aga lehttaignapiruka sisuks sobib kindlasti. Kommentaarid

Populaarsed postitused