NIPID UUELE VEGANILE


Ära pane end kasti 

Sa ei pea kuuluma kuhugi, sinu nimele pole vaja täiendit taimetoitlane, vegan, toortoitlane vms. Oled täna Sina ise, kes võib valida tee sammumaks ühel või teisel rajal, ehk hoopiski alustada jalatõstet veel astumata maal. Õpi, kasva, ela ja siis vaata, mis sinust saanud on, milliseid silte kandnud, milliseid kastipiire katsunud. Veganlus võib tunduda esmapilgul pop, moodne värk. Tahad seda proovida? Muidugi, lase käia! Ja ega ei pea ju 100% vegan olema, et juua kohvi mandlipiimaga või tellida restoranimenüüst sojahakklihaga lasanjet.

Leia sotsiaalsus

Vaidluskaaslased, kaasanoogutajad või lihtsalt imetlusväärsed inspireerivad ja hoiavad sinu sammumisi enamvähem sirgel teel. Vaenulik keskkond, nagu antud epiteetki täheldab, on vaenulik. Käi koolitustel ühispiknikel-õhtusöökidel, messidel-festivalidel (Toortoidufestival, Tänavatoidufestival, Taimetoidumess). Youtube´is elab huvitavad karakterid ja ägedatmaitsvat süüa saab nüüd ka nii paljudes kohtades väljaspool kodu.

Kartulikrõpsu lõuna on ka okei

Kindlasti parem kui hakklihakaste. Tean, et mulle leidub hulgaliselt vastuvaidlejaid - mis toit see üliküllane rasvasuhkru laks ikka on -, aga seegi valik on tänuväärne. Minu ebakindlust, kurba meelt ja hundikõhtu paitavad tavaliselt purk konserveeritud mureleid või sojajäätis. See punkt on oluline, kuna igasugused reeglid tapavad kõige ilusa.

Mehita end

Sind ei saa isutada toit, mille maitset sa ei tea ega kurgusügavalt tunne. Ega mis pole olnud visuaalselt kuritarvitatava võimalusega. Soovitan soojalt proovida VegMachine burgerit, Trikster Tihasest saab lõunasel ajal maailma parimat lasanjet (hoia kätt pulsil). Facebookis on kaks menukat vegangruppi, kust saab infot igauguste küsimuste ja toiduainete kohta. Kindlasti palju inspiratsiooni! Ja muidugi kogu omale fakte ja kindlaid teadmisi, ära lase end hirmutada suvaliste arvamuste loopjatel. Üks pakk pähkleid kotti kaasa!

Oska lahti lasta

Ematehtud riisipuder, grillliha, Rakvere viinerid, ananassijogurt, kiluleib - need on näited toitudest, mida ma ei söö enam. Ükski neist valikutest ei ole tulnud ühe päevaga. Seni, kuni puudub alternatiivne lahendus - uus huvitav isutaja - on mul olnud vajaka kindlast (käitumis)meelest. Mulle meeldib luurata erinevate kaupluste riiulite vahel, internetikosmoses; avastada, et taas millestki vanast lahti lasta. Usun, et see protsess peab tulema mõtlematult, loomulikult, minust enesest. Täna juba oskan ise teha sama head "munavõid" ja olen õppinud niivõrd uute ja huvitavate toiduainete söömist, et ise ka ei usuks!

Seltskonnaärevus

Tunned end väljas/sõpradega/perega süües imelikult? Päris palju on inimesi, kes alustavad oma veganteed kodust (homevegans). See tähendab seda, et kodus valmistatakse 100% vegantoitu, väljas aga süüakse esialgu ka muid asju.


Armasta ka kaasinimest

Teiste toitumisvalikute hukkamõist on väga hell teema, millele soovitan tugevalt enesekriitiliselt läheneda.

Kommentaarid

Postita kommentaar