MINU LEMMIKPOOD ON EHITUSMATERJALIDE POODKogemuse poolest mulle väga meeldib poodelda, kahjuks aga neid tooteid, mida ihaldavalt paitada ma eriti ei näe. Seetõttu on enamik müügipindadeks minu jaoks vaid ajaraisk. Aja suhtes on nad nagunii sellised sügavad mustad augud, kus aeg kaob märkamatult.

Minu poolt kõige enamkülastavateks on turg ja toidukauplused, kaltsukad (kolm konkreetset) ja minu erialaga seotud müügipinnad (Karnaluks, Abakhan, Paberipood, Eesti disainipoed, Apollo, Rahva Raamat). Vahel harva satun ka mujale, ükspäev käisin imelises Bauhofis. Mulle niivõrd meeldis, et suur valik kaupa oli oma loomulikus kestas, näiteks pesusvamme saab osta pakendita. Pintslid ei ole üle värvitud ja looduslikes materjalides on igasuguseid korve ja ämbreid jne. 

Lootsin, et leian Rääbule metallist või savist "liivakasti". Pragune on tal plastikust, mis ausalt öeldes pole meie oma. Tal on probleem endiselt silmadega, mis jooksevad vett. Arst soovitas vahetada kõik plastikust toidunõud ja liivakasti metallist, klaasist või savist nõude vastu. Vot seda viimast ma kahjuks ei leidnud.

Olen päris pikalt otsinud ka puidust lusikaid, mitte selliseid suuri, vaid käepäraseid supilusikaid. Ühe tahaks panna käekotti, aga kui on võimalus osta rohkem ja nad on ka esinduslikud välimuse poolest, võtaks siis suurema komplekti ka köögiriistadeks. Kahvlitele ma mõtet ei näe, ega nugadele. Ehk võib see näha matslik, aga ma ei söö kunagi praadi noa ja kahvliga, lusikal on rohkem praktilist meelt.

Ja muidugi seemned! Seemneriiulid on minu happy place.

Viimaseks fotoks lisasin siia maitseainetopsid, mida saab aga kasutada pulberdeodorandi ja kuivšampooni mugavaks ümbriseks. Mul on Tradehouse´is ostetud suur kilone talgipurk, mis on mul koduseks kasutuseks. Reisides on aga väike klaasist tops praktiline, mugav ja ilus. See toode on müügil Tigeris.


 


Kommentaarid

 1. Tere!

  Mulle hullult meeldib su blogi ja sinu kirjastiil. Armastan su postitusi, sest need on alati põhjalikud, toetuvad (alati) uurimisele jne. Täiega äge!

  Mul on isiklikumat laadi küsimus millele ükspäev mõtlesin, ehk oled nõus vastama.. Kuidas sa suhtud igasugustesse žilettidesse ja raseerijatesse? Tobe oleks küsida (vist) kas sa ennast raseerid... Või on mingeid ägedaid alternatiive, või on lihtsalt kõik au naturel. :)

  Eliisa

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänud! Seda hea kuulda :)

   Ma olen selle, raseerimise, kohta tegelikult mustandites kirjutamas:) Täna just oli mu vahapäev... Ehhee :D Vastan kiirelt. Ühekordseid raseerijaid ma ei kasuta, varem kasutasin ma sellist vanamoodsat viisi kus mul oli metallist raseerija ja vahetasin ainult žilette. Siis läksin üle vahetatavate peadega raseerijale. Seda kasutab nüüd mu elukaaslane, mina aga armastan-armastan suhkruvaha. Alguses käisin iga kuu salongis, nüüd saan ise hakkama. Vahel saan ma suhkruvaha valmistamisega ka hakkama, vahel aga mitte. Tradehouseist olen ostnud vist kg pakendiga. Ja vaharibasid sellega kasutada tarvis pole, vaid ehk veidi harjutada tarvis. Ja seda ma isegi ei sulata enam veevannis pehmeks (laisk). Hoian purki toatemperatuuril ja kougin näppude ja noaga purgist välja. Ühest purgist piisab bikiinipiirkonna (tervenisti) ja kaenlaaluste korrashoiu tarbeks kindlasti + 6 kuud. Kahjuks minu käte ja jalakarvu suhkruvaha kinni ei võta, kui paberit ei kasuta. Mul on kasutuses biolagunevad paberid (tavalise puuvillase riidega saab ka imehästi), mida saab mitmeid mitmeid kordi uuesti kasutada kui need lihtsalt puhtaks pesta.

   Mulle meeldib vaha, sest see koorib nahka pehmeks aga samas pole nii karm nagu žilett. Ja suhkruvahaga on võimalik õppida end kõikjalt (!) vahatama ja see ei pea olema karjuvalt valus.

   Kustuta
  2. Aitäh, et vastasid!

   Ma sinna vaha poole kaldusingi arvama, aga tekkis ikkagi huvi.
   Ma ise üritan ka leida mingit alternatiivsemat varianti, ja kogu žileti-majandus ajab ikka hulluks. Vanasti külastasin salonge, aga see on kallis lõbu, et tunda ennast üks nädal sile ja 3 nädalat oodata, et ''oeh, maugistuks ma juba kiiremini!''. Kodus vahaga olen ise ka üritanud möllata aga lõpptulemus ei olnud eriti...kena:D.

   Ma ootan juba, et meile jõuaks mingi vahatamis-meetod mis ameerikamaades ammu olemas on. Mulle räägiti sellest, et on olemas nagu mingid vahapallid millega teed sama töö ära 3x kiiremini ja efektiivsemalt. Pmst rullid seda vahapalli vajalikes kohtades ja natukene pead seda kätesoojusega nätsutama. Vähemasti nii ma aru sain.

   Aga suur tänu, et pead ägedat ja informatiivset blogi! Oled pannud mind mõtlema oma tarbimisharjumuste üle.

   Eliisa

   Kustuta
  3. Need pallid ongi suhkruvahast ja nendega ma vahatangi!!!

   Kustuta
 2. Elektriline epilaator on kõige parem, kestab kogu elu ja ei mingeid jamasid. Kui karvu suureks ja tihedaks ei lase kasvada, siis pole ka valus.

  VastaKustuta
 3. Käisin Bauhofis, aga ei leidnud esimese pildi kauneid nõusid. Kus see pilt tehtud on?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Pilt on tehtud 07.07 Tallinna suurimas Bauhofis aiandusmaailma ja tavakaupluse vahepeal.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused