VEGAMAMA UUED TOOTED

Sain laupäeval Vegamamalt lahke saadetise, mis sisaldas nende uusi tooteid: Chili con Batatas, Hummus, Salsa, Falafel Box, nimetu pita (kahtlustan, et kõige hilisem sünnitis) ja Chili Wrap. Ehk siis Veganmama on turule tulnud uute ready-to-go vegantoitudega. 

Mis siin ikka pikalt lobiseda. Minu lemmik on kindlasti pita, kus on sees tore hapukurgine hummusekaste?, falaffelid, salat ja üks chillikaun. Olen üldse väga suur pitasõber ja selle kugistasin ikka päris kiirelt alla. Kui näen Veganmama tooteid kusagil Tartu kandis ka, siis see on esimene, mille ma ostan.

Falaffelid, mida saab osta eraldi ja mis on ka pita sees, on sama retsepti järgi tehtud. Maitseerinevust ei tunnetanud. Lauris ütles, et need falafelid on rohkem falaffeli moodi kui meie teeme (midagi Eesti turul oleva falaffeli mikspulbrisarnast). Nad on üpriski kuivad. Soojaks tehtuna on mõnusamad. Kindlasti on aga tegemist hästi hea toiduga, mida mõnele potluckile või kinno kaasa võtta. Ega eriti selliseid soolased vegansnäkitooteid Eesti turul ikka ei ole. Ausalöeldes on mul krõpsudest juba kõrini.

Silt pakil ütleb, et kõige parem on falaffeleid mekkida kastmetega - hummuse ja salsaga. Hummus on üpriski tavapärane, salsa aga seevastu kindel lemmik. Mulle meeldivad ikka need salsad mis on värsked ja see seda on. 

Kolmas mõnus toode on kindlasti tšilline vräpp, mis on ikka korralikult tummine (punased oad). Olen väga positiivselt üllatunud, et vräpitaigen on täpselt sellise tekstuuriga, nagu see on. Midagi ei ole läbi ligunenud ja taigen ei ole ka kuiv. Kujutan ette, et valmistooteid on üpriski keeruline teha, kuna on ju see faktor, et nad ajaga võivad ikka väga korralikult oma algse tekstuuri ja oleku kaotada. Loodan, et valikusse on tulemas ka teiste sisudega vräppe. 

Kõige viimasena mekkisin tšilli ja bataadiga riisirooga. Ma ei ole vast selle roa puhul kõige parim hinnangu andja, kuna minu riis peab olema minutipealt varaküps (ei tohi punduda, muidu ma lihtsalt ei suuda seda süüa ja pealegi ma söön ainult basmatiriisi) ja suur oasõber ma ka ei ole, veel. Lauris aga kiitis küll ja küll.

Kõikidel toodetel on ühtne stiilipuhas maitsejoon. Loodan, et Eesti veganid võtavad need tooted agaralt vastu. Oleks tore, kui nende valik tulevikus laieneks. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused