TOP 10 LEMMIKUD VEGANSÖÖGIKOHAD

Mõtlesin teha paremiku minu lemmikutest söögikohtadest 2016 aastal Eestis. Eestis on tänase seisuga 5 statsionaarset 100% täistaimsete koostisainetega söögikohta (V, Biomenu kohvik, Inspiratsioon, Gengöök, Pahupidi kohvik) ja 2 liikuvat toiduputkat (VegMachine, Herbi). Lisaks nendele valikutele on enamikes tõsiselt võetavates kohvikutes-restoranides-pubides üks või enam taimne roog, mistõttu on mul vahel ikka päris raske otsustada, kuhu einestama minna võiks. Ausalt öeldes on Eestis niivõrd palju vegantoidu pakkujaid, et saaks hõlpsalt ka TOP 10 halvimad söögikohad ritta seada.

Milline sinu top 10 oleks? Minu paremik sel aastal näeb välja seesugune:

Rüütli 2, Tartu

Ruunis on hea see, et sealt saab veganpitsat, mida naljalt mujalt saada ei ole. Pitsa on seal hea. Punkt. Mõnusalt krõbe, õhuke põhi, sulav juust... Kukeseenepitsa on igal juhul minu absoluutne lemmik! Muid roogasid ma Ruunipizzas pole eriti julgenud maitsta, ma ei teagi miks. Kuigi veganmenüü on neil ju täiesti olemas. Vegansaiakesed, mida nad pakuvad mulle kahjuks ei meeldi - kuivad. Ja noh, kui juba näpuga näitamiseks läks, siis atmosfäärgi silmale paiks ei ole - väga imelik Lido/rahvusromantiline stiil.  Ja teenindusega on kohati sama värk, vahel ei saa ma üldse tähelepanu. Hea on aga see, et hinnad on mõistlikud ja boonuspunkte saab konkreetne koht selle toidupoe poolega, kust saab vegankohukesi ja juustu ja šašlõkki ja jäätist ja igast muid asju veel.

9. Genköök 

Magasini 5, Tartu

Nimekirja koostades vaagisin pikalt, kas seda kohta panna siia või pigem mitte. Hakates meenutama kõiki toidukordi, millega ma olen oma kõhtu seal paitanud, ei meenu mul mitte ühtegi meeli ületavat kogemust. Toidud on okeid - kodused, lihtsad, turvalised. Olen saanud seal ka toite mis mulle absoluutselt ei ole maitsenud (ühed praekartulid olid küll suht feilid). Mulle väga meeldib et neil on ülimõistlikud hinnad ja päeva jooksul on pakkumises tore variatsioon roogasid. Siia TOP 10 viimasele kohale paigutan ma Gengöögi ehk veidi ebaausalt, kuna Generaadio stuudio on sellest reaalselt kolme meetri kaugusel. Mul on lihtsalt niiiiiii mugav seal söömas käia. Mulle meeldib nende puhul see, et nad on ka avalikul veganpildil figureerimas ja korraldavad/löövad kaasa muudel üritustel. Kahju, et ma ei saanud minna söö-palju-jaksad õhtusöögile. Loodan, et seda on tulemas tulevikuski (või siis näiteks mõni muu söögikoht saab seda ideed kasutada, mina olen käpp!)

8. Pahupidi kohvik

Gildi 3, Tartu

Toidud on seal head ja üllatusmomenti on küllaga olnud. Ainus asi, millega ma väga rahul ei ole, on hinnad. Arvestades seda, et nad on otsustanud end kohvikuks tituleerida, siis hinnaklass peaks ka kohvikule vastama. Käiks rohkem, aga mõnes kohas ma saan selle prae hinna eest kaks praadi. Tekib selline kerge Inspiratsiooni vaib. Küll aga on ehk asi selles, et ma pole lõunapakkumist seal kunagi jahtimas käinud, vaatan et FBs on neil lõunapraad 3.5€ ja supp 2.3€, fotod näevad ka päris head välja.

7. Lantsh

Erika 14, Tallinn

Olen seal käinud väga väga vähe (pole minu kant), aga olen saanud imemaitsvat toitu hea hinnaga. Ei oska ühtegi halba sõna öelda.
6. Aparaat

Kastani 42, Tartu

Aparaadi menüüga olen ma sellest sügisest olnud enam kui kursis, elan Aparaaditehase kõrval, mistõttu satun sinna tihti. Söögikoht on lahedas Telliskivilikus kohas, interjöör 5+, teenindajad toredad ja kõik on lihtsalt super. Menüüs on neil mitu veganvarianti ja iga lõuna on üks roog vegan (ülitoreda 3.5€ hinnaga!). Olen kogenud toredaid kulinaarseid üllatusi (paprikakaste, paneeritud juurseller mingi valge möksiga). Negatiivne selle koha puhul on see, et kraanivee maitse mulle üldse ei istu ja koht on alati täis/maja broneeritud. Aparaadi burgerid ei maitse mulle - liiga kuivad ja keskpärased. Sellega saab aga imehästi hakkama nimekirjas järgimine:

5. Burgerbox

Kopli 4a, Tallinn

Esimesed korrad, kui ma seal käisin olin ma toidus üpriski pettunud. Ma mäletan, et burger oli absoluutselt mittemidagi ütleva maitsega, meenutas Inspiratsiooni burgerid. Küll aga on Burgerboxi toidud Laurisele väga südamelähedaseks saanud ja ikka ja jälle olen sinna sattunud. Asukoht on ju neil ka väga mõnus - otse rongi pealt tulles saab kõhu täis kugistada või teele kaasa võtta. Väga positiivsel kombel on nad oma toodangus arenenud ja burger koos kimchi friikatega on täiega hea. Hinnaklass kvaliteediga normaalses suhtes ja kõik on bueno. Mulle täiega meeldib, kuidas mõni päev on neil ukse taga enne avamist järjekord. Kas Tartusse olete ka laienemas?
4. Vapiano ja Vegmachine

Riia 2, Tartu
Estonia pst 9, Tallinn
Balti jaama turg, Tallinn

Ma ei osanud valida kumba neist eelistada. Vapiano fänn olen ma olnud viimased neli aastat. Mulle meeldib nende kontseptsioon, toitude kvaliteet, atmosfäär, vegantoitude valik ja võimalus ise rooga komplekteerida. Toidud võiksid olla tiba odavamad või siis portsjonid suuremad, niisamuti võiksid nad ka tagasi tulla oma vegan-erimenüüga.

Vegmachine saab samuti neljanda koha, kuna tema burger on mind igati jalust niitnud. 5+


3. Komeet

Estonia pst 9, Tallinn

Komeedil on eraldi taimetoidu menüü - nii lahe! Nende toidud on alati imemaitsvad ja väga teadlikult komponeeritud ning maitsestatud. Juba varem, kui neil oli menüüs vaid 1-2 veganrooga, olid needki mmmmuah-maitsvad. Asukoht hea, toit hea, hinnad mõistlikud. Ainus, mille kallal nuriseks on see, et koht on alati täis.

Rataskaevu 12, Tallinn

Vegan restorani puhul on kirss tordil nende koogid, kus silken tofut osatakse väga oskuslikult kasutada. Lemmikud koogid on Oreo ja Snickers. Kui ma võtan kokku kõik toidud, mida ma seal mekkida olen saanud, siis parim on olnud musta leivaga paneeritud tofu. Seitanisõber ma kohe üldse ei ole, mistõttu ei ole ma ka seal (ega Herbiga) saanud seda vaimustust külge. Kui ma meenutan oma esimesi käike, kui restoran veel värskelt avatud oli, ei olnud ma sellest väga elevil. Pigem ajaga olen ma sellesse aina rohkem ja rohkem kiindunud. Aga see ongi vist see inimliku inimese asi, et kui enam ei ole, alles siis nutab ja igatseb. Pigem on minu jaoks sellel kohal hoopiski teine väärtus - see on päris ehtne vegan restoran, mida igas Euroopa linnas ei ole.

Fotol V-st jaanipäeval kaasaostetud šašlõkk.

1. Bliss 

Mustamäe tee 17, Tallinn

Ma tunnen, et ma pean seletama miks ma teen siinkohal eelistuse V Restoran teisele kohale panna ja Bliss esimesele. Põhjused on sellised: a) Blissis on väga suur valik b) Blissis on uudne valik c) Blissis saan kontrollida ise kui suurt kogust ma toitu soovin. d) Blissis on alati kohti istumiseks (ka suure seltskonnaga minnes). Mulle Bliss meeldib. Väga. Ainsa norimiskohaga ütleks, et oleks veelgi toredam, kui kogu menüüs pakutav oleks vegan. Ahjaa, ja see on ka tibake ebamugavust vahel tekitanud, et laupäeval pannakse koht kell kaheksa õhtul kinni.

Kommentaarid

Populaarsed postitused