NÄDALA TOIT 8-14 VEEBRUARTänase poeskäigu tarbeks panin paika nädala märksõnad: hummus, bataadi-kõrvitsakarri, ravioolid, guacamole, läätsesupp, tortillad, puuviljasalat, isetehtud müsli. Eesmärk on siis käia ainult kord nädalas kaupluses. Eelmistest kordadest on alles paar õuna, valge peakapsas, kõrvits, kartul, porgand, konserveeritud kõrvits, kodune õunamahl, brüsseli kapsad, küüslauk, valge sibul, sidrunimahl, kookosõli, mandlipiim, kaerapiim, kodused siirupid, õunaäädikas, sojakaste, tahhiini, püreestatud tamarind, purgiseened  ning erinevad kuivained (jahu, kuivatatud piparmünt, merevetikas, muna-asendaja, tatar jne). Vitamiinisegu veganitele jagub veel ka.

Poeskäiguga tuli kaasa 14 pakendit, millest viis (kohv, kukeseened, sojahakkliha, külmkuvatatud vaarikad, kurk) lähevad otsejoones prügikasti ja ei ole minu kui lõpptarbija jaoks korduvalt kasutatavad. Nende lahenduseks on osta lahtist kohvi, varuda sügisel rohkem seeni, kuivatada vaarikad ise ning kurk ja sojahakkliha jätta poodi. Mis on aga hea, et pakendeid on vähem kui eelmised kaks korda, toiduarve jäi 3,57€ inimese ja 0,5 kassi kohta. Külastasime seekord ka Kaubamaja Toidumaailma, mistõttu sain üle pika aja pakendita baklažaani oma ostukorvi vupsata. 

Niimoodi ostetavat toitu ülesjäädvustades on hiljem hea ka toidulauaanalüüsi teha. Puuvilja võiks olla rohkem. Mis veel?

Kommentaarid

 1. Kust külmkuivatatud vaarikad pärit on? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kaubamaja Toidumaailmast. Ja valikus oli veel maasikad, õunad ning mustikad.

   Kustuta
  2. Kaubamaja Toidumaailmast. Ja valikus oli veel maasikad, õunad ning mustikad.

   Kustuta
 2. Kaubamaja toidumaailmast ostes on ikka paljud sealsed tooted üle hinnatud.Banaan mitu % hind suurem,seega tuleb ka ostukorv kallim.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Soovitan veel eelistada kodumaiseid õunu,ise söön ainult kodumaiseid õunu.Omal ka maal õunaaed ja see sügise oli õunte uputus, vedasin linna ja jagasin naabritele tasuta.Ma arvan kui sa oled autoga liikuja on Eestimal kindlasti lahkeid inimesi kes annavad tasuta või sümboolse tasu eest sulle õunu,kui neil endil on üleküllus ja lihtsalt neid metsa alla ei taha viia.Veel soovitan asendada see sepik või mis ta sul on puhtalt juuretise peal küpsetatud leivale üleminek,su kõht tänab sind,see pärm ei ole hea.Kuna olen ka suur konservubade ja kikerherneste sööja ei viitsi leotada ja keeta neid.Siis tühjad purgid loputan üle,pigistan kokku ja ja need saab viia eraldi olevatesse jäätmekonteineritesse,metall siis uuesti ringlusse.

   Kustuta
  2. Me oleme otsustanud käia kord nädalas poes ja seda just ainult ühes, et ajakulu oleks minimaalseim. Üks nädal ühes toidupoes, siis teises, siis turul, siis kolmandas jne. Seekord käisime Kaubamajas, kuna saime sealt külmkuivatatud vaarikaid, mida mujal ma ei tea olevat. Seetõttu jäi muidugi nt banaanid ostmata (turul 0.3€ kg, konkreetses toidupoes 1.7€).

   Röstsai - jaa, leiba (tortillad, rotileivad, foccaccia tüüpi, jne) teeme ise küll ja eeskätt pakendimõttes on sellest vabanemine muidugi minu jaoks kohustuslik. Elades aga kellegagi koos, siis ei ole kõik üleminekud lihtsad. Nimetan seda oma kallima turvatsooniks. Kui varasemalt kulus 4 pätsi nädalas, siis nüüd ainult 1.

   Õunad - sügisel on õunu piisavalt. Elades aga korteris, kus pole keldrit, üleliigsest külmkapiruumist rääkimata, siis talvisel ajal pole mul neid kusagil hoiustada ning keegi teine ei soovi iganädalaselt mind nendega varustada. Muidu aga oleksin kindlasti kahe käega poolt.

   Metallpurgid - need viin ma oma isale, kes need üheskoos oma tööst tekkinud jääkidega need üheskoos vanametalli kokkuostu toimetab.

   Kustuta
 3. Mina ostlen iga kuu alguses pea terve kuu kraami korraga ära. Okei, taimetoitlane tervenisti ei ole aga tänu paleonippidele oleme oma toidulaua tõmmanud nii koomale, et kapis on 50% liha ja 50% värsket kraami ehk muud ei olegi. Hakkliha/kana ostan hetkel veel ühte suurde kilekotti (5 kilo liha korraga) kuid leidsin juba lihakarni, kes on nõus minu enda karpi/kotti laduma - super! Lisaks ka odavam liha kui poes.

  Juurikaid ostan üldiselt ilma pakendita. Banaanid laon otse lindile, peeti ostan alati hästi suures koguses ja need laon varem poest ostetud võrkkoti, mida saan ilmselt aastaid kasutada ja seejärel läheks see pakendina taaskasutusse. Kui osta turult, saab muidugi kõik paber-või riidekotti laduda. Kurki ja tomatit ma keeldun talvel poest ostmast, sest enda kasvatatud maitsemaailm on ületamatu ja kahjuks on tomatid poodides alla igasugust arvestust. Kuna kurk ei anna peale maitse mingeid vajalikke vitamiine, siis pigistan silma kinni ja ei osta ka seda. Porgandit jagus mul enda peenralt sügise lõpuni, siis ei ostnud pikka aega ka poest. Kuid nüüd olen siiski koju toonud. Kahjuks lahtist ei osta, sest need on rõvedalt suured ja maitsetud. Leidsin ühe Eesti mahetootja ja kahjuks kilepakendis aga porgandite kogus on suur, seega pakendit kulub ka vähem. Suvel tean rohkem keldrisse varuda. Õuna ei söö põhimõtteliselt poest ostetuna enam. Säilitasime ka +5 kraadises toas, üks kast on siiani veel alles aga suvel sai isu nii täis söödud, et ei taha enam neid sealt võtta. Minu arust oleks poest ostmise asemel ikka etem otsida mõne FB talugrupi kaudu inimene, kes võimaldab Tallinna piires neid jagada :)

  Kahju, et brokolit igalpool pakendatakse. Harv kui leian ilma kileta. Lillkapsa saab kenasti kilevabalt kätte. Ja suvikõrvitsa. Sibul, küüslauk on endal kodus olemas. Ja porru, hernes, aeduba läksid sügavkülma suvel. Pakendit tekib nüüd peamiselt kord nädalas ostetud leiva tõttu (1 kott 1.5 nädala peale) ning konserv. kookospiima ja purust. tomatite arvelt (mida plaanin samuti sügisel ise tegema hakata)

  Kusjuures selline kord nädalas/kuus ostlemine teeb elu niiii mugavaks ja soodsamaks kaa :)

  VastaKustuta
 4. Brokoli ja üldse kõik rohelised taimed kuivavad ilma pakendamata ülikiiresti ära, kui just mullaga ei müüda. Mina küll ei taha närbunud ja kollaseks kuivanud rohelist!

  VastaKustuta
 5. No aga kuivata öunu nt maal vanemate juures

  VastaKustuta

Postita kommentaar