KOJUTELLITAV KÄSITÖÖTOITHappy Healty Housewife saatis mulle lahke saadetise oma toodetega mekkimiseks. Tegemist on hästi põneva kontseptsiooniga, kus saad tellida Tallinna piires koju kästitöötoitu koduperenaiselt koduperenaisele, nagu nad oma Facebooki lehel end kirjeldavad. Ka saab vastavate kokkulepetega mujale toitu kohale toimetada.

Käsitöötoidu all on silmas peetud kodust ehk isetehtud, maitsvat ja tervislikku toitu. Ja muidugi räägin ma siinkohal vegantoidust.

Ütlen spoilerina kohe ära, et nende toit maitseb hästi, minu jaoks aga paneb kõrvad liikuma see, et nad kasutavad taarasüsteemi. Käibel on taaskasutusformaadis klaaspurgid ja pudelid. Süsteem toimib nii: purkidel ja pudelitel on fikseeritud taarapandi hind (0.5€ või 1€). Pandiraha saab tagasi kui tagastatakse kas algupärane anum või antakse tellimust vastuvõttes sarnane purk/pudel vastu. Lihtne ja mõistlik.

Välismaiste keskkonnateadlike sotsiaalkanalite vahendusel näen ma väga palju, et mason jar elab oma edukat tähelendu. Tegemist on 1858 aastal patenteeritud John Landis Masoni järgi nimetatud konserveerimispurgiga, mil on veidi teistsugune mehhanism kui tavalisel keeratava kaanega klaaspurgil. Eestis on klaaspurgil veel mittemidagiütlev kuvand, klaaspudel aga seevastu joogipoolise (värskeltpressitud mahl, vesi, käsitöösiider jne) kandjana tasavaikselt laineid löömas. Ostsin isegi vaid ilusa pudeli pärast mingit edevat apelsinimahla... Ükspäev pakkisin oma toidu klaaspurgiga kaasa, sisuks granaatõunaseemned. See nägi päris lahe välja! (Ma kahtlustan, et vanemad põlvkonnad ei saa sellest klaaspurgis granaatõunaseemnete söömisest aru.)

Niisamuti nägi ka väga eksootiliselt lihtne välja Happy Healthy Housewife'i poolt valmistatud klaaspurgis hummus ja notella. Sellel pakendil on teatud sorti ilu, mida plastpakendil ei ole. Muu HHH pakutav kraam, mis purki ei mahu, on paberkottides. Lisamaterjalidena on kasutatud taimsete kiududega nööri (eeldan, et džuut) ja ümbertöödeldud paberit. Nagu ma aru saan, siis HHH eesmärk ei ole keskenduda pakendile, vaid hoopis selle sisule. Oluline on vaid see, et pakend kaitseks toitu transportimise käigus ja kasutatud oleks keskkonnasõbralikke materjale.

Aga kuidas siis toit mekkis ja mis kraami neilt täpsemalt saab?Suitsune ahjupeedi hummus 350g 3,5€ Koostis: kikerherned, röstitud peet, tahiini, küüslauk, sidrunimahl, roosa Himaalaja sool, vesi, vürtsköömned, paprikapulber, suitsuekstrakt. 

Tõeline hitt! See on toode, mis võiks olla müügil ka tavapoodides üle terve Eesti. Vesistasin suud ka fotosid töödeldes ja siinkohal seda lauset lõpetades... Ääretult maitsev võileivamääre, mille puhul tabasin end seda võinoaga lisaks limpsimast. Oma olemuselt meenutas Komeet kohviku lihtsaid ent ülimaitsvaid toite. Kümnest punktist kümme, Ja kui sa arvad, et poes müüdav Gourmet Club Röstitud peedi hummus suudab Happy Healty Hosewife kraami asendada, siis sa eksid. Eestist paremat hummust sa ei leia!

See hummusekene sobib väga hästi pidulauale - Eesti Vabariigi aastapäev, jõulud, sünnipäev - kuna see lihtsalt on e r i l i n e.

Speltasai juuretisega 3€ Koostis: speltajahu, sool, vesi, juuretis.

Käsitööleibadega olen ma kindlasti sina peal, saiadest ei tea ma kahjuks eriti midagi. Lisaks sellele pean ma alati guugeldama, et mäletada, mida see spelta ikka tähendab. Ma ei oska seda oma menüüsse eriti igatseda, kuna enne selle speltasaia maitsmist polnud varem mu keel speltatoodetega kohtunud. Seetõttu ei oska midagi eriti tarka öelda ka, kui vaid, et seest oli sai selline tooremavõitu ja koorik krõbe-nätske. Selles osas oli sellega tore hummust ja notellat mekutada, kuna sai ikka korralikult närida seda võileivapõhja. Tihtilugu kugistan ma poesaiaga oma võileiva niiviisi alla, et ei pane seda saia tähelegi. Olen varemgi seda siin kurtnud, et veganina igatsen ma toitudest, mida närida. See toode aga aitas seda kihku igati leevendada.

Hapendatud tatraleib 4€ Koostis: öko toortatar, öko roosuhkur, Himaalaja roosa sool.

Ma ise seda kahjuks ei maitsenud (ma ei suuda süüa tatratooteid) aga need, kes mekkisid ütlesid, et oli maitsev küll.

Klassikaline kombucha 0,5L 3€ Koostis: öko must tee, öko roosuhkur, teeseene kultuur

Tegemist oli minu elu esimese kombucha mekkimisega. Kuigi mul on väga raske uusi toite oma toidulauda kaasata, siis selle võõrapärase joogiga seda probleemi ei teki. Alguses ma arvasin küll, et maitsen korra ja jätan Laurisele ülejäänu. Läks aga teisiti. Terve õhtu mekutasin selle punase kergelt kihiseva ja hapuka joogiga. Olen tõesti üllatunud, et selline leebelt õlulaadne toode mulle n-ö peale läks, kuna mulle kindlasti ei maitse gaseeritud joogid ning alkoholitooteid ma samuti ei tarbi.

Vesikeefir 0,5L 2€ Koostis: vesikeefiri kultuur, öko roosuhkur.

Ka siinkohal oli tegemist minu elu esimese vesikeefiri mekkimisega. Selle kohta ma ei oska öelda musta ega valget. See on üpriski sarnane kombuchale aga millegipärast ma pigem lõpetan selle arvustuse õlakehitusega. 


Metsapähkli Notella 250g 6€

Ma oleksin tahtnud, et see oleks olnud tahedam ja rammusam. See notella oli igati magus ja maitsev aga pigem kasutaksin ma seda muul otstarbel kui saiamäärdena. Notellal on väga tugev röstitud maapähklite mekk, ma arvan et see oleks ideaalne vahtrasiirupipannkookidega või mõne luksusliku desserdi kastmena. Seda lihtsalt ei raatsi panna saiale. Fitloora arvustuses ütles Loora, et see notella maitseb liiga tervislikult. Sellega ma kindlasti ei nõustu. See on lihtsalt omanäolisem kui klassikaline Nutella. Sa kindlasti mitte ei kugista seda vahepalana kui veits kõht on tühi või niisama kontrollid külmkapisisu

Müslipallid 100g 2,5€ Koostis: kaerahelbed, kookoshelbed, datlid.

Müslipallid kakaoga 100g 2,5€ Koostis: kaerahelbed, kookoshelbed, datlid, kakao.

Müslipallid meenutasid mulle minu esimese toortoidurestorani külastust, olen sellest kirjutanud postituses Minu esimene toorkohvik ja reisimine üleüldse. Neid on kindlasti hea kotti pista ja päeva jooksul põske pista, kuigi ma vist ei ole see sihtgrupp. Ma ei tea. Nii raske on anda oma arvamust müslipallide kohta, kuigi müslit ma eriti ei kipu sööma. Datli-iirise kommid 100g 3€ Koostis: datlid, kookosvõi, vanilje ekstrakt, Himaalaja roosa sool.

Datli-iirise kommid on väga maitsvad. tõesti. Kohe tõepoolest väga väga väga väga maitsvad. Tekstuur on mõnusalt iiriselik ja datlimaitse ei domineeri. Just see datlimaitse leebus on minu jaoks oluline, vahel ma lihtsalt ei kannata seda magusat vilja, kuna see on liiga magus. Rohkem peidetumal kujul on see palju atraktiivsem.

Datli-iirise kommid passivad hästi päkapiku varrukasse (vihje! vihje!)


Kokkuvõtvalt soovitan ma lugejale proovida kindlasti ära hummus ja kombucha. See on väärt kraam ja sa ei pettu. Neil on muudki põnevat (klaastaaras erinevad taimsed piimad, šokolaadid jne). Tellida saab siit - link.

Kommentaarid

Populaarsed postitused