VEGANTOIT RIIAS

Siin on postitus, mis täieneb põhimõtteliselt iga kord kui ma Riias käin. Kõige viimane käik oli just nüüd, täna ja eile, mil ma sain taas armast Lätit külastada. Üritan reisides alati mõnda uut vegansöögikohta avastada. Mulle piisab kasvõi sellest, et ma uksest sisse piilun. Aga pigem siiski tahan tõelise toiduturistina ka rahulikult maha istuda ja igat oma suutäit nautida. Ülevaade minu Riia lemmikutest ja vähemlemmikutest vegan toitu pakkuvatest söögikohtadest on siin.RAMA. Taimetoidurestoran kesklinnas, kuhu sisseastudes tervitab sind pahvakas viirukit ja indiapärast muusikat. Meie külastuse ajal oli see kohutavalt täis pakitud, mistõttu  tekkis järjekorras seistes isegi tunne, et peame sööma püstijalu. Meie külastuskäigu ajal oli seal söömas igasugu rahvast. Interjööri poolest on tegemist nö odava kohaga, see-eest toit on aga hea, taskukohane ja kindlasti kõhtutäitev.

Valikus on roogasid nii veganitele kui ka taimetoitlastele. Neid eristavad vastavad märked tootesildil. Kahjuks aga pole kirjeldused inglise keeles, niiet üpriski keeruline on aru saada, mis see või teine ikkagist on. Veganitele on pakkuda erinevaid saiakesi ja indiapäraseid soojasid roogasid. Valik on külluslik.

Toitu annab teenindaja metallist kandikule, hind kaalupõhine. Ühe söömaaja hind on keskmiselt 4-5€.

Asukoht: Krišjāņa Barona iela 56, kesklinnWOK TO WALK. Siinkohal on juttu samast söögikohast, mis Tallinnaski olemas. Tegemist on kohaga, kust saab nuudleid osta nii kaasa, kui ka süüa kohapeal. Veganitele on olemas üks roog, mis koosneb erinevates aegviljadest, kastme saad ise valida.

Interjöör kena, asukoht hea. Ainus jama on aga see, et kes soovib kahvliga süüa, peab leppima ühekordse plastriistaga. (Täiesti ebanormaalne)

Asukoht: Aspazijas bulvāris 30, kesklinn.

>

FAT PUMPKIN. Imepisike vegan ja taimetoitu pakkuv toidukoht, kus polnud ühtegi klienti ega uudistavat silma. Teenindaja oli veidrake, ja kindel lihasööja, nagu ta upsakalt minu uudistavatele küsimustele vastas. Tellitud burger maitses hästi, aga ei midagi üllatavat (kaheksa euro eest ju midagi võiks olla). Olen kuulnud Fat Pumkini kohta häid sõnu küll, ent erilist usku mul sellesse ei ole. 

Interjöör on kohvikul kitsake, väga suure seltskonnaga minna pole mõtet. 

Asukoht: Grēcinieku iela 11, kesklinn

<


RAW GARDEN. Väga eeskujulikult kena toidukoht - ruumikas, tore õhkkond ja korraliku menüüga. Väike poeriiul on ka, kus müüdi huvitavaid krõpsusid, pulbreid, seemneid, leibasid, piimasid, jne. Einestanud ma seal ise ei ole, olen vaid sisse piilunud ja toitu kaasa ostnud. Toit maitseb ja on nagu toortoit ikka.

Asukoht: Krišjāņa Barona iela 21, kesklinn

ISTABA GALERII . Istaba tähendab läti keeles tuba. Tegemist on väikese disainpoega, mille teisel korrusel on söögikoht. Menüü neil puudub. Esimese asjana küsib teenindaja milliste sööjatega on tegemist. Tavatoiduline saab valida lihatüübi ja lisatoiduaine - riis, kartul, pasta. Salat, köögiviljad, taimne püree, neli erinevat kastet ja suur leib tuleb lisaks kaasa vastavalt sellele, mida neil pakkuda on. Kõik toiduained olevat kohaliku päritoluga. Ilma küsimata ega lisamärkuste tegemata tulevad kõik lisandid ilma pealeraputatud juustukihiga ja seletatakse nobedalt ära, mis millegist koosneb. 

Negatiivne on see, et koht võib olla täis, kuna istumiskohti pole just väga palju. Lisaks on väga huvitav see, et tasuta kraanivett ei pakuta. 

Asukoht: Krišjāņa Barona iela 31A, kesklinn. (põhimõtteliselt üle tee Ramast)
TIRA MAIZE. Gluteenivaba küpsetiste kohvik, kus on ka muna ja piimata maiustusi. Olen sinna ainult sisse piilunud, toidu maitset kommenteerida ei oska.


Asukoht:Ģertrūdes iela 60, kesklinnTEEMAJA. See on koht, kus midagi taimetoitlasele maiustamiseks ei ole, aga sellest olenemata on see imeline koht, kus lebotada patjadel, vaadata pargikaugustesse ja nautida oma kannuteed. Tunnid mööduvad seal varbaid sirutades märkamatult, kui aga kohta saada! Tihti on teemaja ülemise korruse padjad hõivatud ja et sinna lebotama minna, peab iga isik ka midagi joodavat ostma (huvitav, kas see oli meile kui turistidele nii või tõepoolest on tegemist viisiga, kuidas teemaja teise korruse voogu kontrolli all hoida?). Kuigi Riias on kohvikute kultuur midagi hoopis muud, mistõttu nende arvukus on hästi esindatud, on see teemaja kindlasti külastust väärt (või siis mitut, nagu meil juhtus!).

Asukoht: Riia kanali park MIIT. Populaarne taimetoidupõhine toidukoht, mis on tihTI täis. Ühel korral me siiski pääsesime löögile - kohvik oli suhteliselt inimtühi. Pettusin tohutult, kuna ootasime oma suppi tund aega. Teenindamine saab hindeks 0. Pole öelda ühtegi head sõna.


Asukoht: Lāčplēša iela 10, kesklinn

Kommentaarid

Populaarsed postitused