VEGANTOIT STOCKHOLMIS

Siin on minu pidevalt täienev veganjuhis Stockholmi kohta. List on kahjuks ääretult tagasihoidlik (veel), kuna kruiisitamise tõttu vaba aega ei ole just küllast. STIKKINIKKI. Lahe jäätisekohvik, kus saab head veganjäätist! Tegemist on küll gelatodega, ent igati maitsemist väärt. Näiteks mina võtsin omale ühe hiigelsuure palli maguskartuli ja kookose maitsega. Kaaslane proovis ära granadillimaitselist. Kõik hää! Kohvikutest saab veel tasuta kraanivett ja kes sööb jäätist topsist, selle lusikaid kasutatakse uuesti. Tore! (Kuigi topsid rändavad ikka prügikasti....)

Asukoht: Drottninggatan 90B on ühel ostutänaval, kuhu meie sattusime, kuigi Stikkinikkil on Stockholmis lausa 6 erinevat kohvikut!

MAX. Kiirtoidukett, mida võib kohata nii mitmeski teises riigis, on aga söögikoht ka Stockholmi kesklinnas täiesti olemas. Kesklinnas oli lõunasel tööpäevasel ajal todukoht metsikult full packed - inimesi ootas järekorras vast 20-30. 

Hinnad on pigem kõrged, ent valikus on tõesti kraami, mis on uudistamist väärt. On burgereid nii taimetoitlastele kui ka veganitele. Mina jäin oma BBQ Sandwich burksiga igati rahule. Kuidagi nii mõnus oli süüa kiirtoidukohas burgerit - pole ju niiiiiii kaua aega saanud sellist asja sellises kohas! Maitsev! Hää! Mis mulle veel meeldis, oli fakt, et friikartulid on koorega. Appi, kui normaalne, eks?

Asukoht: Kungsträdgårdsgatan 20BLISS CAFE.  Tegemist on toortoidukohvikuga, kust saab salatit, smuutisid, erinevaid kooke ja muid maiustusi. Äri pidavat hästi minema, aga kohvikupidaja toonitas, et oluline on haarata seesugustesse tegemistesse erinevaid tasandeid - homoöpaatiakliinik, taimetoidukursused, jooga, meditatsioon jne - et seesugune keskus elaks iga päev ja iga aastaaeg. Kui pole publikut toortoidule, on joogale. 

Mekkisime seal erineivad batoonikesi, mõned olid maitsvad ja mõned mitte. Minumeelest selle toortoiduga ongi nii, et kas see maitseb ja väga või siis üldse mitte. Selle viimasega pean ma silmas seda, et selline "nääh nagu on aga siiski maitsetu".

Asukoht: Östgötagatan 77

LAHE KRAAM KAUPLUSTEST. Kõige rohkem meeldib mulle reisil käia toidukauplustes, kuna seal on kõige põnevam vegantoidu valik. Käin alati põhimõtteliselt kõik strateegilised riiulid üle, et saada ülevaade pakutavast. Rootsis on minumeelest kõige parem vegantoiduvalik üldse. Seal on müügil parimad juustud (Cheezly), imeline valik jogurteid ja arvestatav valik mahepõllumajandusmärgisega tooteid.

Kruiisitajale on kõige parem valik sadama lähedal asuvas Ahalens toidukaupluses.Kommentaarid

 1. Nii tore , et avastasin su blogi..ootan alati suure huviga uusi postitusi.
  Kas saab ka soovipostitust..äkki mõned mõtted sinu poolt selle kohta: http://www.festera.ee
  Äkki saadavad sulle proovimiseks. Ise olin väga õnnelik, kui sellest kuulsin..vaadates aga hinnakirja, sis lähevad siiski igakuised kulutused sellele(starter ja pulber).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Väga armas!

   Võtsin nendega ühendust, ehk saab varsti asja selgemaks :)

   Kustuta
  2. Väga armas!

   Võtsin nendega ühendust, ehk saab varsti asja selgemaks :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused