TILK! KREEMID

Näed nii pealkirja kui ka fotode järgi, et seekord on siin blogis juttu Tilk! kreemidest. Minu kätte ei satu just igapäev mõni ilutoode. Kui ma seda pildistasin, siis tundsin end kui tõeline ilublogija - nüüd on ka siis see amet järelekatsetatud. Ole mureta, see oli vaid korraks: mina jään ikka oma liistude juurde.

Ligemale kuu aega tagasi nägin ma fb vegangrupis Tilk! postitust, kus otsiti neile samadele toodetele veganitest järelekatsetajaid. Mulle pakkus see kohe huvi, kuna Eesti ettevõtete puhul ei ole just väga tavaline näha, et veganeid võetakse teadlikult toote sihtgrupina. Põnev!

Lisaks on mind hakanud huvitama kreemimaailm. Seni olen ma end võidunud kookosõliga või kakaovõiga. Kui väga vaja, olen kellegilt üht kreemisurtsu küsinud. Üldiselt olen ma aga üsna passiivne kreemitaja. Peaksin seda aga kindlasti rohkem tegema - isegi mu isa on mulle teinud kommentaari, et mu käed vajavad niisutamist! Jah noh, ma hakkan vist vaikselt sinna ikka jõudma, et ma p e a n hakkama end kreemitama...

Nõnda võtsin ma kätte ning andsin endast ettevõttele märku, üsna peatselt oli mu postkastis pakk kahe Tilk! tootega: Cleanse Me näokreem ja Love me kätekreem. Näokreemi kinkisin õele ning ise jäin kätekreemi katsetama. Arvan, et tänaseks oleme neid kasutanud piisavalt minimaalse aja (3-4 nädalat),  et mingisugust ülevaadet pakkuda.

Esimese asjana vaatan ma alati pakendit. Ma ei saa kahjuks sellest mööda vaadata. Selle toote puhul on näha, et rõhku on sellele suuresti pandud: laserlõikus, huvitav kaheosaline pappkarbi lahendus, kreemiga on kaasas isegi puidust lusikas. Toode ise on plasttopsi sees. Pakend on muidugimõista ilus, tõesti kohe väga väga. Lausa nii kaunis, et ma ei ole raatsinud enda oma ära visata. Hoiustangi selle sees pidulikult oma kreemi. Kahjuks aga ei saa ma elu lõpuni oma kreemipurki vitriini taga alles hoida ja pean selle paratamatult ümbertöötlemisse suunama. Toote ümbris passib hästi vanapaberisse ning plasttops pakendikonteinerisse.

Kui mul aga oleks  olnud võimalus selle pakendamiseküsimuses kaasa lüüa, siis ma olen kahe käega väiksema pakendimahu poolt ja plastopsi asemel soovitanud kasutada hoopiski metalli. Loodan, et papp on ümbertöödeldud, plasttopsi kohta aga vastavat märget ei leidnud.

Tavatarbija jaoks on aga sisu palju olulisem, seega keskendun ma pigem sellele aspektile.

Kreem mulle üldjoontes meeldis. Tegmist on tõepoolest tootega, mis on otsast otsani vegan. Super! Koostisosade osas ei ole mul millegi kallal nuriseda, pigem on just üllatav, et kasutatud on ka Eesti loodusele iseäralikke taimi. Ainus mille kohta ma tahaksin lisa küsida: miks mangovõi ning kookosõli pole a) kasvatatult mahedalt või oma b) Fairtrade märgist? Vegansihtgrupp on väga hästi kursis korrolatsiooniga kookospähklite korjamine ja loomade ekspluatatsioon.

Väga üllatav oli tõsiasi, et kreem on justkui vahtu löödud, mistõttu oli seda mõnus kätele määrida. Olen ise suur mangosmuuti fänn, mistõttu tekitas alati kreemipurki vaatamine mõtte, et ehk limpsaks korra. Kreem töötas, nagu kreem töötama pidi. Vahetevahel olen täheldanud, et mõned kreemid mulle ei sobi - mul jääb kahjuks sõnadest puudu, aga kätele jääb imelik tunne ja ainus, mis selle viib on seep ning vesi. Love me kätekreem sobis mu kätele aga hästi. Minu käed tõesti armastasid seda.

Ainus asi, mille pärast ma selle toote puhul lakke ei hüppa - mulle ei meeldinud selle lõhn. Kõik minu pesuvahendid, šampoonid, seebid, jms on üldjuhul kas lõhnatud või minimaalse lõhnaga. Mul oli üpriski harjumatu kasutada igapäevaselt toodet, millel on väga konkreetne lõhn küljes. Kätele jäävad ju kõik lõhnad külge ja tunduvad isegi intensiivsemad.

Õde ütles Cleanse me näokreemi kohta nõnda: „Hea värskendava lõhnaga, meeldiv vahu faktor. Miinus on aga see, et kuigi toode on mõeldud rasusele nahatüübile, siis hommikul mul ikka nägu läigib.”

Kas oled proovinud? Kuidas sulle meeldinud on?

Kommentaarid

  1. Kahju, et kreemil lõhn juures..olen ka see, kes kasutab ilma lõhnata kreeme jne..kahjuks valik väga väike..

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tõsi! Tundub, nagu kreemimaailmas oleks kaks äärmust - need kreemid, mis lõhnavad küll hea lõhnaga, aga liiga intensiivselt või siis need kreemid, mis lõhnavad liiga meditsiiniliselt.

      Kustuta

Postita kommentaar