RÄÄBUL ON SÜNNIPÄEV!Just nii, lugesid õigesti. Meie puhvipallil on sünnipäev ja ta sai eile nelja (või viie) aastaseks. Tegelikult ega me ei tea millal täpselt Rääbu on sündinud. Passi pani arst kuupäeva 15. august ja sellest ajast peale tähistame tema sünnipäeva siis. Loodan, et ta ei pahanda. Igatahes mõtlesin ma jagada eilset päeva ka siin, sest see oli päris lahe. 

Rääbu päev algas tema lemmik hommikusöögiga. Selleks tähtsaks puhuks ostsin ma talle märgtoitu nimega Applaws Tuunikalaga. Tegemist ei ole küll maailma kõige tervislikuma ja mõistlikuma valikuga, aga see on see, mille ta õhinaga alati ära sööb. Ta suulikas ei söö ju mitte midagi! Nii peps, et jube!

Seejärel andsin talle üle viimasel minutil tehtud sünnipäevakingi, ehk siis pappkasti, millele oli t-särk ümber tõmmatud. Kuidas see umbkaudselt välja näeb, seda saad piiluda siit leheküljelt. Talle täiega meeldib! Nii lihtne asi, aga samal ajal tõeline peo käimatõmbaja. Praegugi kui kirjutan, on ta oma uues hotellis puhkamas. Üks vana t-särk ja pappkast =  kassi sünnipäevakink.

Endale küpsetasin sel päeval kooki, ehhee :) Paralleelselt aga koogimugimisega lebotasin oma aega Facebookis, kus mul jäi silma maailma kõige uskumatum postitus. Kui ma seda nägin, ei osanud ma ei nutta ega naerda. Süda jättis kindlasti löögi vahele.

Mis siis juhtus? Keegi oli kassisõprade gruppi postitanud oma uuest kiisupojast fotod. Ja mis on kassipoegade puhul nii erilist? Vot selle pojakesega oli lihtsalt selline lugu, et ta oli täpselt samasugune kui meie kallis Rääps on! No vaata ise!Rääbul on täpselt samasugune pepupuhv, kirjuvärviline karv ja pehmed sussikesed, kollane lõuaalune ja kergelt säbar karv. See elukas fotol on ju Rääbu! Beebi Rääbu! Saatsin foto ka meie tuttavatele ning kõigil olid silmad sama palju punnis kui minul. Peamine rektsioon oli: "KES SEE VEEL ON?". Hahaa!

Kui Rääbu meile tuli, siis ta nägi hoopis teistsugune välja kui praegu näeb. Ta ei meenutanud kuidagi ka seda topeltgängerit. Rääbu oli piitspeenike, pika ja hõreda ühevärvilise, pigem punaka karvaga. Tal oli ja ka jätkuvalt on mitmeid haigusi ning probleeme tervisega. Aja ja hoolega on ta aga muutunud kõvasti. Mõningaid fotosid temast enne näeb postitusest Miks ma olen vegan? 

Ta on korralikul kosunud, ega näe enam beebi välja. Võrreldes teiste kassidega jääb ta küllap alati väikesemaks. See-eest on õitsele läinud aga tema karv, mis on kergelt säbar, kõhu all on isegi pisikesed lokikesed. Tundub, et ta muutub ajaga ainult värvilisemaks. Mis on aga kõige lahedam ja nunnum, on kindlasti tema sussid. Tal on käppade all kaootilistes puntides karvatutid, mis turritavad igale poole. Uhke on ta kindlasti ka oma kuldse krae üle, mis päikese käes kohe eriti ilusalt särab.

Ma ei ole eriti kohanud sellise karvkattega kasse, nagu Rääbu on. Paaril korral olen näinud sarnaseid varjupaiganimekirjades olevaid ja tihtilugu näevad nad nii abitud ning katkised välja. Sellised rääbakad. Õudne! Viimasel Vilniuse reisil nägime ka ühte sellist. Ta oli tõeline rentslikass - must ja nälginud. Kurb. Millegipärast ongi mulle jäänud mulje, et sellised kiisud nagu Rääbu on, ei ole niivõrd ihaldusväärsed ja teiste arvates ilusad. Rääps aga ju on nii kaunis ja tore. Tõeline sõber! Seetõttu oligi mul hea meel näha, sellise välimusega teist õnnelikku kassi. Ilusti toidetud ja elurõõmus.

Need fotod hoian ma igal juhul alles, koos pildiallkirjaga "Rääbu beebina". Siit üks flashback Rääbu auks sel aastal:


Ikka ja endiselt peab ta pikutama laual, kui ma pildistan. 99% minu fototöötlemise ajast läheb kassikarvade otsimisele ja kustutamisele. Vahetevahel saadan ma inimestele pakke ja vabandan, sest on võimalik, et pakki on sattunud ka mõni karvake. No mis teha :D


Käisime temaga pargis. Harjutamine teeb meistriks. Igal juhul maitseb talle väga rohtu süüa. Värskest õhust ta nii väga vist vaimustuses ei ole.


Üks varakevadine foto Tartust. Ta on lihtsalt klammerdunult mu jala küljes kinni ega ole nõus isegi pead tõstma ja ümberringi vaatama. Üks asi, mida ta aga tahab ja naudib (vist?), on süles õues kõndimine. Oleks tarvis mingit beebikandelina vms.


Koolis olen temaga käinud kahel korral. Kultuursed kassid käivad ka ülikoolides. Tema õpib tekstiiliteaduseid.

Kommentaarid

Populaarsed postitused