TEKSTIILIST TEEKOTID?

Täna katsetasin ma tekstiilist teekottide valmistamisega. Nägin seda ideed vast kusagil blogis (siin ehk), mõtlemata tegelikult sellele kauemalt. Olles tegemas aga üht põnevat koostööd Feministeeriumiga, millest täpsemat juttu peagi, tõusis see idee taas pinnale. Tekstiilist teekotid - kas üks zero waste alternatiiv sünteetilisest kiust ühekordsetele teekottidele? Hmm. Peab proovima! 

Tegin oma koti n-ö padjapüüri lõike järgi, ainult et suuruse poolest sobib see pigem ühele nukule või kiisupojale. Kasutasin puuvillast kangast ja puuvillast niiti. Igal juhul võttis see aega 3 minutit - panin selle omale kotti ning rohkem sellele oma mõtteid ei kulutanud.

Õhtul koju jalutades sain aru, et tekstiil on küll imeline asi, ent tee valmistamiseks vaevalt et sobib. Tekkis siiras mure kasutatud materjalide kohta - kuidas ja millega on neid töödeldud? Leidub seal pleegitusvahendijääke? Kortsumisvastast töötlust? Kust ma ometi saan sellise kanga, mida on ohutu panna kuuma vee sisse likku ning hiljem seda vett omale kurgust alla kallata? Panen sellele eksperimendile igal juhul punkti, või siis pigem ühe suure paksu küsimärgi külge. 

Puhtalt katsetamise isu poolest proovisin sellega siiski teed teha - mis sest, et ma polnud väga vaimustatud seda tegelikult jooma. Mekkisin ja mekutasin, mis ma oskasin, ei mingit kummalist maitset ega lõhna ma ei tuvastanud. Eks on see vist selline igaühe enda asi, kuidas (või mis tagajärgedega) ta oma teed juua soovib. Oma funktsiooni poolest see ju töötab. Küll aga edasi mõeldes küsiks kindlasti, kuidas seda teekotikest igapäevases elus kasutada? Seda on võibolla tüütu peale kasutuskorda tühjendada, esteetika sel ka eriti eeskujulik ei ole. Kujutan hästi ette, kuidas meie kotikesed oleksid pruuni- ning punaseplekilised koledad puntrakäkid. Mingi hetk sööks ühe või paari ehk pesumasin ära. Teekott vajab triikimist?! Metallist teesõel on ikka palju mõttekam alternatiiv - ei mingit jama.

Kas julgeksid tekstiilist teekottidega teed juua? Kas kasutaksid säärast toodet?

Kommentaarid

 1. Ei kasutaks kindlasti, just nimelt selle sama küsimärgi tõttu. Ja teisalt, mul ei pea koduse teepuru jaoks isegi mitte metallist sõelda olemas, sest enamjaolt settib suurem osa puru põhja ja peenikese joon koos teeveega :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vahel on isegi mõnus piparmünti või marju tee seest närida.

   Kustuta
 2. Mina ei näe sellel samuti suuremat mõtet, sest ometigi saab kasutada kas metall- või portselansõela, mida on kordades mugavam puhastada kui tekstiilist teekotikest. Minu kunagises joogakoolis kasutati tee tegemiseks suurt tekstiilsõela ja ausalt öeldes nägi veidi jube välja, sest tee on parkaineterohke ning see teesõel meenutas võidunud kotti.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päris huvitav, et tekstiili olete kasutanud sõelana. Hmm. Põnev.

   Kustuta

Postita kommentaar