100 SAMMU NULLKULUNI: KEHATOOTED

Alustan postituste sarja "100 sammu nullkuluni", mis sünnib koostöös Feministeeriumiga. Meil on käsil üks tore projekt, mille eesmärk on tutvustada Feministeeriumi lugejatele nullkulu põhimõtteid ning tähelepanu juhtida nende seotusele feminismiga.

Käesolev postituste sari jaguneb viieks teemaks: keha, köök, kodu, hobid ja muu. Kuidas jõuda nullkuluni? Mis iseloomustab nullkululisi tooteid ja harjumusi? Zero waste eesmärk on saavutada lihtne ja rahuldust pakkuv keskkonnasõbralik elu, mitte toetada prügi kui sellise tekkimist ja toetades jätkusuutlikkust terves tarbimisahelas. Abivahendiks olen koostanud selle ülevaatliku tegevusplaani soovitustega, kuidas üht või teist toodet asendada, millised alternatiivid olemas on või hoopiski veel puuduvad. Muidugi ei ole nimekiri lõplik ja muidugi ei pea võtma seda tervikult omale eeskujuks, sest kõigi elud ning vajadused on erinevad. Ka ise ei ole ma kõiki nimetatud tooteid proovinud, tegemist on pigem koondnimekirjaga, kus on põimik võimalusi.

Mis aga on kõige olulisem - arutelu. Kas nullkulu printsiibid avavad sinu jaoks uusi vaatenurki? Milliseid asendamisi oled sa nõus tegema ja milliseid mitte? Kuidas siinne elukeskkond toetab zero waste põhimõtteid? Igal juhul loodan, et saad uusi mõtteid, inspiratsiooni ja innustust. Täiendused ja ettepanekud oodatud.


Nullkulu toode on:
 • valmistatud jätkusuutlikult ja eetiliselt
 • vastupidav, kui võimalik osta korra
 • keskkonnasõbralike koostisosade ja materjalidega
 • toodetud lõpptarbijale võimalikult lähedal
 • pakendatud minimaalselt kui üldse
 • parandatav, ümbertöödeldav, komposteeritavHambahari

Tegemist on tootega, mida kasutab igaüks. Esimene toode, mida me päeva alguses tarvitame ning viimane päeva lõpus. Tavaline hambahari on valmistatud aga looduses mittelagunevast plastikust, mis peale kasutust kategoriseerub olmeprügi hulka. Nullkulu eesmärk on tavamajapidamises olmeprügi kui sellist vähendada olematuks. Pealegi kuluvad hambaharja puhul harjased, mitte vars ise. Milline toode oleks võimalikult ressursimõistlik?

Üks võimalus vähendada tarbetut kulu on kasutada vahetatavate peadega harja. Näiteks Looduspere poes on müügil plastikust hambaharjad, millele on võimalik juurde osta ainult harjapäid.

Teine variant on bambusvarrega hambahari, millel on nailonist või polüestrist  harjased. Puidust vart saab hiljem põletada või komposteerida. Harjased tuleb suunata ümbertöötlusesse. Toodetakse ka tervenisti komposteeruvaid hambaharju, ent nende puhul on materjalid loomset päritolu. Näiteks Redeceri harju müüb Eestis Mahemarket. Pealekauba müüakse hambaharju mille vars on luust (siin  ja siin) või plastvarrega, ent metsseakarvadest harjastega.

Klassikalise hambaharja kaksikvariant on arakipuu oks. Seda saab kasutada hammaste puhastamiseks, kuna arakipuus leidub looduslikku fluoriidi. Arakipuust hambaharju, mis ei kujuta endast enamat kui oks plastpakendis, leiab müügilt Loodusperest. Teine toode arakist on hambaharjale tavapärasema kujuga. Ettevõte Swak toodab taimse päritoluga (polülaktiid) hambaharjavarsi, mille harjased on arakipuust. Need on vahetatavad. Hambapastat ega pulbrit kasutama ei pea. Toode on tervenisti komposteeritav.

Hambaniit 

Enamik hambaniite on valmistatud sünteetilistest kiududest, mida ei ole võimalik komposteerida. Kasutatud hambaniit on sel juhul olmeprügi. Üks variant on tarvitada mõnest taimsest või loomsest (näiteks metsiksiid) kiust hambaniiti või valmistada ise. Senini parim hambaniit, mida ma olen proovinud, on Monte Bianko siidist hambaniit, mis on kaetud mesilasvahaga. Ettevõtted Vömel, Dental Lace ja Le Negri valmistavad sama toodet, ent keskkonnasõbralikuma pakendiga, mis on klaasist ja metallist. Kõikide firmade toodetele on võimalik osta sisutäidet. Kahjuks pole taimsetest kiududest hambaniiti veel kohanud. Alternatiiv hambaniidile on hammaste puhastamine veega spetsiaalse veepritsi (water flosser) abil.

Hambapasta

Hammaste puhastamiseks saab kasutada õli oil pulling meetodiga, hambatablette või näiteks hammaste seepi. Mitmed zero wasteerid kasutavad hammaste pesuks kookosõli, söögisooda ja bentoniidisavist isetehtud segu (retsept). Mulle isiklikult ei meeldi soodaga retseptid, mistõttu olen asendanud selle hambapulbriga. Hambapulbrit saab osta Maximast, see tuleb kahjuks plastpakendiga.

Küll aga valmistab näiteks firma Lamazuna kustutatud lubja põhjal hambapastat, mis on tervenisti plastikuvaba. Toodet müüakse pappkarbis, kaasa tuleb üks puidust pulk. Miks on hambapastaga kaasas pulgake on seetõttu, et see pole just tavaline hambapasta. Välimuselt meenutab see kivitükikujulist jäätist. Toodet kasutatakse nõnda, et hambahari tehakse märjaks, hõõrutakse kivi vastu vahtu ning puhastatakse harjaga hambad.

Traditsioonilisemat hambapastat tuubis teeb firma Davids. Tegemist on väga põneva tootega, kuna pakend on metallist ja papist, koostisosad looduslikud (sama päritolumaaga, kus ka valmistatud, pakendatud ja turustatud) ja sobilikud veganitele (seda pole testitud loomadel jne). Väike pereettevõte teeb asja südamega, soovib olla võimalikult läbipaistev ja keskendub detailidele. Kiiduväärt suhtumine, mis passib paljudele eeskujuks. Seega kahju, et tegemist ei ole Eesti ettevõttega, vaid USA firmaga.

Ettevõte Sante pakub veganitele spetsiaalset hambapastat, millesse on lisatud B12 vitamiini.
Kõrvatikud

Kõrvaarstid ei soovita kõrvasid tikkudega puhastada, ent ometi uuritakse minu käest tihti alternatiivi plastvarrega kõrvatikkudele just kõrvade puhastamiseks. Paar nullkululist varianti on täitsa olemas. Parim lahendus on võtta kasutusele säärased, mille varred oleksid valmistatud kas puidust või papist. Eestis (Looduspere, apteegid) on võimalik neid osta, ainult et pakendite osas domineerib siiski plastik. Kuulduste kohaselt müüb Kvartali keskuse Looduspere kauplus papppakendiga kõrvatikke.

Kummatigi on võimalik asendada kõrvatikud kõrvapuhastuslusikaga (eBay), mida saab kasutada terve oma eluea vältel. Tegemist on pika peenikese metallist või puidust pulgaga, mille otsas on pisike lusikas.
Räägitakse, et kõrvatikkude asemel on käibel ka tikud, mille otsa on pandud tükk puuvillast kangast või taskurätt.

Salvrätik 

Selle alternatiiv on tekstiilist taskurätik, millel on aastatepikkune eluiga, mida on hõlbus hooldada ja mugav kasutada. Taskurätik ei põhjusta näiteks nohuse nina liigset kuivatamist. Taskurätikuid leiab kasutatud rõivaste kauplustest, viimati nägin ühes isegi Apollos müügil olevaid. Kui tootele on tekkinud plekid, mida enam maha ei saa pesta, siis saab toote esteetikat ning seeläbi tema eluiga pikendada ülevärvimisega. Puuvillaseid rätte on võimalik ka komposteerida, kui ümbertöötlusesse suunata ei saa.

Ninasalv

Eesti ettevõte Tervix toodab klaaspurgiga ninasalvi.

Plaastrid

Meditsiiniline paberteip kestab kauem ja on mitmekülgsem, kui valmis lõigatud plaastrid.  Plaastreid on võimalik komposteerida ka kodustes tingimustes. Tavalised plaastrid on üldjuhul valmistatud sünteetilistest kiududest, mis lagunevad looduses kaua.

Mida ma aga pakendi- ja plastivabalt leidnud ei ole, on meditsiiniline kangasteip. Senini on see olnud minu jaoks parim vahend villide ennetamiseks ning tekkinud villide hooldamiseks.

Olen kuulnud, et inimesed kasutavad väikeste haavade sulgemiseks maarjajääpulkasid (alumiiniumkaaliumsulfaat). Pealegi saab sama vahendit kasutada habemeajamisest tekkinud lõigete sulgemiseks.

Apteekides müüakse ka metall- ja plastpakendis plaastrispreisid.


Raseerija 

Üks võimalus on asendada ühekordsed raseerijad kas vahetatavate peadega raseerijate vastu või vahetatavate teradega raseerijate vastu. Raseerijate eluiga saab pikendada, kui peale kasutamist toode korralikult pesta ning kuivatada terad hoolega kuivaks. Seejärel hoida neid enamiku ajast kuivas keskkonnas, mitte kõrge õhuniiskusega vannitoas. Vahetatavate teradega raseerijaid on võimalik vastava vahendiga (nahariba, tugev puuvill) ka võimalik mitmekordselt teritada.

Teine variant, mida ma ise sooja südamega soovitan, on suhkruvaha. Ise olen mitu aastat käinud end salongis vahatamas, ent saab ka ise vaha suhkru ja sidrunimahlaga valmistada (retsept). Salongid kasutavad vaharibasid ja ühekordseid lusikaid, kindaid, istmekatteid - kodus vahatades neid aga vaja ei lähe. Suures kiloses pakendis saab suhkruvaha osta Tradehouse kauplusest, mida jagub kindlasti pooleks aastaks.

Pinsetid 

Lihtsad metallist pinsetid või jupp niiti eemaldades üksikuid karvu threading-meetodiga.

Raseerimisvaht 

Raseerimiseks on mõnus kasutada vahtu aetud seepi, õli või palsamit.Oma pakendiga saab osta seepi näiteks Mahemarketist või Valete Ökokaupadest, õli Biomarketist.

Meigieemalduspadjad 

Korduvalt kasutatavaid meigieemalduspatju saab teha ise või osta kauplusest (Nullkulu e-pood, Etsy). Korduvalt kasutatavad näopuhastuspadjad on valmistatud tavaliselt puuvillast ning neid võib pesta koheselt peale kasutamist käsitsi või panna hiljem pesumasinasse. Tekstiilist näopesulappe on võimalik oma eluea lõppedes suunata kas ümbertöötlusesse või komposteerida. Hea on nägu puhastada ka titaanjuurest käsnaga, käsnkõrvitsaga või merikäsnaga.

Meigieemaldaja

Kõige odavam ja lihtsam meigieemaldaja on seep või õli. Õli aitab maha võtta ka veekindla meigi. Õlidest sobivad näiteks rapsi-, oliivi-, kookose- kui ka porgandiõli. Pakendivabalt saab osta õli Biomarketitest.

Kosmeetika

Keskkonnasõbralikke, loomkatseteta loodud ja vegan kosmeetikat on turule tulnud päris palju. Mitmedelt brändidelt (Kjaer WeisEcco BellaElateZaoAlima Pure) saab osta sisutäiteid uuesti. Eestis on müügil Sante tooteid, mis on teadlikult valmistatud veganitele. Firma kasutab loodussõbralikke koostisosasid ja pakendeid.

Täiendavalt on võimalus soetada ka pigmente, millest ise vastav toote kokku segada. Pigmente saab kasutada universaalselt endale laovärvi, huuleläiget, põsepuna, küünelakki jm valmistamiseks.

Kulmugeel

Päris toredasti töötab kulmugeelina kookosõli.

Huulevõi

Hügieeniline huulepulk on tihtilugu soetatav plastanumaga. Eesti ettevõte Nurme pakub huulevõideid metallpakendis. Mulle tohutult meeldib JOIK klaasanumas huuleõli. Eriti mõnus on metallist kuul, mis mõjub alati väga värskendavalt ja jahedalt. Sellest olen kirjutanud täpsemalt postituses Mõnus huuleõli.

Oma pakendiga saab aga tellida näiteks Triin Nõult (triin.nou@gmail.com) nii huulevõid, kreeme, kehakoorijaid kui ka küünlaid. Koostisosad on mahepõllumajandusest.

Kehakäsn 

Dušis ja saunas sobivad enda puhastamiseks plastikust käsnade asemel näiteks merikäsn, sisal-, ramjee või kanepilõngast heegeldatud või kootud kinnas, titaanjuurest, käsnkõrvitsast, kookosekiust, raudosjast või kasekoorest nuustik.

Variant on ka kasutada erinevaid puidust harju. Fotol on Eestis kasvatatud käsnkõrvitsast valmistatud nuustikud, mida on eriti mõnus saunas kasutada. Kui eelpoolloetletud käsnad katki vananevad, on võimalik neid kasutada kodupuhastamistoimingutes või komposteerida.

Kehakoorija 

Kehahooldus- ja ilutooted sisaldavad tihtilugu mikroplaste, seetõttu olen ma kehakoorija asendanud harjamisega. Ka käsnkõrvitsasvammid töötavad hästi surnud naharakkude eemaldamisel.

Eesti ettevõte Signe Seebid pakub oma looduslike koostisosadega kehakoorijaid klaas- ja metallpakendites.

Vannipall

Suurim valik pakendivabalt ostetavaid vannipalle on müügis Lushis.

Kehakreem 

Eesti firma Inglile pai pakub kreeme ja õlisid klaaspakendis, Nurmel on kehavõideid metallpakendis.

Deodorant

Kehalõhnade parim peletaja on seep ja vesi. Olen juba kolm aastat olnud deodorandist vaba. Sellest olen kirjutanud lähemalt postituses "Deodorandita".

Teine võimalus on muidugi kasutada kristalldeodoranti. Seda on väga hõlbus ise kokku segada ning pritsmega pudelisse panna, kasutades vett ja maarjajääd või osta juba valmis toode. Eestis pakub klaaspudeli, ent plastikust pritsiga deodoranti Signe Seebid.


Juuksekummid 

Juuksekummid kaovad tihti ning lähevad hõlpsalt katki. Soovitan osta taimsetest kiududest kumme, näiteks firma KooShoo valmistab selliseid. Patsikumme saab valmistada ka ise pesukummist ja tekstiilist.

Juuksehari

Vali juuksehari või kamm, mis on valmistatud puidust, metallist või taimsetest kiududest. Näiteks e-poes Monomeer on müügil puidust varrega hari, mille harjased on sisalist. 

Juuksevärv 

Parim loodusliku juuksevärvi alternatiiv on henna. Hennapõhist juuksevärvi valmistab ettevõte Sante, mille tooteid müüb edasi Kaubamaja Ilumaailm. Lush müüb tahket juuksevärvi.

Maskid, hooldustooted

Eesti firma Ingli Pai teeb Hiiumaa mudast maskitooteid, mis on pakendatud plastkaanega klaasi. Sarnaseid tooteid pakub ka Signe Seebid.

Kaks-ühes töötab rasul-savi, mida saab kasutada nii juuksepuhastustootena kui ka maskina.

Kolmas variant on osta suure anumaga hooldustooteid. Näiteks on mul juba kolm aastat kasutuses Tradehouse kauplusest ostetud juuksemask, mida saab liitrikaupa osta. Üks suur pakend on parem valik kui mitukümmend väikest.

Šampoon

Juuste pesemise osas on mitmeid nullkululisi variante: sooda ja äädikas, rasul-savi (Bio4You) ning seep. Seepi saab osta šampooni kujul pakendivabalt Biomarketist, Valete Ökokaupadest. Tahket šampooni müüb lahtiselt näiteks Lush, papppakendiga Eesti ettevõte Nurme

Palsam

Hea palsam on äädikas. Selle kasutamine on üpriski lihte. Äädikas tuleb lahjendada veega ning panna pihustiga pudelisse. Segu sisse võib lisada eeterlikke õlisid. Pritsida äädikasegu peale šampooni kasutamist juustesse ja loputada korralikult.

Kaupluses (Tradehouse) olen näinud maksimaalselt 1l kaupa müüdavaid palsameid. Lahtiselt palsamit veel Eestis ei müüda.

Seep 

Eestis on seebitegijaid päris palju, leidub nii eraisikutest (Käsitööseebid) seebimeistreid kui ka professionaalseid ettevõtteid (GoodKaarna, Daphne, Maarja, Lootuse Spa, Metsamoori Varasalv,). Pakendita saab seepi osta näiteks Mahemarketist.

Ise seebiteo ettevõtmine ei ole samuti raske - tarvis on seebikivi, mida saab näiteks Rohelisest Vihmavarjust või Hea Maja Poest, ja õli. Fotol on esimene laar minutehtud seepi. Seebitegu on imelihtne!

Küünelakk 

Küünelakk kahjustab küüsi ja seetõttu ma ei ole küünelakke kasutanud viimased 5 aastat. Küll aga on selle ajaga tulnud turule bränd Little Ondine, mis valmistab männivaha baasil küünelakke. Neid eemaldatakse küünelakieemaldaja asemel koorides, lisaks on mahakooritud küünelakk komposteeritav. Toode on vegan ning seda pole katsetatud loomadel.

Küüneviil

Ühekordsed küüneviilid saab hõlpsalt vahetada metallist, klaasist või muust materjalist vastupidava töövahendi vastu.

Küünehari

Plastikust toote alternatiiv on puidust hari. Pakendivabalt müüakse harju näiteks Rimides.


Tampoonid, pesukaitsmed

Naiste hügieenitooted tekitavad palju jäätmeid. Parimad alternatiivid naiste hügieenitoodetele on kuutopsik, merikäsn (pole vegan), korduvalt kasutatavad pesukaitsmed või spetsiaalne pesu firmadelt Thinx ja Hesta. Minu kogemus merikäsna kasutamisest on kirjas postituses "Merikäsn tampooni asemel". Pesukaitsmeid saab osta näiteks ZUZUsvõi Loodusperest. Ka Earthwise bränd pakub mähkmed.eu kodulehel tiivakestega tekstiilist pesukaitsmeid, ainult et need on valmistatud sünteetilisest kiududest.

Rinnapadjad

Imetavale emale pakutakse tavakauplustes sünteetilistest kiududest rinnapatju, ent variant on ka kasutada korduvalt kasutatavaid padjakesi. Näiteks Aphotekas on müügil firmalt Avent pestavad padjad.

Tualettpaber 

Tualettpaberi alternatiiv on bidee, korduvalt kasutatav tualettpaber või keskkonnasõbralikult toodetud pleegitamata ümbertöödeldud toorainest paber. Viimase puhul võtta kindlasti arvesse erinevaid keskkonnamärgiseid ja olla valvas rohepesu osas. Pakendita saab osta tualettpaberit, nii pleegitatud kui ka pleegitamata, K-Rautast.

Mähkmed

Sünteetilistest kiududest mähkmed saab välja vahetada riidest mähkmete vastu. Eestis pakub korduvalt kasutatavaid mähkmeid Nups.

Teine võimalus on kasutada ka komposteeritavaid ühekordseid mähkmeid, näiteks firma Eenee Designs valmistab viskoosist mähkmeid, mida on väidetavalt lubatud ka tualettpotist alla lasta. Mitmed teised mähkmefirmad on alustanud mähkmete tootmist, millel on üks vahetatav detail, ehket tervet toodet ei ole tarvis iga kord välja vahetada.

Rasestumisvastased vahendid

Zero waste variandid on viljakusmonitor ja/või eetiliselt valmistatud kondoomid. Viimaseid näiteks müüb Slow kauplusViljakusmonitor firmalt Daysy on müügil alates aastast 2017 ka Eestis ning heaks kiidetud siinsete naistearstide poolt.

Kommentaarid

 1. Nägin kaubamaja toidumaailma öko-osas pakendivaba seepi müügil.

  VastaKustuta
 2. Klaasist pudelis, kuid plastkorgiga rulldeodoranti pakub Eestis ka Joik :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda ma ei teadnud. Ma tegelikult täna avastasin ka nende klaaspudelis huuleõli. Päris hea kraam.

   Kustuta
 3. Kas neid Little Ondine küünelakke müüakse ka kusagil Eestis?

  VastaKustuta
 4. BENU Sensitive plaastrid 10 x 6 cm N10BENU Sensitive plaastrid 10 x 6 cm N10

  Kleepriba ei sisalda lateksit
  Ei tekita allergiat
  Õhku läbilaskvad, lõigatavad
  Hind: 1.50
  See on hea kangasplaaster minu meelest.

  VastaKustuta
 5. Mähkmete all soovitan viidata e-poele mahkmed.eu ja kuna varjante on väga palju, siis ka fb grupile: riidest mähkmete KKK ��

  VastaKustuta
 6. Minu meelest väga hea idee postitusteks. Ise tõesti vaatan seda infomäge ja pigem löön käega. Konkreetsete soovituste osas on lihtsam juba kaaluda, kas saaksin selle muudatuse teha või mitte. Nt hambaharja osas elektrilisest enam ei loobuks, kuna peseb paremini ja lapsed saavad sellega ise ilusti hambad pestud suurema draamata. Õnneks neil vahetatavad otsikud, seega kestab kaua. Käsnade osa oli väga vajalik. Just viisin otsad kokku, et plastšvamm lagunedes annab ju pisiplastiosakesi, mida muidu üritan ikka vältida.

  VastaKustuta
 7. Kvartali Loodusperest saab paberist pulgaga kõrvatikke, mille pakend on peamiselt taaskasutatud papist ja väike aknake on plastikust.
  Kõige parem ja nullkulusem karvaeemaldusmeetod on sugaring. Sa küll rääkisid suhkruvahast, aga selle meetodiga ei kasutata paberist ühekordseid ribasid, vaid ainult vaha ennast. Tartus samuti Kvartali ilusalogis ja paaris kohas veel saab seda teenust. Muidugi teenindajal on yhekordsed kummikindad, aga kui ise ära õppida, siis poleks sedagi. Ma ükskord proovisin kodus, aga ei õnnestunud hästi...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Depilatsioon.ee salong kasutab paberist ribasid ka sugaringiga, kus olen päris pikalt käinud. Seetõttu olen arvanud, et kõik salongid teevad seda. Hea teada!

   Ise katsetamine võtab aega. Ma alguses "mängisin" oma suhkrupalliga vast pool tundi, enne kui asjale ja konsistentsile pihta sain. Näib, et mida rohkem on vahas õhumulle ja mida rohkem on seda nätsutatud, seda paremini võtab.

   Kustuta
  2. Nt Editha Ilusalong Soola 2 (Maris Rebane) või Avancia ilusalogis peab Nataljat küsima. Ma ei saagi aru, miks see rohkem levinud pole, minu meelest kõige parem meetod üldse! Soovitan ära proovida!

   Kustuta
 8. Aitäh kokkuvõtva postituse eest! Kindlasti panen lemmikutesse, et tagasi tulla, kui meelest läheb, kust mida täpselt saab! :)

  VastaKustuta
 9. Kas oled Tartus kusagilt ostnud oma pakendiga valmistoidu letist või turult tooteid? Elan koos lihatoidulise inimesega ja loomsed toiduained toovad meil suure osa prügist. Mäletan, et ühel oma juturingil ütlesid, et oled oma kassile ostnud turult liha. Kas ka oma konteineriga?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Turult olen ostnud oma plasttopsiga, purgiga, on juhtunud, et olen kala isegi oma kaasavõetud kilekotti küsinud. Olen ostnud nii liha, kala kui muna. Turul on mõistmist küll! Kuigi vahel vene keelt kõnelevad müüad ei saa aru, mida ma tahan. Kui tuttavaks näoks saad, läheb protsess ludinal.

   Kustuta
 10. lahtiselt müüakse palsamit lushis küll! pannakse küll paberisse, aga seal on ju metallkarbid ka. tükk aega olen otsinud ka näokreemi/niisutajat ilma pakendita, selle leidsin ka lushist. meiki võtab suurepäraselt maha nurme sügavpuhastav seep(aktiivsöega; teeb muidu ka nahaga imesid) ja papist pakendis meigitooteid teeb couleur caramel, mille hiljuti telliskivis mimesise poest avastasin. äkki on veidi abiks :-)

  VastaKustuta
 11. avastasin just hiljuti, et korduvkasutatavaid hügeenisidemeid, rinnapatju ja meigieemalduspatju saab ka http://www.opadii.ee/naistele lehelt, niiet panen selle siia kirja, ehk keegi avastab ka :) ise olin meeldivalt yllatunud :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar